Tırnak Batması

roccomelek

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
11
1
Arkadaşlar benim tırnaklarım yanlış kesim sonucu batmaya başladı. Hem estetik olmayan bir görünümü var hem de canımı acıtıyor. Bu sorunu yaşayan var mı aranızda ne yapabilirim?

bende de var dogumdan sonra oldu .
cok acı cektım sonuc amelıyat oldum parmagımın ıcınden et fırladı tırnagımınz uzerıne dogru yayıldı yuruyemıyordum bıle .. yazın oldugu ıcın parmak arası terlık gıydım hep ama hıc bıseyden zevk almadım . halada dıgerlerı batıyor ..

sana tavsıyem ılerlemeden bu ısın uzmanına gozuk . tırnak batıklarını alan kuafor salonları var manıkurıstler yapıyor bu ışı ama ılerlemıs ve bnm kısı gıbı ıltıhaplanmışsa doktora gıt acılen

bende doğum yaptıktan sonra ayak baş parmaklarımda oldu hafif iltihapta yapmıştı çok acıyodu dr gittim tırnağın yanlış kesiminden olduğunu söyledi bi ilaç yazdı gece yatacağım zaman sürüp bantlıyodum bi süre sonra geçti tırnağı çok derin kesmemek lazım...

ben daha 7 aylik bile degilken anne karninda olmek uzere oldugumu fark edip hemen annemi erken doguma aliyorlar. cok sukur yasayabiliyorum. fakat el ve ayak tirnaklarim daha cikmamis durumdaymis. daha sonra ciktiklari icin tirnaklarim, benim hep ayak tirnagi batma sorunum hep oldu.
fakat 12 yasina geldigimde artik iltihaplanmaya, uyudugumda carsafi kan ve iltihap icinde birakmaya baslamisti. onceleri batan yeri ben cikarmaya calisiyordum, hatta cikariyordum da fakat artik iceriden o yonde batarak uzamaya basladigi icin ameliyat sartti. ilk ameliyatimi oldum. okula da terlikle gittim geldim. ondan 4 5 ay sonra diger tirnagim icin oldum. ondan da 4 5 ay sonra 3. kenar icin ameliyat oldum. ameliyatta oradaki dokulari aldilar o kisimdan uzamasin diye. bunlarin hepsi ayak bas parmak tirnaklari tabi. su anda ameliyat olmadigim tek bir kenari kaldi. cok sukur 13 yasimdan beri de o sorunu yasamiyorum.
senin durumunun ne oldugunu bilmiyorum, ama bir an once bir doktora gidip gorus. ayak bu sakaya gelmez.

ben tırnaklarımdan neler çektim neler benimkisi batma falan değil artık olayı aşmıştı ayak parmağımın taaa artık etin en arka kısmında çıkıyordu davul gibi şişmiş iltihaplar kanlar resimlerini eklerim biara görürsünüz 7sene ayakkabı giyemedim çarşafa takılsa aklım giderdi yağmur damlası değse canımın acısnı tarfi edemezdim kadar özel ayk sağlık merkezlerine gittim haftada 3kere gidiyordum her gidişim 80 ytl idi haftada 240 ytl düşünün 3 yıl gittim gitim sürece engeliyolardı alıyorlardı batan kısmı ama her hafta acın var yine baktım olmicak en sonunda çektirp köreltircektim pes etmiştim düzeliceği yoktu internette bi yer buldum sadece batan kısmın alıp körelten tamamını değil oaraya okadar malum bir fiyata yaptrıdım canım hiç acımadı uyuşturdular batan skımı kesip alıp körelttiler tekrar diktiler esterik açıdan hiç sorun kalmadı acım yok batan kısmım yok artık parmak arası terlik spor ayakkabı topluklu herşey giyiyoyorum ... haa bu arada birkere çektiri arkadaşalr zaten çektirdikten sonra dahada derinleşti kesinlikle çektirmeyin nerde yaptırdımı merka edenler özelden msj atsınlar söyliyim

benim de batiyor ama kesip aliyorum geciyor.kuaforde soyledi manikurist yanlis kesmissin diye.ben yuvarlak kesiyorum her zaman ama o 4gen kesicekmisim...idare ediyorum simdilik

Bendede vardı o sorun her doktora gıttıĞımde Çekmemız lazım dıyordu ama ben bı tÜrlÜ cesaret edemıyordum ama o kadar da korkulacak bıŞey deĞılmıŞ sonrasında dıkkat edersen bı sıkıntı kalmıyo ama dÜzgÜn kesmek lazım

bende de bir dönem tırnak batması çok sorun oldu hep iltihaplanırdı, doktor fucidin krem verdi küçük pamuklara fucidin krem sürüp batan yerlere sokuyordum her gün yeniliyordum bunu yatmadan önce, ayrıca tırnakları düz kesmek gerektiğini söylemişti, fakat benim tırnaklarımın batan üst köşeleri törpü v yardımıyla kaldırılabiliyordu, onları da kesebildiğim sürece kesmemi söylemişti, şu an batma sıkıntım yok, söylediği yöntem işe yaradı sağolsun, ayrıca tırnak batması için günlük kullanım için ürederm diye bi emülsiyojel var, baya yoğun bir krem, bunu da ben hem tırnaklarıma sürüyorum hem de el tırnaklarımın kenarlarındaki korpardığım derilere sürüyorum, yumuşatıyor... ürederm sürecekseniz gece sürün çok yoğun olduğundan emilmesi uzun sürüyor heryere bulaşır.

Ben de tam 10 kez tırnağımı çektirdim. Dehşet tarif edilemez bir acı, çektirmek değil onunla yürümek, ayakkabı giymek falan.. çok zor çok çektim. En sonunda bir ortopedi uzmanı vasıtasıyla tırnak köküm dikildi çünkü çaresi yokmuş benim durumumun genetik olarak tırnak yatağı bozukmuş. Şimdi bir tırnağım yok yani çok komik gözüküyor:) Araştırıyorum en kısa zamanda protez yaptırıcam.
Sana da tavsiyem bir ortopedi uzmanına görün yada bazı dermatologlar da bakıyor.

benim de tırnağın batıyo yaaa bi tanesini tam 3 kez çektirdim bi müddet sorunsuz yaşadım ama son 1-2 senedir diğer ayağımın tırnağı batıyo ne yapcam bilmiyorum çektirmek istemiyorum ama böyle de çok zor oluyo ayakkabı giyemiyorum:KK43:

kızlar benim de tırnak batması sorunu war.bir kereye mahsus doktora gidip çektirdim.bi daha da töwbe ettim.canım çok acıdı senağlama karşı komşumuz pedikür yaptır,yaptırırken parmağına küçük pamuklar koysunlar.onlar orda biraz kalsın tırnağın uzamaya başlayınca çıkarırsın öle alışır dedi.son model bi kuaför bile olsa manikür pedikür konusnda güwenemiyorum mikrop falan kaparım diye.bazı yöntemler buldum kendimce.önce bi kowanın içine sıcak su koyuyorum.tabi dayanabilecek kadar.ılık da değil tabii.su ılıyıncaya kadar bekletiyorum tırnak yumuşasın diye.malum ayak tırnakları eller gibi değil.kendim pedikür seti almıştım,orda ucu kancaya benzer bi tırnak makası war.onla tırnağımı çıkartmaya çalışıyorum.tabi bazen kanatmadan tırnağın kenarındaki etleri az biraz kesiyorum.bu şekilde oynaya oynaya çıkartıyorum. bi de tırnaklarımı u biçiminde kesmiyorum.düz kesiyorum.

Ben de tam 10 kez tırnağımı çektirdim. Dehşet tarif edilemez bir acı, çektirmek değil onunla yürümek, ayakkabı giymek falan.. çok zor çok çektim. En sonunda bir ortopedi uzmanı vasıtasıyla tırnak köküm dikildi çünkü çaresi yokmuş benim durumumun genetik olarak tırnak yatağı bozukmuş. Şimdi bir tırnağım yok yani çok komik gözüküyor:) Araştırıyorum en kısa zamanda protez yaptırıcam.
Sana da tavsiyem bir ortopedi uzmanına görün yada bazı dermatologlar da bakıyor.
Derdim tamamıyla seninkiyle aynı benimki hala devam ediyor bende tırnak kökümü diktireyim bare çekilicek gibi değil mafoldumben bıktım artık istiyosa hiç tırnağım olmasın iğrenç dursun komik dursun ama yeterki bu sorunla tekrar karşılaşmıyım böyle tırnak olucağına hiç olmasın daha iyi yani :)

tırnak batması sorunu bende de var kızlar çok zor bişey :gitme: 1 ,5sene önce cilt doktoruna gittim tırnagımın kenarını yakıp tırnagı aldı ama yarası bı iyileşmedi kenarında et oluştu sürekli iltihap falan topluodu arada gıdıorum doktora ilaç falan verıodu ıyılesır gıbı oluodu ama geçmedi bi türlü dün yine gittim doktora ve yine yaktı yine batma olmus onu düzeltti bide benim tırnak kesimimde falan hata yok doktorda ole dıo nasıl batıo senın tırnakların hayret hep spor ayakkabı gıyerım sivriburun falan hayatımda gıymedım bıde ole gıysem ne olucak kım bılır şimdi ewde dinleniorum cok ayak ustu durmamamk gerekıo sandaletle falan gezicem artık napyım iyileşsinde inşallah bi an önce herkese gecmış olsun

ben de yakın zamanda bu sorunu yaşadım.fucidin merhem ve cipro antibiyotik kullandım. zonklaması azalınca dayanabileceğim kadar sıcak sabunlu suda beklettim. hemen ardına anestol pomat sürüp yaklaşık 20 dk. sonra batık olan yeri ulaşabilğim kadarıyla temizlemeye uğraştım.batık tam anlamıyla çıkmadı ama en azından etten kurtuldu. çünkü böyle yapınca hem o bölgenin şişliği indi hem de artık oraya dokunabiliyorum. çok ama çok acı veriyordu. bir de sporcu spreyleri varmış onu sıkınca da kolayca batık temizlenebiliyormuş. öyle duydum.

bende aynı sorunu yasıyordum, bir arkadasim sayesinde bu çileden kurtuldum, uzattım uzadıkca batıp canım acıyordu ayakkabı giyemiyordum ara ara hep makasla battıgı yerden acıya dayanarak cıkarıyordum,cok dayanamadıgım durumlarda ıse batan yere yanı tam koseye tırnak ıcıne pamuk koydum 1 gun falan oyle oyle uzattım ve kurtuldum, suan keserken o kısımları tıpten kesmıyorum hem goruntu olarak daha guzel oldu hemde o ıskenceden kurtuldum

Bende de bu sorun vardı, bir kez doktor o batan yeri çekmişti ama tekrarladı yine bir de düşünün yanlış kesimden 2 ayağımda da tırnağın 2 tarafında da vardı. Tavsiye üzerine bir kuaföre gittim pedikürle düzeldi. İstanbulda olanlar gidebilir, Bakırköy'de gül güzellik merkezi var. postanenin sokağında Herry mağazasının üstünde. güzellik merkezi dediğime bakmayın fiyatlar uygun 10 tl falan pedikür. ilk yapışında batıklardan krutuldum rahat rahat ayakkabı giydim. orada gül, aysun ve özlem var. yaklaşık 20 eleman var hepsi pedikür yapar ama bu 3ü batıklar konusunda gerçekten uzman olmuş. kesinlikle memnun kalırsınız.

Not: bir çıkarım olduğunu düşünen olursa lütfen gitmesin. mekan belirtmemin sebebi deneyip memnun kalmam ( 3 yıldır giderim tüm işlerim için) kişi ismi önermem de yanlış bir kişiye gidip pişman olmamanız için, denedim çünkü bu kişileri. batık durumunuza göre 3-5 seferde kurtuluyorsunuz.

bnmkı batık degıl ama kıpkırmızı oldu dokunamım ınanılmazzzzzzz acı..pedkrden sora oldu derın kesıldı galıba ama cokkkkkkk acıo..çorap gydım o bıle sızlatıoooooo

Derdim tamamıyla seninkiyle aynı benimki hala devam ediyor bende tırnak kökümü diktireyim bare çekilicek gibi değil mafoldumben bıktım artık istiyosa hiç tırnağım olmasın iğrenç dursun komik dursun ama yeterki bu sorunla tekrar karşılaşmıyım böyle tırnak olucağına hiç olmasın daha iyi yani :)
evet canım tek kurtuluş yolu bu malesef bizim durumumuzda.şimdi cidden çok rahatım.ama yaptıracağın zaman boş bi haftana denk getir çünkü ben dinlemedim doktoru 2. gün dışarı çıkmasam bile bastım üstüne patlamış dikişlerim enfeksiyon kapmış bu yüzden hadi bir daha dikiş.çift dikiş oldu biraz ama sağlam oldukaydirigubbakcemile3

bu tırnak batması olayı bende de oldu doğumdan sonra yani kilo almayla alkalaı. ayakkabı seçimiyle ve tabiki tırnak kesimiyle.
ya hamileyken doğru dürüst kesemiyoruz tırnakları eğilip. yada kilo almaktan batıyor. ben kendim yaptım tedavisini. uzayabildiği kadar uzattım ve derin kesmiyorum artık ayakkabılarımı rahat aldım. topuklu giymiyorum yuvarlanıp gidiyoruz böyle işte.

genellikle hamilelik döneminde çok yaşanırmış tırnak batması ayaklar şiştiği için tırnak içe gömülüyomuş benimkiler şimdiden problem çıkarıosa evlenip hamile olunca nolur bilmiorum :KK43: tırnakla etin temasını onlemek için hep arasına pamuk koymak lazım o işe yarıo sanırım kızlar

X