Dikkat! Bebekler 4. Ayında Anne Sütünü Bırakma Eğiliminde Bulunuyorlar

Karagxoxzlxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
241
0
38
kızlar :ecrin_bebek: bebişler anne sütününü 4. ayda bırakma eğiliminde bululunuyorlarmış keyfi yani doymadıkları için değil bu hepimizin başına gelebilicek bir olay burada vazife anneye düşüyormuş kesinlikle bebeğim artık istemiyor diye mamaya falan geçeyim demeylim kızlar uğraşalım benim bir tanıdığım bebeğini kucağında ordan oraya gezinerek hoplatarak zıplatarak vb. şekillered emzirerek bu dönemi atlattı zaten 15 gün falan süren bu dönemi sabrederek atlatabiliriz açıkçası bu süreç beni çok düşündürüyor daha anne sütünün haricinde hiçbirşey vermedim:nazar: allah hepimize kolaylık versin

bizim4.ayımıza girmemize 5 günvar açıkcası benimkide bikç gündür söyleniyo memede acaba tıkanıyomu diye durmadan çekiyorum ağzından inşallah bırakmaz

daha dun aksam esımle bu konuyu konusmustuk
ısten eve gıdınce oglum gogsumu ıtıyor hatta agzına zorla versemde ıtıyor
bagırıyor ıstemıyor
ama zorla ugrasarak kucagımdayken ayaga kalkarak gogsume tutturuyorum
tutunca da cekıyor maasallah

annem ben gelene kadar bazen bıberonla sagdıgım sutten verdıgı ıcın benı bırakacagını sanmıs ve anneme sakın bıberonu verme benı ara demıstım
sanırım bızde bu sendromu yasıyoruz su an
ınsa allah bırakmaz oglum benı

daha öncede yazmıştım benim bebeğim mamayla besleniyor. anne sütünü 20 ml ya alıyor ya almıyor ama göğsümü çok büyük hevesle alıyor canım oğlum keşke sütüm olsaydıa hep sütümü verseydim. kendini insan eksik gibi görüyor emin olun aradaki bağbile daha az benim bebeğim babasını istiyor mesela beni çok fark etmiyorki bunun emzirmekle alakası var. şunu diyeceğim benim bebeğim bile süt olmayan göğsü hevesle alıyorsa sizinkiler hiç bırakmaz aman ne olur uğraşında uzun süre emsinler çok hevesleniyorum emen bebeklere

Bunlarin hepsi yarim metre diillermi ya? nerden bilirler böyle seyleriii:)

insl.sorunsuz atlatiriz hepimiz.

4. ay tam da işe başladığımız zamanlar. Biberon da bu riski artırabilir ama kaşık da bakan için çok zor. Zaten gıdım gıdım çıkan anne sütü ziyan mı olsun.. Ben bugüne kadar kızımın emmeyeceğini hiç düşünmemiştim ama benim sütümün azalabileceğini düşündüm hep.

benimkide o dönemin içinde şuan.
ben juliyi dinleyip sağdım göğsümü süt olmasada sağarak uyardım.bazen hiç yokken birden foş foş ettiğini görünce hayretler içinde kaldım.bugünlerde yavaş yavaş almaya başladı tekrar memeyi.
ama ben geceleride özellikle memede yatırıyorum ki vazgeçilmez olsun onun için.

Juli çok uyanık bunlar kaşığada çok kolay alışıyorlar canım yeter ki alışmaya gönlü olsun :))
benim kız 10 günlük ya var ya yoktu kaşığa alışmıştı.Baktım memeyi ağzına alıyor sütün kendi kendine akmasını bekliyor.çıldırıyordu emmiyor aksın istiyordu.
Hiç değilse biberonda emme zahmetine giriyorlar :)

kızlar bu sorunu bende yaşıyorum kızım uyku sersemiyle tutuyor beni onun dışında ağlaya sızlaya zor da olsa emiyor benim kuzum beni ama işe başladığımdan dolayı sağıp bırakıyorum annem biberondan veriyor offf en çok sevdiğim şey bebeğimi en az 6.aya kadar sadece anne sütüyle besleyebilmek

benim kızımda 15gündür benim zorlamamla emiyor bende ısrarla veriyorum ama inadı tutugunda kesinlikle almıyor.bu bacaksızlar nasılda üzüyor bizi yaa.

ilk defa duydum ama duydugum iyi oldu konuyu acan arkadaşıma çok teşekkür ederim emmiyo diye mama verebiirdim bilmeden 4.ayımıza girmemize 5 gün var bizimde umarım iyi geçer hepizin bu dönemi

inşallah hepimiz sorunsuz atlatırız şekerlerim ama bebekler günden güne huy değiştiriyor ayol benimki negüzel uyurken başladı geceleri uyumamaya 30 kere kaldırıyor beni yataktan tam uyudu diyorum viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik ay allahım kafayı yicem neyse ya uyku meselesine nereden geldim şimdi bu dönemi atlatmak için allah hepimize sabır versin diyorum bebişlerede ağız tadı versinki mis gibi memeyi bırakmasınlar inşallah

kızlar bu bebeklerdeki huy degişimi çok tuhaf ya.acaba onlarında belli dönemleri ergenlik dönemi gibi mi oluyorki?büyüyorlar ya belki olabilir yanikafamçokkarıştı

ayyy benim lız da 3.aya girdik zorla emiyo bende sütüm bittimi,süt gelmiyo diyemi böyle yapıyo diye düşünmüştüm mama bile aldım ama daha vermedim tabi,her bebekte oluyo o zaman inşallah hepimiz atlatırız

X