Pilav Tarifleri Safranlı Tavuklu Pilav-Resimli

P

pembe_bal10cuk

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pembe_bal10cuk
farklı bi pilav tarifi

2 su b. pirinç
200 gr. tavuk
1 soğan
1 patates
safran
mısırözü yağı
tuz

1 adet soğanı,patatesi ve tavuk etini küp olarak kesin.Tencerey sıvıyağı alın.Üzerine soğanı tavuk etlerini ilave edin.Tavuk etlerinin ve soğanın rengi dönünce patatesleri ilave edin.Hepsini beraber soteleyin.Daha sonra üzerine 2 su bardağı pirinci ekleyin biraz daha kavurun.

1 çay bardağı suyun içine 1 tutam safran atıp safranın suyunun çıkmasını sağlayın.Tencereye kavrulan pirincin üzerine sıcak su ve safran suyu ilave edip pilavı pişirin

safranlitavuklupilavdh9.jpg
ALINTI........

Son düzenleyen: Moderatör:
ya ben bu safrani hic kullanmadim goruntusu sari oluyo biliyorumda tadi nasil oluyoki ,aceba alip denesemmmiki

Sempatıkım ben kullandım bırkac kere hınt baharatı bu safran ve cok kıymetlı bırsey..Bır tutam atıyorum sıcak suya daha sonra pılava karıstırıyorum cok guzel oluyor..
Etli bezelyeli safranlı pilav yapmıştım kurban bayramında nefis olmuş deediler sülemesii ayıp:p
Ama çooookk çok belli olmuyor tadı ben anlamadım:* renginde çok etkili..

çok az atılıyor safran içine hem renk katıyor çok hafifte bi baharat tadı
ama pilava gerçekten çok yakışıyor hem bi farklılık oluyor davet sofralarında içine tavuk yada kırmızı etle çok taha lezettli

merci kizlar alip yapicam ,kucuk kutucuklarda satiliyo
heralde bunu uretmek zormus, koca tarladan bir kilo cikiyomus bir kere izlemistim yani cok kiymetli bisey ,
bidakine alip denerim bende

merci kizlar alip yapicam ,kucuk kutucuklarda satiliyo
heralde bunu uretmek zormus, koca tarladan bir kilo cikiyomus bir kere izlemistim yani cok kiymetli bisey ,
bidakine alip denerim bende

evet canım öyle ben aktardan alıyorum paketlenmiş çok az
ama orda nasıl satılıyor bilmem

safranlı pilavı çok severiz annem de çok güzel yapardı.sağol canım

Safranbolu gezimde yemiştim çok lezzetli

X