Çocuk Hastalıkları toksoplazma enfeksiyonu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sunseet

ARDA
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
1.011
1
selam arkadaşlar 38 haftalık gebeyim ama bu toksoplazma mikrobunun bulaşıp bulaşmadığına takmış durumdayım hamileliğimin 4. ayında çiğ sucuk tatmıştım çok az miktarda acaba her ette bu mikrop varmıdır gece gündüz aklımda bi tanıdığımın bebeğinde bu mikrop çıktı tedavi görüyo ondan beri hep acabalarla yaşıyorum kafayı yemek üzereyim etraftakilerin bişey olmaz tat demesiyle tatmıştım çok pişmanım umarım bişey olmamıştır düşüncelrinizi merak ediyorum

takılma bence bişey yoktur. her ette olmuyor olabilir diye yemememizi öneriyorlar.bende çiğköfte yemiştim canım çok istemişti şükür bişey olmadı.ama istersen bi kan tahliliyle öğrenebilirsin.

eğer o mikropla önceden tanıştıysan olmaz zaten canım.Ama bir kan tahlili yaptır istersen

bu kaygını drunla paylaşırsan sana test önerebilir bence bişey yoktur ama için rahatlar hiç olmazsa

ben hamıleyken cıgkofte sucuk kokorec :) buna benzer bı suru sey yedım. ıyımı ettım tabıkı hayır ama soyle bır sey duymustum daha onceden o mıkropla tanıstıysan bır sey olmaz. yanı ılk defa yedıysen cıg sucugu o zaman endıselenmekte haklısın

teşekkürler kızlar son 6 günüm kaldı doğuma çok heycanlıyım daha önceden tabiki yedim hatta hatırlıyorum bu çiğ et yemekten kurt oluyo sanırım bağırsaklarda kurt geçirmiştim o mikrop mu acaba bu onu merak ediyorum sürekli salam sosis tüketen bi insandım ama bilmiyorum yakınımda bu rahatsızlık çıkan oldu o yüzden bende panik yaptım

X