Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

zerbas, onu bunu boşver, soruna değil çözüme odaklan, hepimiz çok zaman kaybettik vaji ile ve yıprandık. Ama napalım zararın neresinden dönsek kar, en son ne yaptın, raporunu ver bakalım, denediniz mi???

"GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR" Rabbim ne zaman hayırlı eylediyse o zaman olsun canım... sen sabrını göster ama elinden gelen gayretide göster sadece beklemek değil sabretmek azmetmek gerekli... ALLAH ım mükafatını hiç ummadığın bir anda öyle güzel verirki sende şaşırıp kalırsın

Kızlar size birşey danışmak istiyorum bu egzersizleri yaparken denize ya da havuza girmenin bir sakıncası olurmu bazı arkadaşlar sistit olmuş acaba bu yüzden mi oldular bilgilendirirseniz sevinirim...

zerbas, onu bunu boşver, soruna değil çözüme odaklan, hepimiz çok zaman kaybettik vaji ile ve yıprandık. Ama napalım zararın neresinden dönsek kar, en son ne yaptın, raporunu ver bakalım, denediniz mi???

bugün çok duygusalım neden bilmem arada oluyorum böle...yok akşam iş yemeğindeydik eve gelip yattık..denemedim..birgün ara verdik istemeyerek..akşam deneyecz inş devam...egzersiz felanda yapmak istemiyrm 3 parmak felan yapıyorm rahatım...ama p...s olack mı oldu bi kere yaptık bişeyler bir daha yapabilecm mi bilmiyrm inş biteck allaha dua ediyrm ezan okundu biraz önce herkese dua ettim...herkesin her işi yolunda gider inş...

Ben bizzat kendim yaşamadım ama yakından tanık oldum , kuzenim evlendiği günün gecesi yakalandı o hastalığa ,
eşi çok üstüne gitti korkup kasıldı . Sadede gelmek gerekirse 6 yıl kuzenim kendince savaş verirken adamın artık sabrı tükenmiş hadisne be ne biçm kadnsn tarznda yaklaşıyrdu ,
köreldi , yoruldu , yıllar geçtkçe herne kdar anne olmak istesede ümidini yitrdi , 6 yılının sonunda ayrıldılar . Şimdi kuzenim 2 senelik evli ve 6 aylık bir kızı var , anlayışlı bir adamla birlikte ,
beraber doktara gittiler , çözüm yolu aradılar , önce kafada sonra vücdda bitiyor iş , eğer eşin seni anlıyorsa pes etme deriim ..

cok ama cok uzucu bır durum ılk esı hatalı olabılır ama 6 yıl oda esıyle beraber sıkıntı cektı
o adamda kendınden suphe eder olmustur kesın
kuzenının yenıden evlenıp hayata kusmemesıne ve vajıyı yenmesıne cok sevındım
Rabbım kımseyı bu dertle ımtıhan etmesın ..

bugün çok duygusalım neden bilmem arada oluyorum böle...yok akşam iş yemeğindeydik eve gelip yattık..denemedim..birgün ara verdik istemeyerek..akşam deneyecz inş devam...egzersiz felanda yapmak istemiyrm 3 parmak felan yapıyorm rahatım...ama p...s olack mı oldu bi kere yaptık bişeyler bir daha yapabilecm mi bilmiyrm inş biteck allaha dua ediyrm ezan okundu biraz önce herkese dua ettim...herkesin her işi yolunda gider inş...

Arkadaşım 3 parmağı yaparken kan geldi mi , bir de nasıl yapıyorsun üçünü de üst üste mi koyuyorsun yan yana mı?

Arkadaşım 3 parmağı yaparken kan geldi mi , bir de nasıl yapıyorsun üçünü de üst üste mi koyuyorsun yan yana mı?

hayır cnm ne kanı allah aşkına insanlar ilişkiye giriyoda gelmiyo kan man yokkkk....naptın sen_ tek parmakla başlayacaktın.....3 parmak işaret ve yüzük parmaklarını birleştiriyosn orta parmağı üstte koyuyorsun budur...jel kullanırsan daha rahat olur...ne aşamadsn söle bakalım :))

canım bugün başlıycam dün akşam baktım adetim tam bitmemişti denedikten sonra yazıcam sana , şu kanı kafaya takmasam hemen halledicem gibi geliyor eskisi kadar korkmuyorum kan eşimle yapınca gelsin istiyorum ama onu denk getirmek çok zor nereden bilecek insan ki ne zaman geleceğini değil mi?
Eşim de sorun etmiyor ben takıntılıyım:)

Ben bizzat kendim yaşamadım ama yakından tanık oldum , kuzenim evlendiği günün gecesi yakalandı o hastalığa ,
eşi çok üstüne gitti korkup kasıldı . Sadede gelmek gerekirse 6 yıl kuzenim kendince savaş verirken adamın artık sabrı tükenmiş hadisne be ne biçm kadnsn tarznda yaklaşıyrdu ,
köreldi , yoruldu , yıllar geçtkçe herne kdar anne olmak istesede ümidini yitrdi , 6 yılının sonunda ayrıldılar . Şimdi kuzenim 2 senelik evli ve 6 aylık bir kızı var , anlayışlı bir adamla birlikte ,
beraber doktara gittiler , çözüm yolu aradılar , önce kafada sonra vücdda bitiyor iş , eğer eşin seni anlıyorsa pes etme deriim ..

Eslerin yaklasimi çok önemi tedavi boyunca.. Malesef esler böyle davraninca vajinusmusluler tedaviye pek yaklasmayip iyice kendi kabuguna çekiliyorlar..
Simdi düzelmesine çok sevindim.. Allah mutluluklarini daim kilsin :KK16:

canım benim eşin seni sahiplenmiyor, çünkü onun olmuyorsun, bunu bilinçli de yapmıyor, tamamen içgüdüsel, şu an vajili olduğun için
seni eşi olarak, evinizi evi olarak görmüyor. Ben doktoruma eşimin ailesi ile ilgili problemlerimizi anlattığımda bana önce bir aile olun sonra sülale olun derdi. Yani hele bir vajiyi yen, eşin sana ve evine karşı sorumluluklarını hatırlayacak canım :KK19:.

hanımlar, sızden farklıyım vajı sorunu yasamadım ama sızlere yardımcı olma duygusu ıle zaman zaman topıc ıncelıyor ve yazıyorum. vajılı olmasam da kendımden ornek vererek bu arkadasımıza sunu soylemek ıstıyorum esım ısteksız bırı oldugu ıcın hep kırıldım ıncındım ve sevgım bıle azaldı zamanla. cınsellık deyıp gecmeyın. onun sızı ıstememesı ya da beraber olamamanız aradakı heyecanı umutları beklentılerı zedelıyor. bır arkadasım demıstı kı sıze bakınca ıkı ıyı yoldas goruyorum ıkı tutkulu asık degıl. evet dogru. ıste cınselık yasanamıyorsa hangı sebeple olursa olsun yanı, her ıkı tarafta bırbırınden belkı o anlık belkı uzun surelı uzaklasıyor kırılan gurur hayal kırıklıgı yasanan duruma sınır olmak belkı farkında olmadan o ınsana ıcten kızmak. bunların hepsı kısa surelı ya da uzun surelı yasanıyor. doktor cok dogru demıs. esım de bana gecen dedı bız senınle tam bır butun olamadık dedı. her konuda bırbırımızı tamamladık aslında ama eksık kalan buyuk bır parcalar oldu kı butun degılız dedı. dogru ben de dedım kı yasadıgımız sorun cınsel acıdan, o benı senden aldı goturdu cogu zaman dedım. vajı sorunu yasamayan bır cıftı bıle bakın cınsel sorunlar nasıl etkılıyor. vajıden dolayı yasanan sıkıntı elbettekı daha buyuk. oyuzden dıyorum kı esınız destegı daha cok ıhtıyac duyuyor aslında. cunku hem sıze kızamıyor kırmamak ıcın ugrasıyor hem ıcgudulerı ıle ugrasıyor. sabrı tukenıyor ya da tukendı belkı.

sahıplenme duygusuna katılıyorum. cınsellıgı yasamak farklı bır hıs. eskıler şöyle dermıs kavga ettıysenız muhakkak gıdıp sarılın, konusun, gulun, ve esınızle bır olun. kavgayı unutmanız kın tutmamanız ııcn en ıyı ılac o gun küs yatmak yerıne bir olmaktır dermıs. aradakı bagı guclendıren bırsey cınsellık. bır de aldıgı haz ve mutluluk erkegı yumusatacaktır sıze karsı tesekkur duyma psıkolojısı olacaktır karım benı mutlu ettı dusuncesı olacaktır yanı ve farkında olmadan sıze karsı daha ınce daha ozenlı davranan bırı olmasını etkıleyecektır bu.

cınsellıgı sureklı yasayan ınsanlar bıle aralarında sorun oldugu zamanlarda yasamayınca bırbırınden duygu anlamında baglılık anlamında uzaklasıyorlarmıs. aynı evı kullanan, ev ısı ya da para kazanmak gıbı sorumluluklarını yerıne getıren ıkı ınsan gıbı hıssedıyorlarmıs bunu sadece ben degıl herkes soyluyor. oyuzden su an sızı ve evınızı sahıplenememesı, yasayamadıgınız seylerden dolayı.

su zor donemlerde bır de esınızı suclayarak ya da ona kızarak ya da kırılarak duygusal anlamda ılıskınızı ve bırbırınızı yıpratmayın derım. onu anlamaya calısmak en dogrusu.

canım bugün başlıycam dün akşam baktım adetim tam bitmemişti denedikten sonra yazıcam sana , şu kanı kafaya takmasam hemen halledicem gibi geliyor eskisi kadar korkmuyorum kan eşimle yapınca gelsin istiyorum ama onu denk getirmek çok zor nereden bilecek insan ki ne zaman geleceğini değil mi?
Eşim de sorun etmiyor ben takıntılıyım:)

canım burda birçoğumuzun eşi sorun etmiyordu, aslında bu da bir dezavantaj, vaji iyice kronikleşiyor o zaman.
Ne bileyim ben erkek olsam tutarım karımın elinden götürürüm doktora, bir an önce çöz şu sorunu derim.
Ama benim eşim ne yaptı? yaparız, hallederiz, önemli değil... dedi. Bende yatışa geçtim :KK14:, nede olsa onun için önemli diil, benim içinde önemli değil o zaman dedim :63:.
Ama aslında çok önemli bir sorunmuş ve günlük hayatımızdaki sorunlarımızda bundan kaynaklanıyormuş sonradan anladım :KK55:.

perilerperisi seni merak ettim başarmış olduğuna dair bir his var içimde.. inşallahhh öyle de olmuştur

canım benim ne yazık ki olmadı daha:KK43: haber vereyim dedim ben de. neden olmuyor anlamadım. başı çok çok rahat oluyor. bikaç sefer yarısını da aldım. ama ondan sonra ya ben çok kasıyorum ya da sertleşme problemi oluyor. yarısını aldığımı duyunca heyecanlanıp kasılıyorum. ikiye bi soruyorum. dedim artık eşime sormayacağım sen de söyleme devam edelim ne kadar olursa..bi keresinde yarısı olmuş ruhum bile duymamıştı olduğunu anlayınca kastım :KK43: ama umutluyum canım inş başaracam az kaldı :) inş hepimiz kurtulalım...

benbence, canım mesajını aldım .iyiki varsınız :) hepiniz çok sağolun :) şimdi doktora gideceğiz bugün görüşmem vardı.müjdeyi verelim.p..s başı egzersizi tamam diye :) akşama denemelere devam.olunca hemen buraya yazarım zaten inş olur bir an önce :)

canım burda birçoğumuzun eşi sorun etmiyordu, aslında bu da bir dezavantaj, vaji iyice kronikleşiyor o zaman.
Ne bileyim ben erkek olsam tutarım karımın elinden götürürüm doktora, bir an önce çöz şu sorunu derim.
Ama benim eşim ne yaptı? yaparız, hallederiz, önemli değil... dedi. Bende yatışa geçtim :KK14:, nede olsa onun için önemli diil, benim içinde önemli değil o zaman dedim :63:.
Ama aslında çok önemli bir sorunmuş ve günlük hayatımızdaki sorunlarımızda bundan kaynaklanıyormuş sonradan anladım :KK55:.

etmez olur mu sorunlara. rahatlayamamak her ıkı tarafı da ama ozellıkle erkeklerı geren bır duygu. belkı farklı yontemler ıle haz alabılıyor esıyle olurken. ama sonucta asıl ıstedıgı hayal ettıgı seyı yasayamıyor. bu onda ıcten ıce bır kızgınlık bıle yaratıyor olabılır. ben kadın olarak bıle esıme cok kızardım. sozlu de kızdıgım olurdu ama ıcımden de. ve gecmıs yıllarımız ıcın halen ıcımde kızgınlık ve kırgınlık vardır. oyuzden normal ılıskıye kesınlıkle yansıyor sorunlar bu bır gercek. nasıl kı gunluk hayattakı sorunlar, gece hayatımıza yansıyorsa. dogru orantı oluyor aralarında.

eslerın bazıları gercekten cok onemsemıyor kendı halıne bırakıyor. ama bu bazı erkeklerın genel yapısı. yanı adam dıger konularda da sakın bır mızacı herseyı kendı halıne ve zamanına bırakma gıbı bır huyu varsa, bu konuda da aynı tavrı sergıleyebılıyor. ya da bazısı gercekten mucadele etmek ıstıyor ama doktor vs ıle ozel bırseyını paylasmaktan kacıyor belkı utanıyor. ozellıkle de sorun karısından kaynaklı olunca. bır baska doktorun esının mahremını bılmesını ıstemıyor ve oyuzden susuyor olabılır.

Aynen canım benim eşim de hep yaparız hallederiz dedi doktora da gitmedi sçok kötü günler geçirdik herşeye yansıdı bu durum sonra psikoloğa gitmeye ikna ettim ama O da çok faydalı olamadı sizler bana daha çok faydalı olacaksınız ama işte bizim askerliğimiz olduğu için çalışmalar yarım kalacak o yüzden hevesim kursağımda kalacak üzülüyourm ağustosta gidecek ve bizim iş dönüşe kalacak tam da denemelere başlamıştım.

Aynen canım benim eşim de hep yaparız hallederiz dedi doktora da gitmedi sçok kötü günler geçirdik herşeye yansıdı bu durum sonra psikoloğa gitmeye ikna ettim ama O da çok faydalı olamadı sizler bana daha çok faydalı olacaksınız ama işte bizim askerliğimiz olduğu için çalışmalar yarım kalacak o yüzden hevesim kursağımda kalacak üzülüyourm ağustosta gidecek ve bizim iş dönüşe kalacak tam da denemelere başlamıştım.

herseye yansımasını anlıyorum. kendımı anlattım yukarıda. bılıyorum 15-20 gun kadar bır sure var ama acaba askerlıkten once olamaz mı ? ne asamadasın bılmıyorum ama bıraz daha denemen mumkun mu acaba ? askerlık oncesı yasayabılsenız her ıkınız ıcın de cok ıyı olurdu. ozlemın ve zorlukların yasanacagı o donem oncesı, daha bır butun olmanız sorunu asmanız sıze o donemde hem daha guc verecektır hem de bagınızı arttıracaktır.

Psikolog bende de işe yaramadı,
ağustosa kadar bin kere çözersin kızzz :13:, ama istekli ve kararlı olursan ancak :KK15:.

kıs adetliyim üstüme gelmeyin:KK45: ben sizi kovalarım yoksa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :KK37: bi bitsin yapıcam egzersizlerimi ya da deneme mi yapsam ki hemen bilemedim:KK12:

Ben sana takılmadan edemiyorum, bir an önce bitsin şu adetinde yen, herkesi gelin ettin bi sen kaldın :KK6:, seni gelin etsem bir döktürücem ki sorma :21:, neyse bütün kurtlarımı o güne saklıyorum :KK52:.

sen kendini çileklime emanet et onunsözünden çıkma egzersizlere devam et bak ne dedi ağustosa kadaryenersin diyo.hem eşin askerde hep senin hayalinle yaşar kız .biraz gayret et asker hediyesi verirsin.:KK16:

X