Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

bebe yağı uygun mu ki o bölge için

cnm ben ilk tedaviye başladığımda dr bebe yağını önermişti çok zararlı olsa önermezdi sanırım ben ertelemeni istemediğim için önerdim diğer türlü emla ve giletgelen kullandım ben ama bebe yağıda kayganlaştırıp ilişkiye girebilmeni kolaylaştırıyor

Kayaes moralini bozma hele bi bebiş gelsin ondan sonra düşünürsün biz nasilsa hep burdayız vaji kismini aşarsin. Sezeyani da kafana çok takma zaten çoğu kadin kendisi istiyo sezeryan. Allah sağlıklı evlat versin de doğum şekli kalsın. Biraz daha sabret sonra da vaji kismina bakarsin. Bir de bi şekilde oluyo dediğin nedir onu anlamdim, cinsel birliktelik tamamen oluyo da orda mı sorun oluyo yoksa hiç mi olmuyo?

canım ya cinsel birliktelik oluyo aa ben kendimi kasıyorum ve her defasında canım yanıyo.cinsel birliktelikten korkmuyorum aslında ama bu parmak meselesini nasıl aşıcam bilmiyorum.doktor çatı muayenesini yaparken parmaklarını içine sokuyo.ben o zaman mahvoluyorum.bu cnsel birliktelikten daha kötü geliyo.bacaklarımı kapatıyorum ve her yerim kas katı kesilyo.hamileliğimin sonlarına geliyorum ve artık bende doktorun bana uyarıda bulunmasıyla doğum korkusu başladı :çok üzgünüm:

offf kızlar hayat bi rahat vermiyo bana ya.tam oldu derken nedir bu terslikler aklım almıyo.dün herşey hazırdı deneme için 3 tanede bira içtim tam hafif leyla oluyodum nerden çıktı bilmiyorum eşimle tartıştık ve bi kızgınlıkla gittim yattım.galiba biraz ağır konuşmuşumki gelip barıştırmaya çalışmadı.en çok boşuna içip miğdemi mahfettim ona yanıyorum ya.kızlar başardığımdan beri kaçırdığım 2.haftasonu yani 15 gün oldu.sinirim bozuluyo.gerçekten kısmetmi olmuyo yoksa bunları benim bilinçaltımmı hazırlıyo tereddüt etmeye başladım kendimden.bayramdada ailemin yanına gidicem.allahım nolur yardım et ya.........

dün deneme yaptık.ıslanma var ama yeterli değil sanırım ki o bölgem yırtılacak gibi oldu gene.bir de sanki duvar var daha ileriye gitmiyor.jel filan almayayım doğal yoldan olsun dedim ama olmayacak anladım. maaşımı alayım hemen emla,jel,sprey ne varsa alacağım artık gına geldi. geçen gün de rüyamda tam olarak ilişkiye girdiğimizi gördüm.fakat rüyamda dahi ağrı hissetim :S hem de rüya boyunca sürdü o ağrı.oturamadım filan ... çok ilginçti.bilincim ne kadar oyun oynuyor bana !

Kayganlaştırıcı jeller ne kadar bilmiyorum, daha yakın olduğu için markete gittim ve dalin'in jel şeklindeki bebe yağını bulabildiğime çok sevindim. 200 ml ve yaklaşık 12 lira. Bol da kullanıyorum ama Allah korusun bu sorun bir sene devam etse yetecek gibi de bir hâli var. Diğer markalara âit bebek yağları da vardı ancak bu daha kıvamlıydı, daha iyi olur diye düşündüm. Size de fikir vermiş olayım, âcizâne.

Jel ile denemek kesinlikle daha cesaret verici. Hadi eşim yanımda olsa yeterli ıslaklık olacak da parmak egzersizlerimde bunu kendi kendime başaramıyorum peknaniknanik

Jel ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım, zaten birçok doktor bebek yağı önermiş, demek ki o dokuya zarar vermeyecek. Ben uzanıp kalçamın altına bir kanepe minderi koyarak çalışıyorum, onun da üstüne pek kullanmadığım bir havluyu iki kat örtüyorum, o yağlanıyor sadece. Lekesi kalsa da dert değil.

Jel ile denediğinizde ağrılarla ilgili önyargılarınız ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Buna siz de inanın lütfen. Gerçekten çok fark var çünkü.

Paylaşmak istediğim bir şeyler var.

Ben bu sorunu fark ettiğimde, yani bünyem eşim ile ilişkiye izin vermediğinde ben hayatımda ilk defa parmağımı oraya sokmayı denemiştim. Zor da olsa olmuştu. Vajinismus konusunda bir şeyler bilen biri olarak buna sevinmiştim, en azından o kadar da kötü değilmiş diye.

Ben o günden beri parmak egzersizlerimi yapıyorum. Jel de aldım. Önceleri iki parmak bayağı zorluyordu ama bugün bunu başardım. Gerçi tek parmakla yarım saatten fazla uğraştıktan sonra normaldir sanırımalkisalkisalkis

Biraz da öyle uğraşıp üç parmak deneyeyim dedim hazır gaza gelmişken. ıki boğum kadar o da girdi. Bu sefer daha önce deneyip hüsrana uğradığım steril eldiven ve mum ikilisini deneyeyim dedim. ıyice jellediğim halde, ve hatta üç parmağımdan daha ince olduğu halde olmadı.

Ben iki parmağım ile denerken ilk etaplarda çok canım acımıştı. Ben buna çok da aldırmak istemeyip devam etmiştim. En fazla o kadar acır sanıyordum ama iki parmağımdan bile daha ince bir cisim canımı çok çok acıttı. Eşimle ilk ve son denememizdeki o gerginliği hissettim organımda.

Acaba sert olduğu için midir, yoksa vücudum başka herhangi bir şeye mi bu tepkiyi verecek? Siz de bu tip şeyler yaşadınız mı? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Benim kafam bir noktada karışık. Partnerden uzak durmamak mantıklı, psikolojik kabullenme meselesi bu sonuçta. Her denemede işlerin biraz daha iyiye gitmesi muhtemel.

Ancak tee eski sayfalarda bir arkadaş doktorunun parmak egzersizleri bitene kadar deneme tavsiye etmediğini yazmıştı. O da mantıklı. Deneyip hüsran yaşamak ve inançlarını kısmen de olsa kaybetmek de var.

Başka mantıklı önerisi olan var mı delikafadulden

bence en doğrusu 2 parmakta rahatladıktan sonra deneme yapmak.

Canım şöyle, benim sorunum bayağı bir yeni. O yazıda bahsettiğim deneme, duvara toslama, parmakla deneyip olduğunu görünce "şimdilik bu kadar" deme olaylarının üstünden bir hafta bile geçmedi. Burada okuduklarımdan sonra ben birkaç gündür parmak egzersizlerine başladım, bugün de bebek yağı ile yaptım. Tek parmak çok rahat, iki parmak kasıyor, mum canımı fenâ yakıyor. Eşimle de bayramda uzun uzun denemeyi planlıyoruzzemuszemus

Ehehe aynı benim gibisin sen de ben de tek deneme sonrasi ayni hemen başlamiştim ama sana tavsiyem egzersizleri yapıp denemeye başlaman 1 aya başarisin maximum

dün deneme yaptık.ıslanma var ama yeterli değil sanırım ki o bölgem yırtılacak gibi oldu gene.bir de sanki duvar var daha ileriye gitmiyor.jel filan almayayım doğal yoldan olsun dedim ama olmayacak anladım. maaşımı alayım hemen emla,jel,sprey ne varsa alacağım artık gına geldi. geçen gün de rüyamda tam olarak ilişkiye girdiğimizi gördüm.fakat rüyamda dahi ağrı hissetim :S hem de rüya boyunca sürdü o ağrı.oturamadım filan ... çok ilginçti.bilincim ne kadar oyun oynuyor bana !

monaciim sen niye hala deneme yapiyosun ki ya zaten aylardir hep çekiyosun bu sorunu şu egzersizlerini tamamlayip başarmiştin bile. işte denemeyle olmuyo çok nadiren parmak egzersizinden kaçan arkadaşlar bi şekilde başariyo. sen o ilaçlari alip bi dene ama olmazsa artik sonuna kadar tramamla şu egzersizleri de bitsin bu çilen artik ertele ertele kendini üzüyosun başka bişi değil

canım ya cinsel birliktelik oluyo aa ben kendimi kasıyorum ve her defasında canım yanıyo.cinsel birliktelikten korkmuyorum aslında ama bu parmak meselesini nasıl aşıcam bilmiyorum.doktor çatı muayenesini yaparken parmaklarını içine sokuyo.ben o zaman mahvoluyorum.bu cnsel birliktelikten daha kötü geliyo.bacaklarımı kapatıyorum ve her yerim kas katı kesilyo.hamileliğimin sonlarına geliyorum ve artık bende doktorun bana uyarıda bulunmasıyla doğum korkusu başladı :çok üzgünüm:

ya aynı problem bende de var. oluyo ama girişte ve ilişki sirasinda bi baski hissi. o baski hissi bi aci değil evet ama yani sonuçta inanılmaz rahatsız ediyo. çikarken de acıyo. bana geçer zamanla dediler ama çok sık deneme firsatim yok aslinda artik hiç yok da diyebilirim yani sen sürekli yaptığın halde geçmedi mi? of ya benim de geçmezse ya :sinifsinif:

Kayganlaştırıcı jeller ne kadar bilmiyorum, daha yakın olduğu için markete gittim ve dalin'in jel şeklindeki bebe yağını bulabildiğime çok sevindim. 200 ml ve yaklaşık 12 lira. Bol da kullanıyorum ama Allah korusun bu sorun bir sene devam etse yetecek gibi de bir hâli var. Diğer markalara âit bebek yağları da vardı ancak bu daha kıvamlıydı, daha iyi olur diye düşündüm. Size de fikir vermiş olayım, âcizâne.
.

krizalit bebe yağını sen de kullanmişsin daha önce de bir çok arkadaş kullandı ama ben yine de hatirlatmak istiyorum. Yağ bazlu birşey kullanmanız vajinanın ph dengesini bozabili, ama su bazlı kayganlaştırıcılarda bu risk yoktur. Eğer bebe yağı kullanırsanız bozulan denge yüzünden ki bu pH 3.8 - 4.5 bebeyapı 5.5 bildiğim kadarıyla. Vajinadaki ph dengesi yükselince bakterilerin çoğalması engellenemiyo böylece mantar, enfeksiyon vs. sorunları oluşuyo. Tek çaresi de yine doktora gitmek oluyo. O yüzden herkeste problem yapmaması önemli değil ama yapma ihtimali de yüksek. Ona göre kullanın bence.

Paylaşmak istediğim bir şeyler var.

Ben bu sorunu fark ettiğimde, yani bünyem eşim ile ilişkiye izin vermediğinde ben hayatımda ilk defa parmağımı oraya sokmayı denemiştim. Zor da olsa olmuştu. Vajinismus konusunda bir şeyler bilen biri olarak buna sevinmiştim, en azından o kadar da kötü değilmiş diye.

Ben o günden beri parmak egzersizlerimi yapıyorum. Jel de aldım. Önceleri iki parmak bayağı zorluyordu ama bugün bunu başardım. Gerçi tek parmakla yarım saatten fazla uğraştıktan sonra normaldir sanırımalkisalkisalkis

Biraz da öyle uğraşıp üç parmak deneyeyim dedim hazır gaza gelmişken. İki boğum kadar o da girdi. Bu sefer daha önce deneyip hüsrana uğradığım steril eldiven ve mum ikilisini deneyeyim dedim. İyice jellediğim halde, ve hatta üç parmağımdan daha ince olduğu halde olmadı.

Ben iki parmağım ile denerken ilk etaplarda çok canım acımıştı. Ben buna çok da aldırmak istemeyip devam etmiştim. En fazla o kadar acır sanıyordum ama iki parmağımdan bile daha ince bir cisim canımı çok çok acıttı. Eşimle ilk ve son denememizdeki o gerginliği hissettim organımda.

Acaba sert olduğu için midir, yoksa vücudum başka herhangi bir şeye mi bu tepkiyi verecek? Siz de bu tip şeyler yaşadınız mı? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Krizalit şekerim herkesin kukusu bir diil :KK70: Kimi mumda rahat ediyo kimi sadece parmakta kimi eldivenle. Ben mesela parmak egzersizi yaparken eldivensiz git gel hareketi yaparken canım yanıyodu, sonra eldiven takip yaptım yanmadı. Kimisi de mum çok rahat diyo ama o mum yerine taş alsam daha rahat ederdim yani öyle diyim ben :KK70: O ytüzden kafana takma neyle rahatsan öyle devam et. Çok acele etme ben 20 günde tek parmakten iki parmağa geçtim sen hızlısın bile bir süre daha iki parmakta rahat ettikten sonra 3 denersin. Ben de senin gibi ikiye geçtiğim gün 3 parm. tek boğum yapmiştim kalani ilerlememişti hiç de ilerlemicek zannetmiştim. Çok dar asla ilerlemez diyodum ama maşşallahi var tamamina erdirdim kaydirigubbakcemile3 Ayrıca ne parmak ne mum ne eldiven en rahatı gerçekten penis bu konuda için rahat olsun.

bence en doğrusu 2 parmakta rahatladıktan sonra deneme yapmak.

Bugün iki parmakta bayağı bir ilerleme kaydettim. Bunun verdiği gazla üç parmak bile denedim, kısmen o da oldu. Bunun da verdiği keyifle eldiven içi mum denedim ancak parmak alıştırmaları sırasında asla yaşamadığım kadar büyük bir acı hissettim.

Kendi kendime çok rahatım ama başka bir şey olunca olmuyor. Ve bunu onunla da yaşar mıyım diye korkmaya başladım. Sanırım önce benim parmaklarım, sonra onun parmakları dedikten sonra asıl denemeye geçeriz.

Şu bayram tatili gelse artıkŞeniz

Krizalit şekerim herkesin kukusu bir diil :KK70: Kimi mumda rahat ediyo kimi sadece parmakta kimi eldivenle. Ben mesela parmak egzersizi yaparken eldivensiz git gel hareketi yaparken canım yanıyodu, sonra eldiven takip yaptım yanmadı. Kimisi de mum çok rahat diyo ama o mum yerine taş alsam daha rahat ederdim yani öyle diyim ben :KK70: O ytüzden kafana takma neyle rahatsan öyle devam et. Çok acele etme ben 20 günde tek parmakten iki parmağa geçtim sen hızlısın bile bir süre daha iki parmakta rahat ettikten sonra 3 denersin. Ben de senin gibi ikiye geçtiğim gün 3 parm. tek boğum yapmiştim kalani ilerlememişti hiç de ilerlemicek zannetmiştim. Çok dar asla ilerlemez diyodum ama maşşallahi var tamamina erdirdim kaydirigubbakcemile3 Ayrıca ne parmak ne mum ne eldiven en rahatı gerçekten penis bu konuda için rahat olsun.

Ece1, Allah iyiliğini versin emi:dance:

Duymak istediğim şeydi bunlar sanırım, iyi geldi. Ben sertlikten şikâyet ediyorum ama mesela elini vajinasına süremeyip dilatörle rahat eden arkadaşlar da var, değil mi? Aslında elime de eldiven geçirip denediğimde yine rahat edememiştim, o da doğrudur.

Ama işte korkuyorum, kendi elimle bayağı bayağı yapıp onunla yine olmazsa diye korkuyorum. Şu üç parmaktan sonra bayağı gaza geldim olacak diye, bayram tatilinde deneyebileceğiz, kötü giderse üzüleceğim.

Bu arada evet, cidden hızlı gidiyorum =) Alıştırmalarımı uzun tutuyorum, öyle yarım, bir, bir buçuk, iki diye kendiliğinden gidiyor valla:lepi:

O'nu çok seviyorum, bunu bir an önce yaşamak ve yaşatmak istiyorum. Hanımlara da âcizane önerim bunu eşe/sevgiliye karşı bir görev bilinci ile değil aşkla ve bıkmadan denemeleri. Zaten bir yerden sonra alışıyorsunuz, hele bir de jel ya da benzeri bir takviye ile denediğinizde kayıp gidiyor parmaklarınız, sonraki aşamaya geçebiliyorsunuz. Oturduğunuz yerde oturmayın, uzanın ve yapın iştenaniknanik Ben bu öğleden sonra bir film izleyecektim, boş durmayayım dedim ve cidden bayağı ilerleme oldu. Lütfen ertelemeyin bunu, iyi gittiğini görünce gerisi kendiliğinden gelecek, emin olun.

Dilerim herkesin mutlu mesajlarını okuruz zamanla burda.:1hug:

Ama işte korkuyorum, kendi elimle bayağı bayağı yapıp onunla yine olmazsa diye korkuyorum. :

parmaği kendin yönlendirirsen korkucak birşey olmaz. bu arada sen hangi pozisyonda deniyceksen egzersize başladiktran sorna o pozisyonda egzersiz yap, eğer sen üstte olcaksan ki en rahati bence öyle denemen o pozisyonda egzersiz yapman lazim.

krizalit bebe yağını sen de kullanmişsin daha önce de bir çok arkadaş kullandı ama ben yine de hatirlatmak istiyorum. Yağ bazlu birşey kullanmanız vajinanın ph dengesini bozabili, ama su bazlı kayganlaştırıcılarda bu risk yoktur. Eğer bebe yağı kullanırsanız bozulan denge yüzünden ki bu pH 3.8 - 4.5 bebeyapı 5.5 bildiğim kadarıyla. Vajinadaki ph dengesi yükselince bakterilerin çoğalması engellenemiyo böylece mantar, enfeksiyon vs. sorunları oluşuyo. Tek çaresi de yine doktora gitmek oluyo. O yüzden herkeste problem yapmaması önemli değil ama yapma ihtimali de yüksek. Ona göre kullanın bence.

Haklısın aslında, en doğrusu bu iş için geliştirilmiş bir ürün kullanmak.

Ben şahsen eczaneye kadar gitmeyip marketten onu aldım kullanıyorum ama kimseyi de yanlış yönlendirmiş olmayayım. Hassasiyet isteyen konular bunlar.

Hatırlatman için teşekkürler.

parmaği kendin yönlendirirsen korkucak birşey olmaz. bu arada sen hangi pozisyonda deniyceksen egzersize başladiktran sorna o pozisyonda egzersiz yap, eğer sen üstte olcaksan ki en rahati bence öyle denemen o pozisyonda egzersiz yapman lazim.

Aslında denemek istedim bunu, ama git gel yapmak zor oldu. Zaten o sırada canım acıyor, ben en iyisi bir süre daha yattığım yerden yapayım dedim. Yine de sağ ol canım tavsiyen için, bir ara tekrar deneyeceğim bunu.

Ya aslında o da değil de, ben vajinamda en ufak bir hoşluk hissetmiyorum, zevk alamıyorum. Git gellerde önce biraz canım yanıyor, ama genişleyip alıştığında yine de zevk almıyorum. Klitoral orgazma alıştığım için midir, yoksa bu sorun çözüldüğünde zamanla düzelir mi bu da? Şimdilik normal midir? Abarttım mı?

X