Sayfa: 1/3 123 SonSon
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bebeğine Kefir Veren Var mı?

1. Konu Sahibi : megilara #1
    Giriş tarihi
    Jan 2008

Bebeğine Kefir Veren Var mı?

zamanında çok araştırıp birçok faydasının olduğunu öğrenmiş ve bir dönem kendim
    mayalayıp içmiştim...
    bebeklere verilir mi acaba?

2. Konu Sahibi : megilara #2
    sherry456 Guest
    pediatri portalında verilebileceğini okumuştum ama ben vermiyorum.kendimde hiç denemedim öyle değişik şeylere pek açık biri değilim :)

3. Konu Sahibi : megilara #3
    Giriş tarihi
    Oct 2007
    Bu kadar olur ne düşünsem o gün burada konu açılyor ben de bugün bu konuyu araştrdm ve linkteki doktorun ropörtajın okudum ve tüm burad okudugum şeylerle çelişen şeyler de var , pekmez vermeyin diyor vs.. .
    Bebeklerde Beslenme
    bunun dışında araştırdım kefirle ilgili olarak bebeklere verilebilir şeklinde bilgilere de ulaştım. aklıma yatt gibi sen ne dersin bi bak yine tartşalım istersen .

4. Konu Sahibi : megilara #4
    ben vermiyorum aslında çekiniyorum yazmaya ama kefir haram diye biliyorum hatta bu konuda arkadaşımla tartıştık daha sonra onda bi kitap vardı ona bakmıştık ordada yazıyodu

5. Konu Sahibi : megilara #5
    ben verileceğini okumuştum hatta yoğurdu bu şekilde mayalayın diyordu bir doktorun bir yazısında.anca ben nasıl yapıldığını bilmiyorum kimyacı bir arkadaşıma sordum çok dikkat etmelisin kefiri içinden aldığına doğuruyor demişti.vermek istiyorum ama bu konuda bilgisizim.Sen bu konuda bilgiye ulaşırsan bizide bilgilendirirsen çok sevinirim.

6. Konu Sahibi : megilara #6
    Giriş tarihi
    Jan 2008
    Alıntı sevhan kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    çok dikkat etmelisin kefiri içinden aldığına doğuruyor demişti
    ayy ben anlamadım ne demek istemişsin burda :)))
    ipeği götürdüğümüz doktorumuza çok güveniyorum,çok iyi bir dr.
    önümüzdeki hafta gideceğiz,en iyisi ona sormak...
    size de yazarım artık

7. Konu Sahibi : megilara #7
    gülcede zaman zaman yiyeceklerden oluşan alerjik kızarıklıklar olusuyor bir arkadaşım kefirin alerjiye iyi geldiğini kullanmamı önermişti ciddi ciddi kullanmaya karar vermiştim kontrol için dra gittigimizde sormuştum kefir çok yararlı faydalı yalnız içinde bircok canlı bakteri var dedi aynı zamanda bebeklere verilebilecegine dair kesin bir bilgi yokmuş dr illada vermek istiyorum derseniz 1 yasından sonra verebilirsiniz demişti

8. Konu Sahibi : megilara #8
    Alıntı megilara kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    ayy ben anlamadım ne demek istemişsin burda :)))
    ipeği götürdüğümüz doktorumuza çok güveniyorum,çok iyi bir dr.
    önümüzdeki hafta gideceğiz,en iyisi ona sormak...
    size de yazarım artık
    Bende anlamadım işte:))galiba yanlışlıkla çocuğun kefir yemesinden korkuyor benim arkadaş.Neyse senden haber bekliyorum.

9. Konu Sahibi : megilara #9
    Giriş tarihi
    Feb 2007
    benim kayınvalidemde de vardı sütün içine atıyodu canlı hücre gibi bişi bi kaçgün sonra oda mayalanıp kefire dönüşüyo.bende canlı hücreyi görünce iğrenmiştim.süzgeçten geçirip içiyodu onu gördükten sonra dahada içemedim kefiri.ama çok yararlı olduğunu biliyorum

10. Konu Sahibi : megilara #10
    Ben yaklaşık 10 gündür oğluma günlük mayalayıp veriyorum yoğurttan ziyade ayran kıvamında oluyor başlangıçta tadını sevmedi şimdi alıştı ben kendimde içiyordum bir sürü faydası var ayrıca haram konusuna gelince doğrudur mayalanma süresini uzatırsanız (24 saati aşınca) süt şekeri (laktoz) süt asiti (laktik asit) ve alkole dönüşüyor... Ben mayalanmasını biliyorum ve dikkat ediyorum yıllardır kullanılan bir ürün, doğal olduğuna inanıyorum yoğurtla dönüşümlü vermeye devam edeceğim..Ama siz yinede doktorunuza danışın
    Kefirin sağlık üzerine etkilerini gösteren güzel bir bilimsel makale okumak için tıklayın
    Ayrıca mayalamak isteyenlere yardımcı olabilirim
    Düzenleyen: ckozkan Düzenleme Tarihi : 09-02-2009 Düzenleme Saati :16:09

Sayfa: 1/3 123 SonSon