Tuvalete çıkamama:(

**garfield**

Guru
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.561
9
42
Arkadaşlar ya,
benim bağırsaklarım bi acayip. bi kere bir ayın yarısını kesin kabız olrak geçiriyorum. biraz düzelir gibi oluyo, onda da ishal gibi oluyorum.

neyse evdeyken iyi yine. Ama evimden başka biryere gider de bir de uzun süre kalırsam mahvoluyorum.

Bu seferki daha da beter. yarın neredeyse bir hafta olacak büyük abdestimi yapmayalı. Ya görümcemdeyim, iğrenç bi durum, insanların bilmesini de istemiyorum ama hem gaz var, iki de bir tuvalete gidiyorum ıkınıyorum, bişey yok.

ve korkmaya da başladım. midem bulanmaya başladı. Sizce ölür müyüm??

gerçi ölmek kökten çözüm olurdu şu halime ama :KK43:

uy canim kiyamam ya gecmis olsun
esimin dogusdan beri bagirsak sorunu var 18defa ameliyat oldu bu yüzden ve bazen hala o sorunu cekiyo yazik
taze portakal suyu iciyo öyle oldumu
yada bizim burda eczaneden almisdik incirsurubu birebir bu duruma ama ordada varmidir bilemem kuru kaysida iyi gelir böyle durumlara
insallah en kisa zamanda düzelirsin gecmis olsun.........

tesekkur ederim. ama su an misafirlikteyim. burası kucuk bir ilçe, bide insanları ayaklandırmak istemiyorum. valla evime gitsem düzelrim biraz ama..

Çok zordur yaa, arada bir başıma geliyor. İnsan baskı, huzursuzluk hissediyor resmen, ölmezsin ama çok sıkıntı verir eminim.
Anında etki edecek birşeyler lazım, ilk aklıma gelen
Nescafe ve :nazar: oldu
Zeytinyağ da iyi geliyo diye duymuştum sanki, tek başına içmek zor olur ama biraz içmeyi dene istersen..

valla bende aynı sorunla boguşuyorum incir yada kaysı diyolarya bende daha beter kabızlık yapıyo karnım kocaman oluyo kilo veremiyorum bu sebebten ne yapıcam bilmiyorum bi fikri olan varmı:uhm:

kızlar benden size bir tavsiye
ben de çok bağırsak problemi yaşıyordum artık kurtuldum şükür
beslenmeniz ile çok ilgili muhakkak bu durum
meyve yiyin bol bol ve beni kurtaran şey hint yağı oldu
saçlarım için kullanıyorum normalde
ama bir tatlı kaşığı kadar hint yağını için, üstüne bol bol su için
bağırsaklarınızda ishal ya da gaz olmadan rahatlama hissedeceksiniz a.s.

doğum yaptığımdan beri ben de berbat haldeyim..
bu sabah yulaf ezmesi yemeye başladım sütle beraber.
inş işe yarar...benneyaptımki

annem söyledi öyle bir durumda sabah ac karnina bir yemek kasigi zeytin yagi icilirse bagirsaklari yumusatirmis ve iyi gelirmis
benden söylemesi denemesi sizden

valla bende aynı sorunla boguşuyorum incir yada kaysı diyolarya bende daha beter kabızlık yapıyo karnım kocaman oluyo kilo veremiyorum bu sebebten ne yapıcam bilmiyorum bi fikri olan varmı:uhm:

bendede aynı sorun var.ilaçsız kesinlikle tuvalete çıkamıyorum.mide kısmım acayip şiş duruyo.kilo sorunumu da buna bağlıyorum.bazen öyle kötü şişiyorki nefes alıp vermem eğilip kalkmam bile zor oluyor.ne yapacağımı şaşırıyorum.kayısı ve kuru incir de yedim.ama maalesef bende işe yaramadı.of ya :CüvCüv:

arkadaşlar birde yeşilçay dediler bana bende içtim uzun bir süre ama hiç bir etkisi olmadı yeşilçeyında napmalıyız benmde 3 4 gün hiç byük abdestimi yapmadığım oluyo bu durumu nasıl çözeriz yarıdm edin kızlar:KK43:((

sinameki cayı en kolay yol ve de etkılı. tek basına satılmıyor. karısık bitki caylarında sınameki varsa bu sorununuzu cozer. denedim cıdden etkısı var. ama tabı gunde sınırlı ıcmek gerek dogal da olsa fazlası zararlı.

cnm bi kaç gün yatarken 3-4 tane kayısı ye üzerine su iç..kayısı yoksa elmada aynı işi görürmüş dene istersen..ben sabah ılık su içtigimde hemen karnım agrır tuvalete çıkarım..

allah şifa versin
bende aynı dertten muzdariptim
sana öncelikli tavsiyem sakın ama sakın sinemaki içme
tüm ömrün boyunca 3 bardak sinemaki içmek bile bağırsakları ona bağımlı yapmaya yetiyomuş
ben zamanında çok içtim poşet poşet tükettim tabi kii de bilinçsizliklten kaynaklanıyordu küçüktim o zamanlar
bi şişliğim olsa hemen gidip sinemaki alıp kaynatırdım ama sen sakın onu deneme

ben şu an bu derdimden kurtuldum çok şükür
kozmik beden temizliği sayesinde oldu bu
şu an çok rahatım benim tek rahatsızlığım oydu başka da hiç bişeyim yoktu o da geçti gitti allahıma şükür şu an dipçik gibiyim kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

sana kozmik beden temizliğini tavsiye ederim 4 nisanda tekrar varmış
burda kk da topiği var onu bir incele
1 hafta sık dişini sabret sonra da bu hastalığa veda et :)
topikte bu rahatsızlığından kurtulduğunu yazanlar vardı bende o yüzden yapmıştım iyi ki yapmışım diyorum :)

arkadaşlar bende aynı sorunu yaşayan bir kişiyim evvela şunu söyleyeyim her sabah aç karnına bir elma yemenizi tavsiye ediyorum
hem zayıflatıyor hem bağırsakları yumuşatıyor ama hemen ilk günden değil 2-3 sonra
birde akşamları yemek yemeyin ve yatmadan önce bir kase yoğurt yiyin çok faydası oluyor inanın
ben yoğurdu kendim yapıyorum ama siz hazır alıyorsanız yağsız yoğurt tercih edin
söylemesi benden yapması sizden
yaparsanız çok faydasını göreceksinizkaydirigubbakcemile5

arkadaşlar bende aynı sorunu yaşayan bir kişiyim evvela şunu söyleyeyim her sabah aç karnına bir elma yemenizi tavsiye ediyorum
hem zayıflatıyor hem bağırsakları yumuşatıyor ama hemen ilk günden değil 2-3 sonra
birde akşamları yemek yemeyin ve yatmadan önce bir kase yoğurt yiyin çok faydası oluyor inanın
ben yoğurdu kendim yapıyorum ama siz hazır alıyorsanız yağsız yoğurt tercih edin
söylemesi benden yapması sizden
yaparsanız çok faydasını göreceksinizkaydirigubbakcemile5

yoğurt mayalanan bi yiyecek olduğu için aksine bu sorunu olanları daha fena yapar
karnı şişirir gaz yapar
hele kii yatmadan önce bi kase yoğurt:1shok:kıvrandırır heralde
tabii size iyi gelmiş ama başkasına da iyi geleceğini sanmam

3 yıl önce sigarayı bıraktım ve bir ay öncesine kadar kronik kabızlık yaşıyordum. bir tavsiye üzerine sabah aç karına ve gece yatmadan önce ılık limonlu su içmeye başladım çok şükür sorunum kalmadı. daha önce ne yaptıysam fayda etmemişti8kayısıla, incirler vb.)bi deneyin derim a.s

seneler dır cekıyorum okdr vahım kı halım haftada bır cıkıyorumm cok mutsuz oluyo ınsan :S

rezene ıc
sınamekı ıc
kayısı ye
ama bende hıc ıse yapamıyo :KK43:

kızlar ben de de aynı problem vardı..düzenli meyve yemek gerçekten işe yarıyor..bi de akşam yemeği yemiyorum ve hergün aynı saatlerde tuvaletimi yapıyorum hem de her akşam

yoğurt mayalanan bi yiyecek olduğu için aksine bu sorunu olanları daha fena yapar
karnı şişirir gaz yapar
hele kii yatmadan önce bi kase yoğurt:1shok:kıvrandırır heralde
tabii size iyi gelmiş ama başkasına da iyi geleceğini sanmam

canım ben bu sorunu sürekli yaşayan bir insanım. gece yiyilen yoğurt mideyi şişirmiyor tam tersine çok rahatlatıyor. yemek sırasında yiyince insanı şişirir. ben bizzat uyguladığım için yazdım yardımcı olmak maksadıyla. isteyen yapabilir.

X