Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

mrh ben siteye yeni üye oldum vajınusmus sorunu yaşıyorum uzun bir süredir bu sorunu hiç kimseyle paylşamadığım için şuan o kadar huzursuz ki bu parmak çalışmaları işe yararmı ben umutsuzum bi sihirli güç gelip çözer gibime geliyor benim dışında çözüm bekliyorum anlayacağın umutsuz vaka gerçekten yardımcı olacak birileri var mı çaresiz

ece dünden beri girmemiştim nete malesef yine misafirim vardı:)yazılan sayfaları toplu okudum ve senin gerçekten bu konu başlığı için gerekli olan bikaç insandan biri olduğuna karar verdim.:)sen gerçekten günlük hayatta tanısaydım dostum diyebileceğim biri olurdun.vomanın konusuna nasılda güzel yaklaşmışsın öyle arkadaşım:)düşünce yapın gerçekten çok yapıcı,iyiki bizimlesin
vomaya gelince yazık ya bilmiyoki bizim çektiklerimizi okusa bile anlayamıyo yaşamayan bilemez.o an ağlamış kasmış ya yarım saat kendisini bizim gibi sanmış işte.tamam insan kötü hissediyo ama oda bizim küçük kardeşimiz işte bilinçsizce bu konuları konuşabileceği tek yer olarak burayı görmüş.ben kızmıyorum ona;kızanlarada kızmıyorum ama.günlük hayatta bu hikayeleri okadar çok dinliyorumki arkadaşlarımdan harika geçen gecelerini veya bizim sorun olarak saymayacağımız sorunlarını abarta abarta anlatmalarınıki;vajili olmayan hiç kimseyle görüşmememiz lazım ozaman.ama dediğim gibi bizimde psikolojimiz normal değil tabi ne söylesek haklıyız biyerde.
yinede gerçekten son söz burası vajililerin sayfası.

bu arada çok yorgunum 12 misafir ağırladım,3 e kadar dün gece pasta börek yaptım bugünde bütün gün ayaktaydım ama deneme yapıcam bu gün.çünkü tek şansım cumartesi geceleri.

tatlım üzülme önce başaracağına inan bende 3 aylık evliyim bacaklarımı bile açamazken zamanla aşama aşama oluyo tam olmadı ama bi ara boş verdim şimdi ayna egzersizine başla vajii incele ordan bebek çıkabilecek kadar genişleyeceğini düşün ve baktıkça oraya p,,s girdiğini düşün acı hissi yok ve ardından parmak egzersizine başla bende şu an ayna egzersizindeyim bacaklarını sonuna kadar açıp incele orayı neresi olduğunu yapısını gör sonra parmağa geçersin olur mu canını sıkma başaranları okumadın mı yapabiliriz sende cesur ol ve korkma... geçmiş olsun tatlım

canım 3 aylık evliymişsin ve bu siteyi bulduğun için çok şanslısın.9 aylık evliyim ve ilk aylarımda benim gibi bi sorun yaşayan birinin tecrübelerini bulucam diye ne kadar çok didindim nette,keşke daha önce bulsaydım.henüz aşamadım bu sorunu ama ne gelişme gösterdiysem bu forumdan sonra oldu.azminden sakın vazgeçme.nerdeyse 1 yıl olucak ve evliliğin en güzel olması gereken 1 yılımı bana kimse geri veremeyecek...

yinede allah dermansız dert vermemiş çok şükür:KK43:bu gün çok duygusalım kızlar ya ağlamak geliyo sürekli içimden.eşimle 5 yıl çıktım ve ilk günümüzü en az onun kadar iple çekiyodum.ikimizede;hepimizede çok yazık...bundan sonra yensem bile cinselliğe bakış açımı çok merak ediyorum...

emla veya anestol,aynı canım bence ikiside normalde uyuşturması için.ama emlanın prospektüsünde mukoza genital bölgede 5 mg tabaka halinde sürülmeli yazıyo.bizler ise hepimiz nohut büyüklüğünde krem gibi kullanıyoruz.sanırım etkisi %70 psikolojimizin rahatlaması.emlanın bir tüpü 5 mg zaten:)bana ilginç geliyo tutunduğumuz,medet umduğumuz yerler.böyle düşünmeme hatta belki gerçeği bilmeme rağmen yinede işe yarıyo canım benim:)))))))emla al yinede çünkü anestolu bazı doktorlar tavsiye etmiyo ama emlayı eleştiren doktor duymadım henüz...
canım allah yardımcımız olsun:)

haklısın canım.benim benim eşimde çok çok anlayışlı.zaten vaiji sorunu yaşıyan kadın profilini çizemiyo psikologlar herkezde görülebilir diyo.ama eşi vaji olan erkek profili psikologlara göre:anlayışlı ılımlı duygusal...benim eşim zaten psikolog ama işte terzi kendi söküğünü dikemiyo:)inşallah herşey en kısa zamanda senin dediğin;dilediğimiz gibi güzel olur.sen ne aşamadasın bu arada...bernim hafıza anormal zayıf kusura bakma:)

Şu 471 sayfa yazının neredeyse hepsini okudum diyebilirim, ve deneyimlerini, korkularını, başarılarını, tavsiyelerini burada bizimle paylaşan herkese çok çok teşekkür ederim. Bunları okumak öyle iyi geliyor ki.. Çünkü gerçekten her şey beyinde bitiyor, buna çok inanırım. Benzer yollardan geçmiş insanların burada telkin yolu ile birbirinin tedavisine katkıda bulunması müthiş bir şey.

Her şey beyinde bitiyor dedim ya, benimki de aslında böyle başladı diyebilirim. Bundan yaklaşık iki buçuk sene önce bir an kendini kaybeden üç yıllık erkek arkadaşımın cinsel saldırısına mâruz kaldım. Sonradan çok pişman oldu elbette ama benim ilk deneyimimin koca bir kâbus olmasını da engelleyemedi bu. Bir de üstüne "ya hamile kalırsam?" korkuları yaşadım. Regl oldum iknâ olmadım, gebelik testlerim negatif çıktı ikna olmadım, çok korktum, aylarca bu travmayla yaşadım. Ve bunun bir gün cinsel hayatımda bir sorun yaratacağına ne yazık ki inandım içten içe, elimde değildi. Ve aynen öyle oldu.

Şimdi çok anlayışlı bir eşim var. Yaşadıklarımı biliyor ve ilişkimizdeki hassas hususları benim irâdeme bırakmış durumda. Allah ondan râzı olsun.

Evet, onu çok seviyor ve istiyorum. Ama ilk denememizde biraz duvara tosladık. Her şey iyiydi, vücudum birleşme için hazırdı ama yapamadık. Kendimi gevşetmeye çalışıp ona denemeye devam etmesini söyledim ama yapamadı, canımın acıdığı yüzümden belli oluyormuş.

Ben de daha önce buraya yazılan sorunu yaşadım. Bir yere kadar tamam, ama bir nokta var ki oraya gelince insan irkilip titremeye başlıyor. Çok gergin bir yüzey var ve en ufak temasta çeperleri zorluyor, yırtılmak üzere gibi. Biraz ara verip parmakla denedik, oldu. Bunu yaşamak iyi geldi, orda bıraktık. Çünkü tek parmak için uzun zaman uğraşan arkadaşlar var, dilerim hepsinin iyi haberlerini bir gün burada okuruz.

Benim hikâyem böyle. Bayramdan sonra ilk fırsatımızda doktora gitmeyi düşünüyoruz, vajinal muayene olmak istiyorum. Düşük bir ihtimâl ama fiziksel bir şey olabilir belki. Çünkü mâlûm, kızlık zarının birçok çeşidi var, belki biraz uğraştıran cinsi bana da denk gelmiştir =) Değilse de bunun sadece psikolojik bir problem olduğuna inanmak istiyorum. Çünkü ondan sonrası uzun sürse bile kolay olacaktır, ne yapacağımı bilirim en azından. Ki bebek yağı alıp parmak egzersizlerine de başladım zaten. Tek parmak rahat, iki parmakta biraz zorlanıyorum. Biraz acı veriyor ama buna alıştım. Ancak steril eldiven ve mum ikilisinin verdiği acı çok başka ve çok büyük. Bünye hakikaten yabancı bir şeyi kabul etmek istemiyor. Ama eşim yabancı değil ve vajinama bunu zamanla öğreteceğim kaydirigubbakcemile5

Destek verecek, fikrini paylaşacak herkese şimdiden teşekkür ederim.:1hug:

arkadaşlar anestol gibi uyuşturucu bir krem yerine iyi bir kayganlaştırıcı kullanın. önce tek parmak sonra iki parmak egzersizlerine geçin. bir de cinsel birleşme yok diye partnerinizden uzak durmayın derim. aslında kegel egzersizleri vajinanın darlaşmasına da neden oluyor. bence onu çok tekrarlamayın.

haklısın canım.benim benim eşimde çok çok anlayışlı.zaten vaiji sorunu yaşıyan kadın profilini çizemiyo psikologlar herkezde görülebilir diyo.ama eşi vaji olan erkek profili psikologlara göre:anlayışlı ılımlı duygusal...benim eşim zaten psikolog ama işte terzi kendi söküğünü dikemiyo:)inşallah herşey en kısa zamanda senin dediğin;dilediğimiz gibi güzel olur.sen ne aşamadasın bu arada...bernim hafıza anormal zayıf kusura bakma:)

Vajinismuslu hanımların eşlerinin oldukça anlayışlı olması benim de hep dikkatimi çekmiştir. Zaten konunun başlarında da bir kullanıcı "Ya anlamıyorum ki bu kocam neden bu kadar anlayışlı" diye soruyordu sositososito

Geçenlerde bir yerde okudum, istatistiklere göre de hakikaten bu eşler gâyet yumuşak huylu, sâkin, nazik oluyorlarmış. Kadınlar farkında olmadan kendileri üzerinde baskı kurmayacak, hrehangi bir şekilde fiziksel ya da psikolojik tehdit unsuru olmayacak erkekleri seçiyorlarmış. Bilinçsizce... Düşünsenize, çok çok uzun yıllar tatmin edici bir cinsellik yaşamadığı halde hâlâ mutlu beraberlikleri olan çiftler de var. Öyle de isâbetli seçim yani =)

Allah bu sorunu yaşayan herkese sabır ve anlayış versin. Hiç kolay değil.:ecrin_bebek:

arkadaşlar anestol gibi uyuşturucu bir krem yerine iyi bir kayganlaştırıcı kullanın. önce tek parmak sonra iki parmak egzersizlerine geçin. bir de cinsel birleşme yok diye partnerinizden uzak durmayın derim. aslında kegel egzersizleri vajinanın darlaşmasına da neden oluyor. bence onu çok tekrarlamayın.

Benim kafam bir noktada karışık. Partnerden uzak durmamak mantıklı, psikolojik kabullenme meselesi bu sonuçta. Her denemede işlerin biraz daha iyiye gitmesi muhtemel.

Ancak tee eski sayfalarda bir arkadaş doktorunun parmak egzersizleri bitene kadar deneme tavsiye etmediğini yazmıştı. O da mantıklı. Deneyip hüsran yaşamak ve inançlarını kısmen de olsa kaybetmek de var.

Başka mantıklı önerisi olan var mı delikafadulden

Vajinismuslu hanımların eşlerinin oldukça anlayışlı olması benim de hep dikkatimi çekmiştir. Zaten konunun başlarında da bir kullanıcı "Ya anlamıyorum ki bu kocam neden bu kadar anlayışlı" diye soruyordu sositososito

Geçenlerde bir yerde okudum, istatistiklere göre de hakikaten bu eşler gâyet yumuşak huylu, sâkin, nazik oluyorlarmış. Kadınlar farkında olmadan kendileri üzerinde baskı kurmayacak, hrehangi bir şekilde fiziksel ya da psikolojik tehdit unsuru olmayacak erkekleri seçiyorlarmış. Bilinçsizce... Düşünsenize, çok çok uzun yıllar tatmin edici bir cinsellik yaşamadığı halde hâlâ mutlu beraberlikleri olan çiftler de var. Öyle de isâbetli seçim yani =)

Allah bu sorunu yaşayan herkese sabır ve anlayış versin. Hiç kolay değil.:ecrin_bebek:

canım okudum yazdıklarını ve gerçekten kolay değil yaşadıkların.bizim bilinçaltımızda ne yatıyo kimbilir.dediğin gibi son pişmanlık onun için belki fayda eder ama senin yıllarına malolur.
gerçekten eşimden allah razı olsun.bazen sert olsaydıda ısrarcı olsaydı acaba bu sorunum olmazmıydı diye yine suçu ona yüklüyorum ama:)o zaman iyice psikopata bağlardım heralde.

sen şimdi ne durumdasın arkadaşım eşinle birleşme oluyormu?

canım sen msn tedavisinde neler yaptın şu anda devam ediyomsun kurtuldun mu ben terapi aldım yarım bıraktın şimdi kendim egzersizlerle yenmeye çalışıyorum d ulusoy bna çok uzak vakit yok msn den verimli olur mu aceba
cnm ben subat ayında kurtuldum bu illetten çok şükürler olsun ulusoy banada uzak olduğu için msnden tedavi oldum birgündede kurtuldum tamamen bilnçaltı ile ilgili bazı formlar doldurdum ona göre kargo ile bazı malzemelr gönderdi iyiki kendisini tanıdım tabiki kendinde egzersizlerle yenebilirsin ki burda yenen birsürü arkadaşlar var fakat ben bunu yapamadığım için verdiğim parayada acımıyorum kat kat helal olsun çektiğim hastalıktan önemli değil ama ben bu forumu biraz geç buldum sen daha şanslı olabilirsin cnm inş sabır ve gayretle sende yeneceksin

Benim kafam bir noktada karışık. Partnerden uzak durmamak mantıklı, psikolojik kabullenme meselesi bu sonuçta. Her denemede işlerin biraz daha iyiye gitmesi muhtemel.

Ancak tee eski sayfalarda bir arkadaş doktorunun parmak egzersizleri bitene kadar deneme tavsiye etmediğini yazmıştı. O da mantıklı. Deneyip hüsran yaşamak ve inançlarını kısmen de olsa kaybetmek de var.

Başka mantıklı önerisi olan var mı delikafadulden

çok haklısın canım ben 4 yıldır yenemedım ama ilk oncelerı sureklı erteledım bugün yarın derken 4 yıl oldu buraya üye olduktan sonra kendıme guvenım geldı başaracağıma inanıyorum ama soylediğin gibi her denemem başarısız olunca hüsranla bıtıyor umudum azalıyor sankı hiç olmayacakmış gıbı gelıyor çok zor günler geçirıyorum dışarı bıle çıkamıyorum insanlarla karşılaşmak istemıyorum sureklı aynı soru çocuk yokmu bıktım bu hayattan intiharı bıle denedım onu bıle başaramadımmm

cnm ben subat ayında kurtuldum bu illetten çok şükürler olsun ulusoy banada uzak olduğu için msnden tedavi oldum birgündede kurtuldum tamamen bilnçaltı ile ilgili bazı formlar doldurdum ona göre kargo ile bazı malzemelr gönderdi iyiki kendisini tanıdım tabiki kendinde egzersizlerle yenebilirsin ki burda yenen birsürü arkadaşlar var fakat ben bunu yapamadığım için verdiğim parayada acımıyorum kat kat helal olsun çektiğim hastalıktan önemli değil ama ben bu forumu biraz geç buldum sen daha şanslı olabilirsin cnm inş sabır ve gayretle sende yeneceksin

slm msnden ücret ne kadar acaba öğrenebılırmıyım

canım okudum yazdıklarını ve gerçekten kolay değil yaşadıkların.bizim bilinçaltımızda ne yatıyo kimbilir.dediğin gibi son pişmanlık onun için belki fayda eder ama senin yıllarına malolur.
gerçekten eşimden allah razı olsun.bazen sert olsaydıda ısrarcı olsaydı acaba bu sorunum olmazmıydı diye yine suçu ona yüklüyorum ama:)o zaman iyice psikopata bağlardım heralde.

sen şimdi ne durumdasın arkadaşım eşinle birleşme oluyormu?

Canım şöyle, benim sorunum bayağı bir yeni. O yazıda bahsettiğim deneme, duvara toslama, parmakla deneyip olduğunu görünce "şimdilik bu kadar" deme olaylarının üstünden bir hafta bile geçmedi. Burada okuduklarımdan sonra ben birkaç gündür parmak egzersizlerine başladım, bugün de bebek yağı ile yaptım. Tek parmak çok rahat, iki parmak kasıyor, mum canımı fenâ yakıyor. Eşimle de bayramda uzun uzun denemeyi planlıyoruzzemuszemus

Ve gerçekten, Allah anlayış sahibi adamlardan razı olsun. Hepimizin buna sebebiyet veren çeşitli problemleri olmuştur farkında olsak da olmasak da, zaten zor bir şey de yaşıyoruz, bir de destek yerine köstek olan bir adamın bunlara tuz biber olması hiç yapıcı olmazdı.

çok haklısın canım ben 4 yıldır yenemedım ama ilk oncelerı sureklı erteledım bugün yarın derken 4 yıl oldu buraya üye olduktan sonra kendıme guvenım geldı başaracağıma inanıyorum ama soylediğin gibi her denemem başarısız olunca hüsranla bıtıyor umudum azalıyor sankı hiç olmayacakmış gıbı gelıyor çok zor günler geçirıyorum dışarı bıle çıkamıyorum insanlarla karşılaşmak istemıyorum sureklı aynı soru çocuk yokmu bıktım bu hayattan intiharı bıle denedım onu bıle başaramadımmm

Lütfen, lütfen öyle düşünme. Ben evli değilim, o yüzden bu sorunu sizin kadar şiddetli yaşadığımı sanmıyorum. Ama bu üçüncü beşinci insanların evli çiftin hayatına burunlarını sokmalarına deli oluyorum. Yahu belki istemiyorlar, belki öncesinde halletmeleri gereken şeyler olduğunu düşünüyorlar, belki deniyorlar olmuyor.. değil mi ama. ınsanlar nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyor aklım almıyor. Ama lütfen birkaç düşüncesiz yüzünden ilişkine de kendine de zarar verme. Zaten onlar çocuğun olsa da "hadi kardeş de yapın, okula ne zaman başlayacak, sünnet ne zaman, falanca össde şu puanı almış sizinki nasıl, mezun oldu mu, askerlik ne zaman, mürüvvet ne zaman, onun çocuğu yok mu" diye başının etini yiyecekler emin ol. Geçiştirmeye çalışmak ve bunu düşünmemek zordur sanırım ama en iyisi bu. Bu toplumsal baskı olmasaydı zaten çoğu kadın bunu yaşamıyor olacaktı, bunu da düşün.

Vajinismus konusunda da umudunu sakın kaybetme. Sen denemeye devam et yeter ki. Bir noktada belki destek alman gerekebilir, ama inan ki yüzde yüz tedavisi olan bir şey bu. Ama moral çok önemli. Biraz uzun zaman olmuş ama sen bundan sonrasına bak. Artık erteleme. Bak ben konunun en başından başlayarak hemen hemen bütün mesajları okudum. Önceleri herkes sorunlarından, hüsranlarından bahsediyordu ama bir yerden sonra "ben başardım, çok mutluyum" diyen o kadar çok kişi oldu ki. Ve bunların bir kısmı sadece bu sitede okuduklarını uygulayarak bunu yendiler.Sen de yapabilirsin. Lütfen buna inan.

Son düzenleme:
dün deneme yaptık.ıslanma var ama yeterli değil sanırım ki o bölgem yırtılacak gibi oldu gene.bir de sanki duvar var daha ileriye gitmiyor.jel filan almayayım doğal yoldan olsun dedim ama olmayacak anladım. maaşımı alayım hemen emla,jel,sprey ne varsa alacağım artık gına geldi. geçen gün de rüyamda tam olarak ilişkiye girdiğimizi gördüm.fakat rüyamda dahi ağrı hissetim :S hem de rüya boyunca sürdü o ağrı.oturamadım filan ... çok ilginçti.bilincim ne kadar oyun oynuyor bana !

dün deneme yaptık.ıslanma var ama yeterli değil sanırım ki o bölgem yırtılacak gibi oldu gene.bir de sanki duvar var daha ileriye gitmiyor.jel filan almayayım doğal yoldan olsun dedim ama olmayacak anladım. maaşımı alayım hemen emla,jel,sprey ne varsa alacağım artık gına geldi. geçen gün de rüyamda tam olarak ilişkiye girdiğimizi gördüm.fakat rüyamda dahi ağrı hissetim :S hem de rüya boyunca sürdü o ağrı.oturamadım filan ... çok ilginçti.bilincim ne kadar oyun oynuyor bana !

günaydın cnm bence bebe yağı al şimdilik erteleme yani hazır başlamışken bitir bu işi emle sadece uyuşturmak için ağrı olacak die şartlandırmışsın herhalde cnm benim hiç ağrı olmadı nefes egzersizi yap bol bol o duvarla karşılaştığında burnundan al ağzından ver çok faydasını göreceksin eminim

günaydın cnm bence bebe yağı al şimdilik erteleme yani hazır başlamışken bitir bu işi emle sadece uyuşturmak için ağrı olacak die şartlandırmışsın herhalde cnm benim hiç ağrı olmadı nefes egzersizi yap bol bol o duvarla karşılaştığında burnundan al ağzından ver çok faydasını göreceksin eminim

bebe yağı uygun mu ki o bölge için

X