hamilelikte ishal

ugurnuriye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
220
29
selamlar. hamileyim ve ishalim uzun zamandır. normalde hamilelikte hep kabızlık sorununda söz ediliyor ama ben ishal oluyorum bunun için alınacak önlem yapılması gereken nedir. fikri olanlar veya aynı durumu yaşayanlar paylaşırlarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler:bbo:

bende hep ishaldim canım... ağlardım artık...1 kade yoğurda 1 çorba kaşığı siyah çayı karıştırıp ye.. o iyi geliyor..

ben de normalde hep kabızdım her zaman.ama gebelikte ishal gibiyim.günde 3 kere oluyo.bu normal mi bilmiyorum pztesi dokotra soracağım.

patates haşlaması ye hemen geçer,tabi gebeliğinde bir problem yoksa.genelde pek görülmez.bence doktoruna git.alınan kan hapları vitaminlerde yapıypr.

önemli bir durum bu ishal doğumu başlatabiliyor doktorunla görüş cAnım mutlaka. ve bol su içmeye başla hemen

slm canım bende hamileligim 6 ayındayım 3 aydır var bende bu sorun kan hapları yapıyo korkma

kızlar bende 12. haftamdayım bu akşam ishal olmuşum şimdi şükürler olsun iyiyim sadece hafif midem bulanıyo acaba normalmi çok korktum karnıma ağrı girince

bende 18 haftamdayim ve rahat 1 haftadir ishalim, patates hasliyorum yiyiorum, hamileligim iyi gittigi icinde hap kullanmiyorum ama niye ishalim bilmiyor bir kac gün sonra gecmezse bende doktora gidecegim,
annem diyor kizim normaldir gecer sakin üzme kendini bol su ic diyor ama su daha göremiyorum ic ic icim disim su oldu:)

bende 18 haftamdayim ve rahat 1 haftadir ishalim, patates hasliyorum yiyiorum, hamileligim iyi gittigi icinde hap kullanmiyorum ama niye ishalim bilmiyor bir kac gün sonra gecmezse bende doktora gidecegim,
annem diyor kizim normaldir gecer sakin üzme kendini bol su ic diyor ama su daha göremiyorum ic ic icim disim su oldu:)

bende bol sıvı alıyorum önce kabızlıkla başladı canım benimkisorma ben de çok korktum gerçi şimdi biraz dah iyiyim sanırım üşütmedende kaynaklanıyo bitanem:çok üzgünüm:

slm bende 19 haftalık olucam oğluşum olucak inş. 4 gündür ishalim ve çok siyah bir renkte endişeleniyorum bebeğime birşey olucak diye:KK5::KK50:

geçmiş olsun... vücudundan fazla su kaybetmemelisin bu yüzden bol bol su iç... mineral kaybı içinde maden suyu iç... tabi doktoruna da mutlaka söyle bende 37. haftamdayım ve ishalim... hemde benimki parazitli :KK43:... yani belki seninkide böyledir tahlille anlaşılır doktorun ona göre bi tedavi önerir... ihmal etme...

bu gün bide ishal başladı ay benim son ayım zor geçecek galiba yaaa şu iki hafta hayırlısıyla bi dolsa:KK59:

benim 1 gün sürdü ama hemen tespit ettim sorunu.
Beslenmedeki ani değişiklik (baharat+acı+aşırı yağ+aşırı ekşi)
İlaçlarda olabiliyor (magnezyum mutlaka tok alın)

selam arkadaşlar 12+4 günlük hamileyim. iki gündür ishalim. yurt dışında yaşıyorum dün zar zor doktor buldum. patates muz nane limon ne yediysem fayda etmedi en son kahve dediler onuda içtim. doktor ilaç verdi korka korka kullanmaya başladım. ama pek bişi değişmedi . bebek çok şükür iyi fakat böyle giderse ne olacak bilmiyorum. arkadaşlar korkuyorum ne olur yardım edin . tavsiye edebileceğiniz yiyecekler var mı? şimdi kola iç dediler onu deneyeceğim. ayrıca bu durumda bebek için faydalı olabilecek yapabileceğim bir şeyler varmı? :KK59:

Ben geçen yaz hasta olmuştum böyle doktor bana muz, haşlanmış patates ve bol bol su iç başka bişey yeme dedi gün içinde de yağlı yiyeceklerden uzak dur dedi. Heleki kahve, limon ve kola bağırsakları tahriş ediyormuş.
ben doktorun dediğini yaptım akşama geçmişti..

Son düzenleme:
evet canım arkadaşlar söylemiş zaten ,aldığımız kan hapları ve vitamin hapları yapıyor genelde .ama onların haricindeki ishal zararlı gebelikte bunu biliyorum bende yaşadım halen yaşıyorum .sen doktoruna söyle yinede
birde ilaçlardan olduğundan emin olmak için bir iki gün bırakmıştım ben gebeliğimin başarında sonra ishal kesilmişti
tekrar başlayınca ishalde başladı böylelikle emin olmuştum
belki doktorun ilaçlarını değiştiriri . geçmiş olsun

X