Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

acaba birisi özelime yazabilirmi vajinusmus olduğunuzu nasıl anladınız yada ilk geceyi yaşadınız mı lütfen cevaplarınızı bekliyorumm

kızlar bende ilk 1 ay baya acı çektim vaji olmasamda acı kasılma çok vardı ne göz yaşı döktüm yav ama 1 ay sonra herşey yoluna girdi parmak egzersizi falan yapmadım ama ıkınmanın çok işe yaradığını söyleyebilirim eşiniz girerken hafif ıkının kaslarınız açılıyo ve ilişki kolaylaşıyo hala ilk girerken acı duyuyorum ama zamanla onuda atlatıcaz inş.

ya hakikaten bitsin artık bu sorun.ne yapacagımı şaşırdım ya.kocamla kardeş gibiyiz.:umursamaz:kardeşlik bitsin yahu.sadece bunu yaşayan bizlermiyiz ya?sitem ediyorum ediyorum işte bugün sitem.karamsarım.mafoldumben

ya hakikaten bitsin artık bu sorun.ne yapacagımı şaşırdım ya.kocamla kardeş gibiyiz.:umursamaz:kardeşlik bitsin yahu.sadece bunu yaşayan bizlermiyiz ya?sitem ediyorum ediyorum işte bugün sitem.karamsarım.mafoldumben

canım ben en kötü en karamsar olduğum hatta lanet okuduğum gün başardım bu rahatsızlığı... yapacam diye kendini şartlandırma.zevk almak için yap.bak ben 2 ayı geçirdikten sonra anca yenebildim bunu.o gün yapacam diye girmemiştim dışarı çıkacaktık gezmeye hatta.nasıl oldu verdi anlamadım 2 dakkalık bişe.o an yaşadığım mutluluğu anlatamam.sen normal bi kadınsın bunu başarabilirsin bunu unutma canım:eek:lmaz:

ya ben böyle çok rastlıyorum tam kadın düzelicek erkekte ereksiyon problemi çıkıyo. tahterevalli etkisi deniyomuş buna.bence erkeklerde bu kadar bekledikten sonra bir de kötü davrandıysa eğer suçluluk duygusuyla birlikte yapaamamaktan korkuyo ereksiyon problemi çıkyıo. Kendileri de kendi içlerinde farkında sanırım bize haksızlık yaptıklarının.

sağolsun eşimin kötü bi sözü davranışı hatta iması bile olmadı şimdiye kadar. anestolun etki etmiş olabileceğini düşünüyorum ben. onu etkileyemecek başka bi krem bulmam gerek

başaran arkadaşlar.zevk alıyor musunuz?BeN de 1 ay önce aştım bu sorunu.zevk alma zamanla oluyor diye üzerinde durmadım pek ama.1 ay oldu ben hala zevk hissetmiyorum.bu normal mi?ne yapmalıyım?

başaran arkadaşlar.zevk alıyor musunuz?BeN de 1 ay önce aştım bu sorunu.zevk alma zamanla oluyor diye üzerinde durmadım pek ama.1 ay oldu ben hala zevk hissetmiyorum.bu normal mi?ne yapmalıyım?[/QUO

bence o tamamen o anki psikoloji ve pozisyonla ilgili. yani bende öyle. eğer çok uykum varsa mesela ve sırf eşim istio die yapıosam zevk almıorum. yada bazen canımın acıdığı pozisyonlar oluyo ondada zevk almıorum. ama eğer ben isteyipte başlattıysam zevk alıyorum. sıkma canını zamanla o da olur. ben yeneli 6ay oldu. 3.aydan sonra falan başladım zevk almaya canım.

papatya ne yaptın çatlıycam meraktan

selam Ece1 dün bişey denemedik eşim çok yorgundu... ama bu akşam denedik hiç bukadar rahat olmamıştım ve hiç bukadar ileri gidememiştim kendime şaşırdım kaldım...eşim çok ümitsizdi benden daha karamsar dı yani... azıcık bir sızı hissettim biraz alabildim tam o anda eşim geri çekildi ben ona kızdım bu sefer inanamıyorum hep onu ben iterdim çünkü...spordan gelmişti belinde zaten biraz sorun vardı bira ztutuldu galiba:)yarın devam edelim dedi...oda bu kadar ileri gidebildiğimize inanamadı...benimde şansım bu kadar olur yani bi gün geç gelir bi gün tutulur kalır o beni bu kadar bekledi bir 2 günde ben onu bekleyebilirim... ama inanamıyorum o kadar kolay oldu ki artık bunu tam anlamıyla yaşayacağımı biliyorum ve sizinle paylaşıcam...kendime güvenim geldi...umarım bu sorunu hepimiz yeneriz ve anne olabiliriz...

papatya1979 cevabın için teşekkür ederim canım ama tam olarak anlayamadım vajina kaslarına demişsin yani tam olarak nereye yapılıyor büyük dudaklaramı vulva denilen yeremi yapılıyor birde kızlık zarına bir zararı oluyormu bu işlemin canım? biraz daha bilgi verirsen memnun oluruz zahmet olmazsa sen nerde yaptırdın nette pek bilgi yok bu konuda. kendine iyi bak :kedi:

selam sümeye85 botoks dudaklara yapılıyor canım...kızlık zarına hiçbir zararı yok çok farklı bir yer sonuçta... ben bunu ankarada yaptırdım..çok zahmetsiz bir iş gerçekten bi sakıncasıda yok biz bu akşam denedik ilk defa kasılmadan hafif bir sızı hissetim biraz alabildim ama eşim belini zorladığından geri çekildi.. ilk defe ona ben kızdım.. oda inanamadı yarın devam edelim dedi e beklicez artık.. artık hepsini alabileceğimi biliyorum yine yazıcam burda tam anlamıyla oldu diye...:dance:

Canm olucak merak etme az daha sabret az kaldı egzersizlere devam pes etmek yok umutsuzluk yok sen de yazicaksin biz de sana kutlama mesajlari aticaz Allahın izniyle görüceksin :teselli:

ece1 çok sağol canım arkadaşım moral verdin sözlerinle mutlu oldum.eşim 4 günlük göreve gitti 2 günü gecti 2 günü kaldı,buarada reglim bitti eşim gelince tam gaz devam edicem egzersizlere nasipse.sağsalim gelsinde kocam:Saruboceq:

selam Ece1 dün bişey denemedik eşim çok yorgundu... ama bu akşam denedik hiç bukadar rahat olmamıştım ve hiç bukadar ileri gidememiştim kendime şaşırdım kaldım...eşim çok ümitsizdi benden daha karamsar dı yani... azıcık bir sızı hissettim biraz alabildim tam o anda eşim geri çekildi ben ona kızdım bu sefer inanamıyorum hep onu ben iterdim çünkü...spordan gelmişti belinde zaten biraz sorun vardı bira ztutuldu galiba:)yarın devam edelim dedi...oda bu kadar ileri gidebildiğimize inanamadı...benimde şansım bu kadar olur yani bi gün geç gelir bi gün tutulur kalır o beni bu kadar bekledi bir 2 günde ben onu bekleyebilirim... ama inanamıyorum o kadar kolay oldu ki artık bunu tam anlamıyla yaşayacağımı biliyorum ve sizinle paylaşıcam...kendime güvenim geldi...umarım bu sorunu hepimiz yeneriz ve anne olabiliriz...

gözünaydın canım tebrik ederim.inşallah dediğin gibi bu sorunu yener ve anne olabiliriz.Allah'ım hepimizin gönlüne göre versin

kızlar gunaydın ben hala yanı durumdayım ya hala hepsı olmuyor ve hala kendımı kasıyorum zamnala gecer dıye umıt edıyorum aslına bakarsanız bu durumda bıle olmak buyuk bır olay benım ıcın gerısıde gelrı umarım ıhsalah

arkadaşlar galiba yendim vajinismusu.2 gün emlayla denedik.tam ilşiki oldu.dün de emla olmadan denedik ve oldu.ama hala korkuyrum.acaba tekrar olabilir mi diye.herkese tavsiyem birkaç defa emlayla deneyin.gerçekten genişliyor.bende ilk gece delik falan yoktu.bir ay boyunca da hiç açılmadı..kendimi kastığım için içeri doğru kapanmıştı.aynayla bakmıştım vajinama delik var mı diye.hala inanamıyorum bu seviyeye geldiğime.ayrıca p....le denediğinz sırada aklınız başka yerde olsun.başka şeyler düşünün,çok etkili oluyo.

arkadaşlar galiba yendim vajinismusu.2 gün emlayla denedik.tam ilşiki oldu.dün de emla olmadan denedik ve oldu.ama hala korkuyrum.acaba tekrar olabilir mi diye.herkese tavsiyem birkaç defa emlayla deneyin.gerçekten genişliyor.bende ilk gece delik falan yoktu.bir ay boyunca da hiç açılmadı..kendimi kastığım için içeri doğru kapanmıştı.aynayla bakmıştım vajinama delik var mı diye.hala inanamıyorum bu seviyeye geldiğime.ayrıca p....le denediğinz sırada aklınız başka yerde olsun.başka şeyler düşünün,çok etkili oluyo.

alkisalkisalkisalkisalkisalkis:lepi::lepi: tebrikler canımmmkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

X