Arçelik Bulaşık makinesine hiç bulaşmayın!!!

ckozkan

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
403
2
Beyaz eşya şans işiymiş ....neden aynı parayı vermiyormuyuz?

Arçelik bulaşık makinesinden memnun olan varmı bilmiyorum benim makinem yaklaşık 8 yıllık en fazla 1-2 yıl doğru dürüst kullandım eve geriye kalan 6 yılda 5 kez servis gelmiş yaklaşık bir makine parası kadarda servise vermişim (makbuzları bende) habire birşeyler değiştirmişler en son geçen hafta sonu yine bulaşıklarım lekeli doğru dürüst yıkanmıyor diye çağırdım tuz kutusu bozulmuş şimdide... bilmem nesi daha değişecekmiş 170 ytl istediler vazgeçtim kardeşim yeni makine alacağım dedim 15 ytl de ayak bastı parası aldı servis..... üzgünüm ama emeği geçen teknik servis hariç paramı helal etmiyorum....:KK43:(

haklısın canım... bende de var aynı bulaşık makinasından. daha 3 yıllık olmasına rağmen her zaman lekeli kalıyor bulaşıklarım. bende elimde tekrardan yıkamak zorunda kalıyorum.iyice bozulsada değiştirsem diye bakıyorum. arçelik'in hiçbir beyaz eşyasından memnun değilim. bir daha mı aslaaaaa....

arçelik mi aman eksik olsun.benim maalesef bütün beyaz eşyalarım arçelik ve iki sene de hepsi bozuldu.bu kadar uyduruk bir marka ömrümde görmedim,tam bir reziliik.arçelik denen markaya hiç bulaşmamak lazımmış.parasını sokağa atmak istemeyenlere duyrulur :kızgın:

arçeligin kalitesi eskidendi bence
annem de bi bulasık makinesi var arçeligin 16 senedir tık demedi daha harika yıkıyo delikafadulden
camasırda makınası da 16 sene sonra yenı bozuldu
ananem yenı bulasık makınası aldı teyzeme hediye
kadın aldıgını alacagına pişman oldu yani 4 ayda bozuldu ıyı yıkamıyo cok ses yapıyodelikafadulden

arkadaşlar eşya işi şans işi cidden..
ben 7 yıl oldu bulaşık makinamı kullanalı çokta memnunum...
dediğim gibi cidden şans işi bu...
benimde çoğu eşyam arçelik ve beko....
bir problemle karşılaşmadım ben..

Ben gayet memnunun makinemden...
Aslında ben güvenemedim hiçbir markaya...
Buzdolabım bosch, çamaşır maknem siemens, bulaşık arçelik...
Ama arçelik bulaşık makinemden gayet memnunum....

Kızlar bana satıcı söylemişti.Arçelik,beko,siemens,profilo bu markaların parçaları artık çinde üretiliyormuş.Daha ne bekliyoruz ki bu makinalardan?Eskidenmiş o ömür boyu kullanılan kaliteli makinalar.

Kızlar bana satıcı söylemişti.Arçelik,beko,siemens,profilo bu markaların parçaları artık çinde üretiliyormuş.Daha ne bekliyoruz ki bu makinalardan?Eskidenmiş o ömür boyu kullanılan kaliteli makinalar.

canım bizede arçelikte calısan biri söyledi daha gecen hafta delikafadulden
cok kalitesiz artık diye delikafadulden

şimdi anlaşıldı neden iki sene bile dayanmadıkları:1shok: yazıklar olsun verdiğim paralara:kızgın:

beyaz eşya şans işi gerçekten annemlerin beyaz eşyaları BEKO
buzdolabı 10 bulaşık makinası 6 senelik daha bir kere bile bozulup servis gelmedi.
bende ona güvenerk arçelik aldım ama bu tür şikayetleri okudulça moralim bozuluyor.
arçelik,ten son yıllarda şikayet iyice artmış.bir bakıyoruz boshc,tan da çok şikayetçi var.,

neye,hangi markaya güveneceğimizi bilmiyoruz........

6 yıldır arçelik bulaşık makına kullanıyorum
iz bırakmaması için taplet kullanın ben en ucuz deterjan kullnaıyorumm...

6 yıldır arçelik bulaşık makına kullanıyorum
iz bırakmaması için taplet kullanın ben en ucuz deterjan kullnaıyorumm...

Bizde yeni gelişme şöyle başka bir özel servis çağırdım oradaki teknisyen aynı şeyi tavsiye etti tablet kullanın dedi üçü bir arada vs. bende gittim Migrosun kendi adına yaptırdığı tabletlerden aldım sorunum %90 çözüldü şimdi çok daha iyi yıkanıyor şöyle birşey

m_tablet.jpg

Arkadaşlar 3-4 ay oldu büyük hevesle aldım bosch makinam,almaz olaydım okadar para verdim berbat sakın sakın tavsiye etmiyorum.Bağzı tanıdıklarımda var çok güzel ama eski model bosch zaten bakınca içi bile farklı çevremde ençok menmun olanlar beko marka bulaşık makinasında,arçelik de yengemde var oda menmun.Ben en yüksek derece de yıkıyorum bardaklar puslu izli çıkıyo okadar üzülüyorum ki haram olsum param.

benimki de 8 senelik arçelik bulaşık makinem. ben çok memnunum. bütün beyaz eşyam arçelik. gerçekten şans işi. şimdi açtım ağzımı ya yarın bozulur :)) bende tablet kullanırım
şöyle bir durum olabilirmi 2000-2001 kriz olduğu sırada aldık. sonra bizden sonra fiyatlar bir anda 3 te 1 fiyata düştü acaba kaliteden mi çaldılar bu arada

valla kızlar benm beyz eşyalar arçelk ama yazdıklarınızdn sonra pişman oldum şimdiden. Aslında 7 aydır evliyim ama daha arıza yapmadı ama ztn alırkende tereddüt etmiştim çünkü beyaz eşya derken 1 nr. simens 2. nr bosch..
memenun olmayanlara geçmiş olsun:KK66:

Eski beyaz eşyalar çok sağlam yıllarca kullanılıyor, ama yeniler rekabettenmidir nedir anında bozluyor. Benim tüm beyaz eşyalarım bosh gayatte memnunum ama çamaşır makinam su ve elkt tasarruflu olmasından dolayı yıkarken hiç su görünmüyor ve yıkamadan sonra hemen sıkmaya geçiyor, annemlerin makinelerinde bolca köpük ve su görünürdü yıkarken.

benim bulaşık makinemde arçelik
belki yeni daha ama çok memnunum,ben
ilk geldiği zaman su lekeleri bırakıyordu
calgonit tablet kullanıyordum,değiştirdim pril aldım artık öyle bir sorunumda kalmadı
tertemiz oluyor bulaşıklarımhihoyyyt

ben kullanıyorum bugune kadar bir sorun olmadı çok memnun kaldım.sadece çamaşır makinası aldıgımızda çalışmıyordu hemen eşim müdürlüge faks çekti yeni makina getirip öncekini götürdüler çok da memnun kaldım ben.annemde kullanıyor arçelik ürünlerini çok memnun şans meslesi belkide.birde kaliteli olması arçeligin 500 e de bulaşık makinası var 1500 e de ...

birde kızlar tablet ve toz deterjanda çizilme çok oluyor calgonit sıvı deterjan var ben onu kullanıorum hiç bişey olmuyor...

birde kızlar tablet ve toz deterjanda çizilme çok oluyor calgonit sıvı deterjan var ben onu kullanıorum hiç bişey olmuyor...

ben yzıcaktım başlığı görünce :))) kızlar ankaralı olanlar için sölüyorum sularda kireç olmadığından sakın tuz kullanmayın.Birde tablet kullanıyorsanız o zmn tuz hemde parlatıcı makineye ekstradan koymyın isterse bittiğinin ışığı yansın zaten kullandığınız tablette hepsi var kesinlikle sıvı deterjan kullanın bulaşıkda farkı görüceksiniz.

X