Avakado ve faydaları

azel_beliz

zümrüt
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2008
245
2
Kabız'a karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır. Avokado, vücutta toksit maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar.

İçeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile bayanların dengeli ve sağlıklı beslenmelerinde çok gerekli olan maddelerdir. Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapar...

arkadaşlar bu kadar faydasının olduğu bilinen bir meyveyi sizler nasıl ve ne sıklıkta kullanıyorsunuz?

avakadoya bayılırım. genelde evimde mutlaka olur... salatasını yaparım..guacamole sosunu yaparım,mısır cipsiyle yada bir yemeğin yanında yerim... salatalarımın içine katarım....yararlı olduğunu biliyordum ama bu kadar çok faydası olduğunu duymamıştım..avakadoya devam o zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
ilk kez avakado aldım ama nasıl yenir bilmiyorum
soydum doğradım tadı berbat geldi
elimdeki avakado ile ne yapayım bilmiyorum

Geçen bi alayım dedim marketten tanesi 1 ytlye aldım ama tadı çok iğrenç tuzsuz yağlı midem bulandı ya belki maske olarak kullanabilirim

ayrica bugun ENDER SARAC tan duydum,memisleride buyutuyomus,,,:lepi:

evet bende duydum ergin olanını almak gerekiyormus. rendeleyip içine 1 tane limon sıkıp haftada 3 kez yenilecekmiş. bununla birlikte ek olarak gün 1 tane muz yenirse gögüsleri büyütürmüş. üstelik cildin kırısmasını önlediği için tadı kötü olsa bile yenilmesi gereken bir meyva. o yüzden bugün baslayacam yemeye...

yalnız söyle bir durum var yağ oranı bir çikolata kadar yüksek olduğu için zayıflamak isteyenlere önerilmiyormuş.

ıbrahim Saraçoğlu nun dediğine göre haftada 3 avakadoyu yiyince göğüsleri büyütüyomuş ama 30 yaşına kadar, 30 yaşından sonra bu konuda bi faydası yokmuş. avakadoları gazete kağıdına sarıp bi kaç gün yumuşamasını bekleyip öyle yiyecekmişiz bunun için. Denicektim tanesinin 4 lira olduğunu görünce vazgeçtim :KK70:

hiç yemedim ama saçlarım yedi zemuszemus. yani saçlarıma maske olarak yapıyorum bayanssulusmile, saçlarımı kendimden daha önde tutuyorum demek ki kaydirigubbakcemile3

Avakadonun kabuğunu soyup dilimleyin, üzerine limon sıkın, tuz serpin, isteğe göre karabiber de serpebilirsiniz. Ekmek üzerine alıp afiyetle yiyin lezzetli oluyor :KK66: ben çok seviyorum özellikle kahvaltıda :)

avokado gerçekten muhteşem bir meyve daha önce çok zor kesiyordum kesemeyenler için burayı incelemelerini öneririm.

nasıl yapılır

Son düzenleyen: Moderatör:
Avakado yaprağı böbrek taşı düşürmeye fazdası var. İbrahim Saraçoğlu hocanın şu kürü var hatta

Böbrek taşını düşürmek için
Kaynamakta olan bir bardak (yaklaşık 150 ml) klorsuz suya bir tatlı kaşığı (2-3 gr) kurutulmuş avokado yaprağı ilave edilir. Kısık ateşte sekiz dakika kaynatılır (demlenir). Demleme süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzülür. Ilıyınca akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her beş gün kullanımdan sonra üç gün ara verilir. Damak tadına uygun hiçbir şey ilave edilmemelidir. Bu kürü 20 günden fazla uygulamayınız. Tekrar uygulamak için en az 20 gün ara verilmelidir.

eski bir konu ama yinede fikrimi yazmak istiyorum.
avocadoyu cok severim.
avocadoyla tanismam sushi merakim sayesinde olmustu.
avocadolu sushi mükemmel bir tat.

ordan yola cikarak evde benzer tat cikarmaya calistim.
soja sosu ve susam ile güzel yeniyor.
salata ierisinde severim.
ayrica avocado, beyaz peynir, cörek otu ve susam ekleyerek harika bir tat cikiyor.
ekmek ile yenecekse esmer ekmek ile harika bir tat oluyor tavsiye ederim.

limonla birleşimini aşırı sevdiğim için yiyordum sadece çok yararlı olduğunu biliyordum ama haftada 5 yediğimoldu göğsüm büyümedi heheheh

X