ift rahim

eşinle*ilgili*tahliller*nasıl.bakıldımı*ya*da.bazı*arkadaslarda*ameliyattan*sonra*sorun*olmayınca*eşlerın*taramaları*yapıldğnda*sorunlar*çıkabiliyor

eşimle ilgili henüz tahlil yapılmadı 2 ay daha bekleyeceğiz eğer hamile kalamazsam spermiogram testi yapılacak.

arkadaşlar ben de 8 ay önce uterus septus (perde) tan dolayı ameliyat oldum histeroskopi ile perdeyi aldılar. 6 aydır bebek için çalışmalar var ama henüz hamile kalamadım.

ıyı gunler zeynep hanım sıze sorum olacaktı dr.size kac ay sonra bebek sahıbı olabılırsınız dedi?

ıyı gunler zeynep hanım sıze sorum olacaktı dr.size kac ay sonra bebek sahıbı olabılırsınız dedi?

canım ameliyattan sonra doktor 3 ay korunma süresi verdi 3 aydan sonra çalışmalara başlayabilirsiniz dedi ama ben hala hamile kalamadım, bekliyoruz.

zeynepçim...nekadar*şanslısın*ameliyat*için*bekletmemişler*seni.benm*eşimin*ilk*spermyogram*ı*cok*az*düşük*çıktı.bu*yüzden*tedavim*3*ay*sarktı.:KK36:

İyi akşamlar herkese
Geçen yıl iki adet arasında 3gün süren kanamam oldu,korktum doktora gittim;ultrasonla baktı çift rahim dedi pelvik mr istedi ilaçlı ve normal olarak iki defa çektirdim.Sonunda uterus didelfis dediler ayrıca da vajinanında iki tane olduğu ortaya çıktı.Vajinada ki septumu almaktan bahsetmişti doktorum ilerde cinsel ilişki yaşadığında sorun yaratabilir demişti ama rahim için bir operasyondan bahsetmedi.Yalnızca düşük tehlikemin olabilceğinden bahsetti.Bu konuda daha geniş bilgi sahibi olan varsa bana yardım edebilirse sevinirim çünkü yazılanları okudukça korkmaya başladım doktor öyle dediği için ben o kadar önemli değil sanmıştım ama bu durumda olan herkes bebeğini kaybediyor galiba...

İyi akşamlar herkese
Geçen yıl iki adet arasında 3gün süren kanamam oldu,korktum doktora gittim;ultrasonla baktı çift rahim dedi pelvik mr istedi ilaçlı ve normal olarak iki defa çektirdim.Sonunda uterus didelfis dediler ayrıca da vajinanında iki tane olduğu ortaya çıktı.Vajinada ki septumu almaktan bahsetmişti doktorum ilerde cinsel ilişki yaşadığında sorun yaratabilir demişti ama rahim için bir operasyondan bahsetmedi.Yalnızca düşük tehlikemin olabilceğinden bahsetti.Bu konuda daha geniş bilgi sahibi olan varsa bana yardım edebilirse sevinirim çünkü yazılanları okudukça korkmaya başladım doktor öyle dediği için ben o kadar önemli değil sanmıştım ama bu durumda olan herkes bebeğini kaybediyor galiba...

geçmişolsncanm...fazlabilgim**yok*ama*rahim*anomalileri**başlığında*var*yanliş*hatırlamıyorsam.uterus didelfis konusu.,,sakin*ol*hepimiz*için*hayırlısı*neyse*o*olsun..bebeğin*olmaması*gibi*bir*durumun*olmadığını*düşünüyorum.sakın*endişheye*kapılma*olurmu.http://www.kadinlarkulubu.com/tup-b...anomalileri-255.html#post16681154**link*e*gel...

İyi akşamlar herkese

iyi aksamlar canım oncelıkle gecmıs olsun bende çift rahimden ameliyat oldum 1 ay oluyo 1 ay sonra konturolum var korkulacak bısey yok bende cok korktum basta hersey cocuk ıcın sonucta katlandım once çift rahim dedıler amelıyatta perde oldugu orta ya cıktı baya bı genısmıs bu yuzden hamıle kalamıyomusum kapalı amelıyat oldu.korkulacak stres yapacak bısey yok canım allah yardımcın olsun:KK71:

zeynepcım meraba varmı bı degısıklık? bende dr gıttım 20 gun once cocuk ıcın bı sakınca yok dedı ama bır haftadır kanamam oluyo sendede olmusmuydu boyle?

kızlar uterus bikornis olanlar....girişteede çiftmi sizin rahim filmi çektirdinizmi ? çektirceksseniz anestezi alın!!!!

kızlar uterus bikornis olanlar....girişteede çiftmi sizin rahim filmi çektirdinizmi ? çektirceksseniz anestezi alın!!!!

canım benim de uterus bicornis.anestezi şart demişti dr um.ben de anestezili çektirmiştim.ama çift giriş mi diye sormuştun ne demek istedin?? benim tek giriş.bildiğim kadarıyla u. bicornis in özelliği de tek giriş olması ...çitf giriş olunca çift rahim yani ayrı ayrı iki rahim iki girişli diye biliyorum :KK16:

doktor öle sölüyo uterus bikornis bikollus rahim filmi sonucunda da böle yazıyo giriş çift vajina muayenesinde bile net görünen bi ayrım var didelfis de diyor doktor:KK59:

ben rahim filmi çektirirken birini sezeryana alcaktı doktor bak bu sezeryana alacağım kişide senin gibi çift rahimli 38. haftada doğuma alıyorum dedi umut verdi.

selamlar..uzun zaman olmus gırmeyelı...UTERUS BICORNİS BENIMDE RAHIM SEKLIM...KOLAY HAMILE KALIYORUM BÜ KÜRTAJİM DÜŞÜĞÜM OLDU ..SONRA 9 AY ISTEMEDIM KORUNDUM YINE HAMILE KALDIM..WE SU AN BI BUCUK YASINDA CANAWAR GIBI BI OGLUM WAR:KK53::KK52:
38 HAFTALIKTIM SEZERYAN OLDUM CUNKU TERSTU OGLUM BU RAHIM ŞEKLINDE EN BELIRGIN OLAY BU BEBEK TERS OLUYOR..:KK60:
UMUDUNUZU YITIRMEYIN BEBEGINIZ OLACAK BEN DE COK KORKARDIM ARASTIRIRDIM YAZAR CIZERDIM ALLAH WERINCE KIMSE DUR DIYEMEZ..RAHIM FILMIDE CEKILMISTIM HEMDE ANESTEZI OLMADAN ANAMM COK ACI CEKTIM COKKK:KK59:
SIMDIDE OGLUM DURMUYO DIYE DERTLIYIM:KK60:
HERKESE SEWGILER BUDA SİZE UMUT OLSUN KIZCELERR

selam kızlar..bende dün bebeğimi görmek için gittiğimde doktorum ultrasonda çift rahim gördü..bebeğim sağ tarafa yerleşmiş....Bana sadece erken doğum riski olduğunu söyledi , düşük riski falan demedi sadece kanamaların olabilir dedi..6. haftada kanamam olmuştu o da bundan dolayı olmuştur dedi..Ben erken doğum dışında normal hayatta ne gibi şeyler olabilir dedim hiç bir şey olmaz dedi..Eşim diğer rahim bebeğin gelişimini etkiler mi diye sordu ona da bir şey olmaz dedi..İnşallah dediği gibi olur miniğimizi sağlıkla kucağımıza alırız..

selam kızlar..bende dün bebeğimi görmek için gittiğimde doktorum ultrasonda çift rahim gördü..bebeğim sağ tarafa yerleşmiş....Bana sadece erken doğum riski olduğunu söyledi , düşük riski falan demedi sadece kanamaların olabilir dedi..6. haftada kanamam olmuştu o da bundan dolayı olmuştur dedi..Ben erken doğum dışında normal hayatta ne gibi şeyler olabilir dedim hiç bir şey olmaz dedi..Eşim diğer rahim bebeğin gelişimini etkiler mi diye sordu ona da bir şey olmaz dedi..İnşallah dediği gibi olur miniğimizi sağlıkla kucağımıza alırız..

merhaba bu topiği yeni farkettim..bana da vajinal usg den bakılarak çift rahim dendi sonra diğer kendi doktorum Y şeklinde dedi bu ne demek anlayamadım ... bir daha kendi doktoruma baktırıp açıklığa kavuşması için Eylülde rahim filmi çektireceğim... sizin bebeğinizin gelişimi nasıl gidiyor merak ettim... çift rahimle gebe kalınabilmesi çok güzel inşallah sonuna kadar sorunsuz geçirirsiniz...:nazar:
bana da doktorum bebek olursa muhtemel düşük ve erken doğum riski devamlı yatılacak kendini yormayacaksın gebeliğinde dedi... ama tabi filmden sonra netleşir... sonuçlarımı buraya da yazarım....bu arada çift rahim milyonda bir görünen bişeymiş... bende çift rahim olduğunu düşünmüyorum çift rahimağzı denmedi çünkü bakalım sonuçlardan sonra ne çıkacak? Bu arada 7 aydır da gebe kalmaya çabalıyorum polikistik overim olduğundan gebe kalmam da ayrı bir mucize :) yok yok bende maşallah... kolay gebe kalabilsem bileceğim düşük mü olacak nedir ne değildir ama öyle bişey de yok bakalım hayırlısı Allah tan :)

Son düzenleme:
merhaba bu topiği yeni farkettim..bana da vajinal usg den bakılarak çift rahim dendi sonra diğer kendi doktorum Y şeklinde dedi bu ne demek anlayamadım ... bir daha kendi doktoruma baktırıp açıklığa kavuşması için Eylülde rahim filmi çektireceğim... sizin bebeğinizin gelişimi nasıl gidiyor merak ettim... çift rahimle gebe kalınabilmesi çok güzel inşallah sonuna kadar sorunsuz geçirirsiniz...:nazar:
bana da doktorum bebek olursa muhtemel düşük ve erken doğum riski devamlı yatılacak kendini yormayacaksın gebeliğinde dedi... ama tabi filmden sonra netleşir... sonuçlarımı buraya da yazarım....bu arada çift rahim milyonda bir görünen bişeymiş... bende çift rahim olduğunu düşünmüyorum çift rahimağzı denmedi çünkü bakalım sonuçlardan sonra ne çıkacak? Bu arada 7 aydır da gebe kalmaya çabalıyorum polikistik overim olduğundan gebe kalmam da ayrı bir mucize :) yok yok bende maşallah... kolay gebe kalabilsem bileceğim düşük mü olacak nedir ne değildir ama öyle bişey de yok bakalım hayırlısı Allah tan :)

Merhaba..Gebeliğim baya ilerledi ve hiçbir sorun yok çok şükür..Ama en son dr a gittiğimde drum rahimin kalp şeklinde olduğunu söyledi ve gösterdi..gerçekten kalbe benziyordu :)bebeğimin kafası bir tarafta ayakları bir taraftaydı..yani bu çift rahim değil,bölmeli rahim oluyor galiba.. Umarım siz de dertlerinize dermanı biran önce bulur bebeğinize kavuşursunuz..

X