dış gebelik ve dış gebelik geçiripte hamile kalan varmı

Ben böyle konuşan doktorlara çok kızıyorum gördüğün gibi herşeyi yine Allah bilir sonuçda iki yumurtan ve iki tüpün var hiç biride olmazasa tüp bebek şansın var niye böyle konuşurlar bilmem bak hamile kalmışsın işde.Ayrıcada niye öyle düşünüyorsunki niye tek şansın olsun o bebek sonuçda yeni bir evlilik yapabilir daha başka bebekler doğurabilirsin böyle düşünme lütfen hayatta hiç birşeye geç kalınmış değildir yarının neler getireceğinide biz bilemeyiz umarım herşey iyi olur senin için.

Canım iyi dileklerin için teşekkürler...ama o bebek gerçekten son şansımdı benim....rahim kanseriydim..artık çocuk sahibi olmam imkansız......
Haa çok pişmanmıyım..hayır degilim...o çocugu dogursaydım şimdi 2 çocukla bekar kalacaktım...
biraz züğürt tesellisi gibi oldu ama...napim...
a.s.a.s.

Teşekkürler berna eminim sende hamile kalacaksın tekrar.Birde sana birşey soracağım bugün ölçdürdüm beta hcg 200 e inmiş dünde adet oldum az geliyor gerçi ama hcg sıfırlanmadan adet görülürmü anlamadım doktoruma söyledim iyi düşüyor hcg demekki dedi bu adetmi diye sormayı unuttum sen sıfırlandıkdan sonramı görmüşdün ilk adetini.

Merhaba. ben bu steyi düzenli olarak takip ediyorum ama çok yorum yazamıyorum. 31 ekimde adet oldum. Sonra korunmayı bıraktık. Hamile olduğumu ögrenince sevindik. Ama lekelenmeler başladı. Doktorum b-hcg tahlilleri istedi. Dış gebelik olduğuna karar verdi. Parça alıp patolojiye gönderdi orasıda doğruladı. Kemoterapi iğnesi yaptı. Perşembe günü. Bu gün tekrar kan verdim. Öğleden sonra sonuç alacağım umarım düzelir. bende sonrası için korkuyorum. İğneden sonra lekelenme şeklinde akıntı olur dedi ama olmadı.Senin acaba adet mi? böyle bir kanamamı? İnşallah sonra çocuk sahibi oluruz. Ben korkuyorum. Tekrar geçmiş olsun.

Bence hiç üzülme çocuğumuzda olur allahın izniyle korkmada benimde senin gibi aynı şekilde oldu kürtajdan sonra patoloji sonucuna göre dış gebelik olduğuna karar verildi ve önce 50 mg vuruldu doz olarak yanlız şuna dikkat et bu iğne vurulduktan 3 gün sonra değer beta hcg değeri yükselir 7. günden itibaren düşer ama doktorlar 4 gün sonrayı baz aldılar bende düşmesi için herhalde riske girmek istemediler gebelik ilerleyip tüplere zarar vermesin diye yani yükselirse korkma sonra düşmeye başlıyor tek dozu yeterli görmeyebilirler çünkü bana daha sonra 100 mg daha vurdular benim değerler hastaneye yattığımda iğne vurulduğunda 1000 di iğneden sonra 1600 lere kadar çıkdı ikinci iğneden sonrada düşmeye başladı.Ben bu konuyu internette çok araştırdım çokda sordum bir kaçtane doktora yani iğnenin etkisini 5 günden önce bekleme zaten önce değeri bir yükseltirmiş.Şimdide en son ölçtürdüğümde 4 gün önce 200 e inmişdi yarın ölçtüreceğim tekrarki düşdüğüne inanıyorum çünkü 1600 lerden indi hiç yükselme yapmadan artık.Ve adet mi gördüğüm bilmiyorum ama doktorum kanama olmasına sevindi düşer artık iyice hızla dedi benim bu kanama dış gebelik kanaması değil çünkü onu geçirdim zaten kürtajdan sonrada zaten kanamam bitti sadece hastanede yatarken arada lekelenmelerim oldu.Yani büyük ihtimalle kürtajdan 3 hafta sonra adetimi gördüm yarın bunuda soracağım doktoruma geçmiş olsun sanada.Sadece dışardan takip ediliyorsan şuna dikkat et karın ağrıların olacak zaten ama şiddetli olursa tansiyonun düşer bayılma hissin olursa hastaneye git riske girme.

bernaberna iyi oldu seni gördüğüm bir doktorla konuşdum dış gebelik ilaçlada sonlandırılsa dedi 3 ay bekleyip bir rahim film çekdir dedi bence sende bir rahim filmi çekdir çünkü ilaçlada sonlandırılsa yinede tüplerdeki herhangi bir durumu gösteriyormuş ve küçük yapışıklar ve benzeri şeyler açılabiliyormuş film esnasında hamile kalmak kolaylaşıyormuş bence sende bi çekdir denemiş olursun ne kaybedersinki.

Merhaba, bu gün değerleri öğrendim. 35 e düşmüş. Benim zaten en son değerim 309 du. Doktor ilaca cevap vermiş , ameliyata gerek yok dedi. 10 gün sonra tekrar test yaptıracağım. Bu gün azar azar kanamam başladı. ama doktor pek konuşmuyor. Yani bundan sonrası için. 10 gün sonra konuşur herhalde. Ben bu gün sevindim yani.Bende internetten çok araştırdım. Eşim sana diploma verelim diyor. İnşallah bir daha böyle bir durum başımıza gelmez. Birde ben çok halsizim. korkuyorum umarım kanama olmaz. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

yok öyle adet kanamasından bile az oluyor kanaması korkacak birşey yokki ne güzel doktorun öyle 300 değerle anlayabilmiş bunuda o değerle başlamıssın tedaviye benim çünkü 500 lerdeydi kürtaj yapdığında iki günde bine çıkdı pataloji raporu gelene kadar gebelik ne kadar ilerler hcg değeri ne kadar yükselirse risk okadar artıyor çünkü nitekimde yanılmamış doktorun dış gebelik olduğu konusunda takdir ettim gerçekden.Çok insandan duydum 1500 lerde ancak rahimde kese yada tüplerdeki gebelik göründüğü için o değere kadar bekletip riske giriyorlar ki benim o değerlerde bile tüplerde emin olamamışlardı.Zaten hcg artışı normal olmadımı ve kanama varsa ya düşük yada dış gebelikden şüphelenip sağlıklı sürmeyecek bir gebelik olduğunu anlıyorlar ve kürtajdan başka yol kalmıyor emin olabilmek için.Senin için sevinim bundan sonra şansın açık olsun umarım birdahada böyle şeyler yaşamazsın inşallah.

Aman sıkıldım valla iki aydır içim dışım dış gebelik oldu internette araştırmadığım yer kalmadı ektopik gebelikle ilgili uzmanlık tezlerini bile inceledim doktorların yakında kitap yazcam yinede kafamdaki sorulara cvp bulamadım.Kürtajımın 21. günü adet gördüm zaten normaldede 23 günde bir adet görürdüm ama anlamıyorum beta hcg değerleri sıfırlanmadan adet görülürmü benim henüz 100 lerde.Doktoruma soruyorum adetmi bu büyük olasılıkla adet diyor birde 10 gündür sürüyor bu yoğun değil ama uzun sürdü anlamadım gitti valla.Benim bildiğim methotrexate ile sonlandırılan dış gebeliklerde gebelik ürünü vucut tarafından emiliyor vajinadan kanla dışarı atılmıyor düşük gibi.Kürtaj kanaması desem kürtajdan sonra kanamam şıp diye kesildi oda değil kürtaj kanaması kürtajın akabinde olurmuş.Yani internette bu soruma cvp bulamadım.

arkadaslar hepinize cok gecmis olsun gercekten insanin psikolojisini mahvediyor su dis gebelik ve bos gebelik olayi :KK43:( cok uzucu :KK43:(

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum.6 aralık 2007 de beta hcg değerim 1137 çıktı bugün yaptırdığım beta hcg 3846 çıktı. aradan yaklaşık 3 hafta geçince çıkan bu değer normal midir bilen varmı daha doktora göstermedim. çünkü su kesesi ve yolk kesesi göründü embriyo hala görünmüyo. doktor 1 hafta sonra da gözükmezse boş gebelik ve kürtaj diyor. sizin fikrinizi öğrenebilir miyim.

Bir fikrim yok ama en azından dış gebelik değilsin bunada şükür çünkü çok zor ve kötü bir süreç dış gebelik süreci

Slm bende dis gebelikten ameliyat oldum tüplerimin biri alindi.3 aydir korunmuyorum ve hamile kalacagim günü dört gözle bekliyorum. daha bisey yok.Benim icin dua edin.Cok istiyorum Allahim...

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum.6 aralık 2007 de beta hcg değerim 1137 çıktı bugün yaptırdığım beta hcg 3846 çıktı. aradan yaklaşık 3 hafta geçince çıkan bu değer normal midir bilen varmı daha doktora göstermedim. çünkü su kesesi ve yolk kesesi göründü embriyo hala görünmüyo. doktor 1 hafta sonra da gözükmezse boş gebelik ve kürtaj diyor. sizin fikrinizi öğrenebilir miyim.

yolk sac gorunduyse bos gebelik olmaz diye biliyorum !!!!!!!!!!!!!!!!!

babilio sonucu bize bildir olurmu????????

Bende 8 ay önce bi dis gebelik yasadim.Ve sag tüp üm alindi.3 ay önce korunmayi biraktim.daha hic bebisim yok.Bende ya olmazsa diye korkuyorum...Umarim yeni yil bize ugurlu gelir.Ve hepimizin bebisleri olur

İnşallah canım kalırsın dilerim tez vakitte korkma okadar burda tüpü alınıpda normal yolla hamile kalanlar var merak etme olur tek tüpde yeterli sonuçda ama bu kadar kasma kendini sonuçda çözümsüz değil bu normal yolu var olmazsa tüp bebek yolu var daha yaşın kaçkki kendini üzme bu kadar.

kızlar benim de dış gebelik.. bakalım yarın yine bhcg yapıcaz. umarım epey düşüş vardır. daha iyi hissediyorum ağrım da yok. sanırım epey düştü.

bi de ultrason olmasa. sanırım kürtaj yüzünden çok hassaslaştı çok canım yanıyo her ultrasonda. umarım gerek kalmaz.

3 ay sonra rahim filmi çektirmemiz gerekiyomuş, doktorum tıkanıklık varmı diye bakıcak. büyük ihtimalle benim 2 tane miyomum var onlar baskı yapıyomuş.

Benim görümcemde iki tane kocaman miyom vardı ne hamile kalmasına engel oldu nede doğurmasına ben dış gebeliğin miyomun baskısından olabileceğini sanmam nedense bu doktorların işine tüp bebek çok geliyor hemen tüp bebeği tavsiye ediyorlar tüp bebekdede mikro yöntemindede dış gebelik var onlarda kullanılan ilaçlarında dış gebelik yapma riski var.Ayrıca bu dış gebelikde kullanılan ilaç kanser ilacı olduğu için çok araştırdım sonradanki gebeliğe etkisi olurmu diye onkolojiden bir doktora sordum daha iyi bilir diye ilacı vucudun atması üç ay sürmüyormuş daha kısa sürede atıyormuş ama sen yinede garanti olsun 3 ay korun demişdi bana bilginiz olsun sizlerinde.

merhaba arkadaşlar. bende dış gebelik yaşıyorum şuanda ve malum hepimiz gibi internette araştırma yaparken epey bi okudum yazıklarınızı ve sonunda ben de yazmaya karar verdim. ben en son kasım ayında adet oldum ve 25 aralıkta şüphelenip test yaptım. ikinci çizgi çok silik çıktı ve bende hemen kan testi yaptırım. sonuç:bhcg 21,4 çıktı. iki gün sonra ise kanamam başladı ancak 1 gün sürdü ve çok şiddetli bir kanamaydı. ilk testin üstünden 1 hafta geçtikten sonra bhcg 27,9 çıktı. daha sonra drum ne olduğunu iyice anlayabilmek için 2 günde bir bhcg testi istedi. çıkan sonuçlarım tarihleriyle beraber: 04 ocak-41,3 ; 07 ocak-58,2 ; 09 ocak-124 ; 11 ocak-155 ; 14 ocak-130 ; 16 ocak-150. en son 2 ölçüm bir düşüp bir arttığı için drum dış gebelik olduğundan emin oldu ve ben 17 ocakta hastahaneye yattım. malum kemoterapi iğnesi uygulandı ve değerim 1 hafta sonra 124e düştü ve benim ısrarım üzerine drum taburcu etti ancak 2 gün sonra yine bhcgye bakılmak şartıyla. nitekim 25 ocak son ölçümüm bhcg değerim 161e çıkmış yeniden. drum pazartesi gel hastaneye yatış yapıcaz yine iğne uygulanacak dedi. yani yarın yine yatıyorum hastaneye.. artık her bi bhcg ölçümü günü sanki sınav sonucu bekler gibi bekliyorum sonucumu. bitmek bilmedi bu süreç bir türlü.. 1 aydır 2 günde bir kan veriyorum .... tavsiyem kesinlikle ihmal etmeyin.. erken yakalamak çok çok önemli bu süreçte.. umarım benim için de bu iğne ile düşmeye başlar değerlerim de normal hayatıma dönerim.. bir de hep aklıma şu soru takılıyor: acaba bi sonraki hamileliğim normal olabilecekmi? :uhm:

X