Acık sarı akıntı

debby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2009
72
1
merhabalar

ilk defa boyle bir akintim oldugu icin saskinlik icerisindeyim.

bes gun once aniden acik sari bir akinti gelmeye basladi, bes gundur de ara ara fazla ara ara az fakat hala devam ediyor. kasinti yok,kokusuz.. 29 yasindayim ilk defa boyle bir akintim oldu.. nedeni ne olabilir. herhangi bir fikriniz var mi ? ben usutmus olabilecegimi, akintinin kisa zamanda kaybolacagini dusunmek istiyorum..

üşütmeden olabilir canım.Tam da kış mevsimindeyiz. Doktorlar daha iyi bilir ama dönemsel hormonal birşeyler de olabilir. Bence bir doktora danışmalısın, eğer üşütmeye bağlıysa sana ilaç verir kazasız belasız atlatırsın ya da önemli değilse bile bırak bunu doktor söylesin.

Geçmiş olsun canım :)

tesekkurler

ben basina hic boyle bir durum gelmis olan var mi diye merak ediyorum. bir anda basladi 5 gundur devam ediyor. nedeni ne olabilir ?

merhaba benim başıma gelmişti mantar başlanğıcı dedi doktor ve ilaç verdi geçti korkulacak bişey değil bide sürekli temiz ve kuru tut

geçmiş olsun cnm..ama büyük bi ihtimal viral enfeksiyon...sadece temiz tut bu dönemde ama sabunle deil birde yıkarken ılık suyla yıkamaya çalış...önemli bişey deil ama ihmal edersen kötü olabilir...salıcakla kalkaydirigubbakcemile5

hanimlar bu akinti bende hala devam ediyor. jinekologa gitmeye de korkuyorum yaaa..

bu akinti icin gitsem nasil muayene ediyorlar? anlatirsaniz sevinirim..

akintiyla yasamak istemiyorum, cok sinir bisey

Enfeksiyon ya da alerjik birşey olabilir. Bende de aynı sorun var, çok kez doktora gittim, çeşitli yollar denedik hala bulamadık sebebi. Mutlaka doktora git, binde bir ihtimal bile olsa tedavi gerektirecek bir durum olabilir. Bakarsın bir ilaç verir, bir haftada geçer. Ama gitmezsen uzun süre kurtulamayabilirsin.

hanimlar bu akinti bende hala devam ediyor. jinekologa gitmeye de korkuyorum yaaa..

bu akinti icin gitsem nasil muayene ediyorlar? anlatirsaniz sevinirim..

akintiyla yasamak istemiyorum, cok sinir bisey

cnm mrb benimde yıllardır akıntım var eskiden peynir gibiydi kokuluydu kaşıntımda çok oluyordu şimdi ise sadece sarı renkte sulu ve çamaşırımda iz bırakıyor bazen koku oluyor bazen olmuyor. doktora gitmeyi hep erteledim bekar olduğum ve utandığım için ama şimdi çok pişmanım keşke daha önce gitseydim diyorum çünkü geçen ay gittim durumumu anlattım ve doktor sadece üstten ultrasonla muayene etti sonra şikayetime göre ilaç yazdı kullandım ama geçmedi çünkü benimki baya ilerlemiş galiba ve rahim ağzı yarası olmasından korkuyorum. nette yaptığım araştırmalarda tedavi edilmeyen akıntıların rahim ağzı yarası oluşturabileceği yazıyo en çok bundan korkuyorum inş. öyle bişey çıkmaz. en son dün çıktım doktoruma yine üstten baktı ilaç yazdı bu seferde geçmezse son çare olarak vajinamın dış kısmından akıntı örneği alıp tahlile göndericek tahlil sonucuna göre tedavi uygulayacak sana tavsiyem hemen doktora git korkma benim gibi ileride pişmanlık duyma..

mrb tatlım akıntının sebebi üşütmede olabilir mantar başlangıcıda bence sen bir dr a görün çünkü bende de olmuştu üşütmedir diye önemsemedim geçer diye sonra geçmedi hala evam etti sonra kaşıntılar başladı özellikle gece yatarken başlıyordu en son dr gittim krem ve fitil verdi ayakta duş alıcaksın iç çamaşırların kesinle pamuklu ve ütülü olacak kesinlik le sık sık iç çamaşırı değiştiriceksin ve asla vajinal duş yapmıyacaksın demişti bilgilerine

hanimlar tesekkurler.. benim akintim 2 gun once tamamen kesildi, dunde regl oldum. su anda akintim yok, reglyim.. reglyden sonra yine akinti cikarsa ortaya gidicem doktora.. cunku bende akinti daha once hic olmadi.

Son düzenleme:
bu akinti yeniden basladi. reglim bitti akinti basladi. kesinlikle jinekologa gitmem lazim ama o spekulum denen aletten cok korkuyorum..

simdi ben bu akinti icin gitsem, nasil muayene eder beni doktor ? lutfen akinti icin giden varsa aranizda,nasil muayene edildigini anlatsin.. tesekkurler

ilişki yasadım dıyorsun o kişiden gecebilecek bi mikroptan da kaynaklanabılır.ayrıca doktordan doktora degısıyo nerden bakıcagı ama su an senın ıcın altan bakımlası daha uygun.ve mutlaka ordan baktır.hakkında hayırlısı canım

canım akıntı için bilmiorm ama kasık ağrısı için gitmiştim alttan çubuk gibi bişeyle içimi görüntülemişti...
ama akıntı için ne yaparlar bilemiyorum...sen yine de git görün doktora çünkü ilişki sonrası bu tür bir problemle karşılaşmışsın..allah korusun mikrop kapmış olmayasın...

canım akıntı için bilmiorm ama kasık ağrısı için gitmiştim alttan çubuk gibi bişeyle içimi görüntülemişti...
ama akıntı için ne yaparlar bilemiyorum...sen yine de git görün doktora çünkü ilişki sonrası bu tür bir problemle karşılaşmışsın..allah korusun mikrop kapmış olmayasın...

cok ilginc bende de kasik agrisi belirdi simdi. sol kasigimda agri ve acik sari akinti var..

bu ne olabilir boyle, gercekten cok endiseleniyorum

ben de kasık ağrısı ve akıntı ile gitmiştim ama öyle bariz bir akıntım yoktu.doktor baktı ve ovulasyon dönemiyle ilgili dedi..yani adetinin 14. e 20. gün arasında olan ağrı.yanlış hatırlamıyorsam yumurta döllenmediği zaman atılıyor ya işte yumurtanın çatlayıp atılma yoluna girmesi kasık ağrısı ve akıntı yapıyor hatta bir kerette çook koyu bir akıntı gidiyo benden her ay.yani döllenmemiş yumurta.afedersin sümükten daha yoğun bir kıvam da oluyor bu.o gittikten sonra ağrı falan kalmıyor bende...ama her ay yaşıyorum aynı şeyi.regl öncesi akıntım artıyor...

anladim. ama ben de daha once hic boyle bisey olmazdi. bu olay bir aydir var..o yuzden endiseliyim regl oldum, bitti yine akinti basladi.. ayni senin soyledigin gibi sari sumuk kivami bisey

sahra87 sen her ay yasiyorsun da ne zamandan beri var sende? uzun sureden beri mi ?

ben de 2007nin yaz ayından beri var o ağrı.daha önce hiç öyle bir ağrıyla karşılaşmamıştım.dokora gittim oyüzden o zaman.doktorda döllenmemiş yumurta atılımından kaynaklanıo o ağrı dedi.şimdi her ay oluo ve yaklaşık 10 gün sonrasındada regl oluyorum hep böyle oluyor.bendede olmazdı hiç...hatta kasığımın ağrısı bacağıma vuruyor..

X