Kontakt Lens lens solüsyonu önerileri

Bausch&Lomb firmasının Renu lens ve protein temizleyicisini tavsiye ederim. Yani temizleme derken solüsyon kastediyorum. Doktorlar genel de Bausch&Lomb ürünlerini tavsiye ediyorlar ayrıca da protein temizleyicisi almana gerek yok solüsyonun özelliğinde zaten protein temizleyici vardır.
Renu.jpg

ben renu yu kullanıyorum ve de memnunum..
opti free kullandım ama hiç memnun kalmadımmm..
all in one light ta hiç temizlemiyor gibi geliyordu bana..
solo care de cok ii bence

[COLOR="Red"]solüsyon kullanımında dikkat etmen gereken en önemli şey bilindik bir marka ve doktorunun sana önereceği markadır. bence opti-free ve renü markaları iddialı markalar ama birde kullandığın lens e gore solüsyon seçmelisin iyi günler diliyorum..[/COLOR]

opti free yi tek geçerim. hepsini kullandım. gözlerim çok hassas . ama en iyisi opti free çıktı...

arkadaşlar bende lens kullanıyorum.. bence solo aquo hepsinde iyi ve nemlendirici özelliği var....

kızlar 2006 yılında b&l lens solusyonu toplatılmıstı o yuzden ben halen cokta guveniyor deilim ...

Bausch&Lomb firmasının Renu lens ve protein temizleyicisini tavsiye ederim. Yani temizleme derken solüsyon kastediyorum. Doktorlar genel de Bausch&Lomb ürünlerini tavsiye ediyorlar ayrıca da protein temizleyicisi almana gerek yok solüsyonun özelliğinde zaten protein temizleyici vardır.
Renu.jpg

arkadaşlar bu marka kör ettiği iddiasıyla abd de kaldırılmış diyolar doğrumudur bilgisi olan varmı

Opti Free en memnun kaldığım solüsyon 2. sırada ise solo care var...

Renu için bazı Avrupa ülkelerinde toplatılmış diye duymuştum dende ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem...

slm bir sorum olucak lütfen cevaplarmısınız:Saruboceq: üç sene önce lens solusyonu b&l renu aldım uzun zaman kullanmadığım lensimin kabını açtım ikisini bir araya koymuştum tabii susuzluktan kurumuş yapışmışlardı ayırırkende yırttım:çok üzgünüm: çok üzüldüm bir daha lens almadım solüsyonumun son kullanma tarihi 2009 yazıyordu ve süreside doldu neredeyse hiç kullanamadım atmalımıyım yoksa kullanabilirmiyim?

kızlar kkda biyerde okumuştum bir bayan yorum yapmış ben hiç lens kullanmadım ama bu fikir kafama yattı gibi biraz yinede bir optikçiye danışıcamcokacimcoook

arkadaşlar lens çok rahat olmasına karşın bakımı iyi yapılmadığında sorunlar yaratan bişey. ben lens alırken çok araştırdım nolur napar die. neyse söze giriyim... lensler hergün çıkartılıp solusyona koylmalı ve bu su en fazla iki gün kullanılmalıdır. çünkü lens tozları ve kirleri üstüne toplar ve suya koyduğunda bunları bırakır fakat zaman içinde tekrar içine çeker o yüzden lens suyunuzu hep değiştirin ve bi aylık lensse vaktinde çıkarıp yenisini takın ben max. 10 gün geçiriyorum değişrime tarihini. onun nedeni de az önce söylediğim gibi lensin kirlenmesi ve hava geçirgenliğ sağlayan porların kapanması. geceleri lensleri muhakkak çıkarın doktorum gece karanlığında lens yerine gözlük takmamı söyledi zaten benim bi deev için gözlüğüm var akşamları ve evde olduğum vakitler gözlük takıyorum gözüm ava alsın diye.
VE önemli ve ucuz bi öneri... biliyorsunuz lens suları pahalı ve lens, takmak için yıkamamız gerekiyor.
ben yıkama suyu olarak lensleri beklettiğimiz solüsyonu kullanmıyorum çok çabuk bitio çünkü. lens ldığım yer tavsiye etmişti İZOTONİK %0.09 luk yani binde dokuzluk Nacl( sodyum klorür) çözeltiisi kullan diye. bu bildiğimiz SERUM. eczaneden alıosun ben bunu boş bi lens şişesine koyuyorum takarken bunal lensi temizliyorum. hiç bi ters etkisi yok zaten vucuda verilen bi sıvı göz için uygun ben yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. size de öenririm. lens suyundan daha ucuza geliyor.

bende 1,5 senedir ciba vision night&day lens ve solüsyon olarak renu kullanıyorum hiç şikayetim olmadı tavsiye ederim arkadaşlar:) yalnız lens kullanmak çok dikkat isteyen bi iş çünkü göz bu geri dönüşümü asla olmaz körlüğe bile neden olabiliyor yanlış kullanım ve bende ilk kullandığım zamanlarda bu tehlikeyi geçirmiştim..aman dikkatli olun çıkarıp takmalarda gözünüzü tahriş etmeyin çok dikkatli kullanın ve temizliğine de özen gösterin, ayrıca asla lenslerle uyumayın :S

aslında en iyi solusyon insanın kendi gözüne uyum sağlayan solusyondur...çünkü her insanın gözyaşı kimyası (içeriği) farklı oluyor...en uygununun ne olduğunun anlaşılması için doktor tavsiyesi veya farklı markaları deneyip yanılarak bulmakla mümkün

benim için en iyi solusyonlar 1. sırada sauflon all in one light 2. sırada solocare aqua

X