Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

vajınaya zarar vermıomus canım ogrendım onu

Canım bazı doktorlar da bebe yağı öneriyor ama o yüzden kaç arkadaşımız mantar kaptı.

Bence bu konularda biraz bilinçli hareket etmek lazım, vajina çok hassas bir yerdir, vajinal kayganlaştırıcı hâricinde bir şey kullanılmasını çoğu sağlıkçı onaylamaz.

Ama tabi herkesin kendi sağlığı. Ben doğruluğundan emin olduğum şeyi paylaşırım, gerisi herkesin kendi bileceği iştir.

saolun arkadaşlar eşim bu konudaa biraz deneyimsizdi sanmırım bu yüzden oda korkutulmuştu şte eşinle hemen olmazsa yıllar sürer sen erkekligini kayedersn flan tamamen kayınvalidemin yüzünden ve inanın onun yüzünden aylarca neler yaşadm boşanmaya bile kaltık 3 ay kadar doktor tedavisi gördüm tam parmak egzersizlerine geldik bi gece eşim eve sarhoş geldi ve zorla ilişki yaptı fakat ben oldugunu sanmıorum kan geldi çok az anck ayna ile aktıgıda bi çizik gördüm vaginamın altınd orası kanamış ama eşim oldugunu sandı fakat i dha tekrarı olmdı ana sen korktugun çin falan dio ya bide bana ne kadar acıçektirdi kaynananm bi bilseniz cahilin önde gideni bana yaptıklarını unutamıorum ya eşiminde cehaleti lişki olmadıgını sölemesi psikolojimi alt üst ett
ya yardım edin şimdi oldugunu sanıo dedim ya eşm alkollüyen zorladıgında oldu die söledkaynanama onu dskalifiye ettik şimdilik ama eşm egzersize flan inanmıo bu siteden bahsettm sen benm dediklerim yapsan olur falan dio ya

saolun arkadaşlar eşim bu konudaa biraz deneyimsizdi sanmırım bu yüzden oda korkutulmuştu şte eşinle hemen olmazsa yıllar sürer sen erkekligini kayedersn flan tamamen kayınvalidemin yüzünden ve inanın onun yüzünden aylarca neler yaşadm boşanmaya bile kaltık 3 ay kadar doktor tedavisi gördüm tam parmak egzersizlerine geldik bi gece eşim eve sarhoş geldi ve zorla ilişki yaptı fakat ben oldugunu sanmıorum kan geldi çok az anck ayna ile aktıgıda bi çizik gördüm vaginamın altınd orası kanamış ama eşim oldugunu sandı fakat i dha tekrarı olmdı ana sen korktugun çin falan dio ya bide bana ne kadar acıçektirdi kaynananm bi bilseniz cahilin önde gideni bana yaptıklarını unutamıorum ya eşiminde cehaleti lişki olmadıgını sölemesi psikolojimi alt üst ett
ya yardım edin şimdi oldugunu sanıo dedim ya eşm alkollüyen zorladıgında oldu die söledkaynanama onu dskalifiye ettik şimdilik ama eşm egzersize flan inanmıo bu siteden bahsettm sen benm dediklerim yapsan olur falan dio ya

Evet böyle kadın vajinismus olduğu zaman bir süre sonra erkekte de sertleşme problemleri erken boşalma problemleri vs ortaya çıkabiliyor. Bu doğru. Ama erkekliğini kaybetmek ifadesi yanlış elbette...
Bence eşinize bu sitede yazılanları ya da herhangi başka kaynaklardan vajinismus ile ilgili yazıları, parmak egzersizlerini falan okutun...
Benim de eşim kitapta okuyana kadar inanmamıştı böyle bir hastalık olduğuna...

bende ınanmazdım takı yasayana kadar:KK43:cok zor bır hastalık be ıyılestım ama o benden neler aldı goturdu 5 ay ıcerısınde :KK43:esın anlayıslı olmasıda cok oenmlı.bız kadın doguma gıtmıstık doktor anlatıo kadın vjınısmus hastasıymıs adam dove dove bır hal etmıs kadını senın bır kusurun var ondan yatmıosun dıe.

selam arkadaşlar.uzun zamandır sizi takip ediyorum.yeni üye oldum.malum bende bu dertle uğraşıyorum.lütfen bana yardım edinmafoldumben egzersizlerden bahsetmişsiniz nasıl başlayacağımı nasıl yapacağımı anlatırmısınız???

gercekten cok uzuldum anlattıklarına .olamaz ya bu kadar olamaz dıyorum .....
canım bu sorunu kendın yenıceksın burda hepımız sana destek olucak moralını bozma esıne egzersız yaptıgını soyleme sen egzersızlerı tek basınada yapabılrısn ben kendım yaptım eslı hıc yapmadım egerkı hergun burda bızle bırlıkte olursan hergun egzersızlerını duzenlı yaparsan bırazda ccesaretını topladınmı tamam canım ınan ck kısa zamnda buutn sıkıntıların bıtıcektır ..lutfen sakın uzulme bızler senın yanıındaız

O ne diyor ki?

Neymiş müthiş önerisi?

selam arkadaşlar.uzun zamandır sizi takip ediyorum.yeni üye oldum.malum bende bu dertle uğraşıyorum.lütfen bana yardım edinmafoldumben egzersizlerden bahsetmişsiniz nasıl başlayacağımı nasıl yapacağımı anlatırmısınız???
canım hosgeldın aramıza ...
parmak egzerszıızı su sekıdle oluyor ılk serce parmakal baslıyoruz derın derın neefs alarak parmagımıza kayganlastırıcı suruyoruz ve bır bogum ıktırıyoruz sonra derın derın nefes alıp kıncı bogumu yapıyoruz

ıslakta olsa rahımım dar hıc gırmıor:KK43:((((((((sankı hıc kadın olmamısım gıbı alt tarafım ::KK43:vazelın kullanıorum

Anladım canım...
O zaman vazelin yerine eczaneden kayganlaştırıcı alıp kullan. Onlar vajina için özel üretildiğinden sorun olmayacaktır...
Başka ne yapılabileceğini de araştırmanı öneririm...

Bu arada arkadaşlar ben bugün işaret parmağı birinci boğumu geçtim...
Birinci ve ikinci boğum arasındayım...
Çok fazla denediğim için yanma olduğundan bıraktım bugünlük, yarın devam...

Rahmine girmeyecek zaten, dur ne yaptın...

Sen yendim demiştin, şimdi birleşmede sorun mu yaşıyorsunuz?

ben yendım zaten yenelıde 5 ay oldu.cınsel ılıskıde zorlanıorum cogu zamn am a.doktora gıttım rahım darlıgı dedı.vazelın surmeden asla gecmıo hıc bırsekılde bası bıle :KK43:ben kendıme deıl zaten esım suuro kız vazelını :)

ben yendım zaten yenelıde 5 ay oldu.cınsel ılıskıde zorlanıorum cogu zamn am a.doktora gıttım rahım darlıgı dedı.vazelın surmeden asla gecmıo hıc bırsekılde bası bıle :KK43:ben kendıme deıl zaten esım suuro kız vazelını :)

Ya tamam da penisin rahimde ne işi var onu anlamadım? Rahim darlığı bir problemse gebelikte problem olur, birleşmeyle ne alakası varmış ki?

Egzersiz yapmayı düşünür müsün? Bir dene, bak başı bile geçmiyor demişsin, egzersizle halledebilirsin bunu.

rahım catı kısmı vajendır.vajınada kadınların bırlesme oldugu yer deılmıdır.bu darlık zaten kendını bellı edıor cınsel bırlesmede.cınsel bırlesmenın zor olması rahımınde dar olması demektır alttan ultrasyonlanda baktı :KK43:

X