aöf'de en kolay bölüm hangisi?

leyl

Kulluğum Sultanlığımdır
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
878
6
merhaba hanımlar ben sizlere bişey sormak istiyorum aöf 4yıllık bölümlerden okuması en kolay bölüm hangisi,ilk iki yıl bütün bölümler aynı sanırım yani matematikten kaçış yok :tomato: sayısalcı değilim,o yüzden beni pek zorlamayacak bir bölümü tercih etmek istiyorum fakat bu konuda pek bilgim yok,bana yardımcı olursanız sevinirim a.s.
ayrıca lise mezunlarının össye girmesi gerekiyor sanırım,peki hangi bölümlerden ne kadar soru yapıp ne kadar puan almak gerekiyor?

öss girip taban puanını alman yeterlidir. Halkla ilişkiler tam sana göre.

halkla ilişkiler kolay canım.ben 2 yıllık okuyorum.ikinci üniversite olarak.

ben de üniversiteyi bitirdikten sonra tekrar öss'ye girerek halkla ilişkiler okumuştum, ama sadece 2 yıllıktı o zamanlar.

matematik derken, ortak derslerden yanlış hatırlamıyorsam sadece "iktisada giriş" vardı matematikle ilgili. ama değişmiş olabilir tabii.

Benım de bıldıgım ıkı yıllık halkla ılıskıler bolumunde matematıkle ılgılı bırsey yok:1closedeyes:

ben de üniversiteyi bitirdikten sonra tekrar öss'ye girerek halkla ilişkiler okumuştum, ama sadece 2 yıllıktı o zamanlar.

matematik derken, ortak derslerden yanlış hatırlamıyorsam sadece "iktisada giriş" vardı matematikle ilgili. ama değişmiş olabilir tabii.

Benım de bıldıgım ıkı yıllık halkla ılıskıler bolumunde matematıkle ılgılı bırsey yok:1closedeyes:

iktisada girişte matematik gerekiyor. tek bir ders ama matematikle arası olmayanlar kendi başlarına zor anlayabiliyor. ders konusu olarak da en karmaşık olan, ben tek ders olarak bırakmıştım hiç kapağını açmadan, ama sonra çok zevkli gelmişti. internetten ders videolarını indirmiştim. ama matematiği severim. dikkat edilmesi gereken bir konu. ama tüm bölümlerde var sanırım, ortak ders.

ancak 2000 ya da daha önceki yıllarda halkla ilişkilerde zorunlu ders değilmiş sanırım.

Genel - kültür derslerinin hepsini zorunlu örgün eğitimdede bu böledir. { Türkçe, matematik, tarih, ingilizce } Bu dersleri almadan bir üst sınıfdaki dersleri alamassınız.

iktisada giriş var hala.zaten ortak zorunlu ders.ben 3.senemde zar zor verdim.açıköğretimde de karşıma çıktı.

Genel - kültür derslerinin hepsini zorunlu örgün eğitimdede bu böledir. { Türkçe, matematik, tarih, ingilizce } Bu dersleri almadan bir üst sınıfdaki dersleri alamassınız.

Bu dersler YÖK dersleri olarak da bilinir.Eğer daha önceden bir üniversite geçmişiniz var ve bu dersleri verdiyseniz,AÖF de bu ortak derslerden muaf olabiliyorsunuz.

ikinci üniversite okurken muafiyet olmuyor ama:1no2:
bir dersi iki kez almak gerçekten çok saçma oluyor ya.

ben aöf işletme okuyorum. bizdede matematik, iktisada giriş, bide muhasebe var sayısal olarak. bide 3. ve 4. sınıfta sayısal ağırlıklıymış. ama sosyal bilimler, kamu yönetimi okuyan arkadaşlarım var. onlar işletme kadar sayısal ağırlıklı değil.

aöf nin zorluğu nedir ? örgün öğretim olmaması..
-ama tabi imkânlar dahilin de ise bir nevi sağlanabilecek gibi de esnek bir durum-..
zaten zorunlu derslerin kendi çapında zorluğu da cabası..
birkaç ekstra yaprak için,
zor/kolaydansa, eğiliminiz olan bölümü tercih etmek

aöf nin zorluğu nedir ? örgün öğretim olmaması..
-ama tabi imkânlar dahilin de ise bir nevi sağlanabilecek gibi de esnek bir durum-..
zaten zorunlu derslerin kendi çapında zorluğu da cabası..
birkaç ekstra yaprak için,
zor/kolaydansa, eğiliminiz olan bölümü tercih etmek

işte kilit cümle.
gerçekten insan istediği ve eğilimi olan bölümü okursa faydalı oluyo. benim çok tanıdığım var
üniversitede puanı yettiği için istediği bölümden alakasız bi bölüm okuyup 1. sınıfta bırakma kararı alan ve tekrar össye girmek isteyen.

dgs ile 3.sınıf işletmeye geçmiştim
bu sene edebiyattan muafım
halbuki iş hukuku,maliyet,vergi,finansal,mali tab.
gibi derslerden de muaf olsaydım ne güzel olurdu
bu dersleride gördüm çünkü
normalde başka örgün öğretimde tekrar okusam
bu dersleri gördüğüm için muaf tutuyorlar.
ama açık öğretimde bu derslerden muaflık yok!!
:kızgın:

En cok korktugum ders tarıhtı ve ta 50 sınırı ıle gectım zaten gecemeseydım hıc gecemezdım bı daha valla.IKıncı unıversıtemde ne olucak bılmem

hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim hanımlar.halkla ilişkiler 2yıllık mı,2yıllık okumak istemiyorum,bu durumda 4yıllıklardan kamu yönetimi aklıma yattı,ilk iki yıl dersler aynıysa en azında 3 ve 4.sınıfta mat.la uğraşam.anladığım kadarıyla tek derste kalsa okul bitmiyor.peki ya öss nasıl olacak EA çıkışlıyım sözel derslere çalışırsam yaparım ama mat.yapmazsam taban puan gelmez mi(ay ne bedavacı gördüm kendimi:) )

dgs ile 3.sınıf işletmeye geçmiştim
bu sene edebiyattan muafım
halbuki iş hukuku,maliyet,vergi,finansal,mali tab.
gibi derslerden de muaf olsaydım ne güzel olurdu
bu dersleride gördüm çünkü
normalde başka örgün öğretimde tekrar okusam
bu dersleri gördüğüm için muaf tutuyorlar.
ama açık öğretimde bu derslerden muaflık yok!!
:kızgın:

Ders saatleride birbirine tutmadığı için muaf değilsindir. { Tarih 2 saat gibi. }

hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim hanımlar.halkla ilişkiler 2yıllık mı,2yıllık okumak istemiyorum,bu durumda 4yıllıklardan kamu yönetimi aklıma yattı,ilk iki yıl dersler aynıysa en azında 3 ve 4.sınıfta mat.la uğraşam.anladığım kadarıyla tek derste kalsa okul bitmiyor.peki ya öss nasıl olacak EA çıkışlıyım sözel derslere çalışırsam yaparım ama mat.yapmazsam taban puan gelmez mi(ay ne bedavacı gördüm kendimi:) )

gelir ama daha çok net yapman lazım.

Ek olarak : Aöf 2 yıllık halkla ilişkiler okuduktan sonra gene başvurup farklı bölümde işletme olabilir. 3. ve 4. sınıftan devam edebilirsin.

Aöf 2 yıllık halkla ilişkiler okuduktan sonra gene başvurup farklı bölümde işletme olabilir. 3. ve 4. sınıftan devam edebilirsin.

bu fikir gayet iyi görünüyor,ilk 2yıl mat.dan kurtulup sonra 4yıllık mezunu olmak mantıklı..
bir de bugün birşey duydum ve çok sevindim umarım doğrudur;yeni yasaya göre aöf için össye girmek gerekmiyormuş,sizin bir bilginiz var mı?

cevapları veren elleriniz dert görmesin bacılar :)

X