Poğaçalar Katlı Poğaça-Resimli

kaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2007
816
9
39
puff puff olan harika bir pogaca..

mutlaka dinlendirin..

1 kücük kare yas maya
1 adet yumurta akiicine (sarisi üstne)
1 su bardagi ilik süt
1 cay bardagi ilik su
1 cay bardagi sivi yag
aldigi kadar un..üstne yumurta sarisi susam.icine peynir..ara katlara eritilmis margarin..

öncelikle maya ile sütü iyice eritiyoruz ..bi 5 dk bekletip daha sonra diger malzemeleride ekleyip yumusak bir hamur yapiyoruz ve üstne poset gecrip sicak yerde 10 dk bekletiyoruz daha sonraa bezeler alip kenara koyuyoruz unlayip onlaridaa tek tek acipp arasina margarini eritip elimizle iyice yediriyoruz vee üst üste koydugumuz 8 parcayi merdaneyle aciyoruz ve 12 parcaya bölüyoruz icine peynir koyup sariyoruz yumurta sürüp firini acmadan icine koyuyorz sonra firini acip pisiriyoruz önce alti kisik olsun sonra dereceyi yükseltin..afiyet olsun..

pastalarim2024nq7.jpg

arkadslar sunu ösylemeyi unuttum her kat teryagi ile yaglancak ama en üst kat yaglanmicak cünkü merdaneyle acilcagi icin hamurumuz yapisirz umarim anlatabilmismdr...

ay harikasin canim
ellerine emegine saglik
aygzim sulandi bakarken
süpersin yaaaaaaaaaa

bende farkettim pocanin arkasindaki güllü kurabiye gibi biseymi yoksa???sekli cok hos benimde suan firinimda güllü poca var resimlerinide cekdim eger yükleme kartini bulabilirsem sonra tarifide resimleride koyucam

kiss vrya masallah gözünde herseyi görüyorr haaa:::)))evet canim elmali gül kurabiyesi tarfi eklerim bi ara..dün eklicektim sinirim cok bozuldu iki saat ekliyemdm.yaaa

kiss vrya masallah gözünde herseyi görüyorr haaa:::)))evet canim elmali gül kurabiyesi tarfi eklerim bi ara..dün eklicektim sinirim cok bozuldu iki saat ekliyemdm.yaaa

Canım ben pohaçayı yaptım.Harika oldu.Resim çektim yarın yükleyebilirsem buraya eklerim.Benimkiler biraz fazla kabarınca kocaman oldu ama çok yumuşak puf puf oldu.Beni zorlayan tek yanı hamurları açmak oldu.Ben o konuda zayıfım çünkü. Ben hamurların arasına sürülen margarini 1.5 yemek kaşığı kullandım bide hamura yarım tatlı kaşığı şeker 1.5 tatlı kaşığı şeker koydum.Tarif için tekrar teşekkürler.

kacarmi hic annacigim mariffetli hatunsun massallah seni alan yasamis gercekdendesengözlerimebaksanab
en kisa zamanda onun tarifini istiyorum senden canim elmali olan herseyi cok severimcokacimcoook

Canım ben pohaçayı yaptım.Harika oldu.Resim çektim yarın yükleyebilirsem buraya eklerim.Benimkiler biraz fazla kabarınca kocaman oldu ama çok yumuşak puf puf oldu.Beni zorlayan tek yanı hamurları açmak oldu.Ben o konuda zayıfım çünkü. Ben hamurların arasına sürülen margarini 1.5 yemek kaşığı kullandım bide hamura yarım tatlı kaşığı şeker 1.5 tatlı kaşığı şeker koydum.Tarif için tekrar teşekkürler.
aaa grcekmiii afiyet bal seker olsun canim,.,tamam canim resim ekle bakim..himm demek büyük oldu herhalde cok büyük actin cokda ücgenleri kalin kesdin bisi olmaz neysee..hadi ya hamur mayali olunca kolay acilio kiss sadce tek tek actigin icin zor gelio insana ama ben cok seviom acma islemini...maragrin valah hicc ölüclü yapmadim eriritp sürüyorum ve icine sekr koymakla iyi etmissin girio ben yazmayi unutmusum galiba birde tuz girio canim..ellerine saglik..a.s.

kacarmi hic annacigim mariffetli hatunsun massallah seni alan yasamis gercekdendesengözlerimebaksanab
en kisa zamanda onun tarifini istiyorum senden canim elmali olan herseyi cok severimcokacimcoook
saol canim send eöylesin ee biraz öylee elimden hersey gelir valah..:eek:canim dün eklmeye calistim ama inanki kac defa linki verdimse hep geri gitti ekleyemedim imageschackda sorun var yada burada var deli oldum dün yine eklemeye caliscm yine tmm canm..bugünde yeni bir kurabiy eyaptim onuda eklerim tmm..

Emeklerine sağlık canım, çok nefis görünüyor.cokacimcoook
Tarifi aldım en kısa zamanda yapıcam inşallah...
hihoyyyt

rica ederim canim...tamam canim dene mutlaka harika oluyor grcekten..

X