dış gebelik ve dış gebelik geçiripte hamile kalan varmı

canim sen kac ay korundun ameliyattan sonra acikcasi ben pek korunmayi dusunmuyorum da:)

Ben ameliyat olmamışdım ilaçla sonlandırılmışdı ve 4 ay korundum doktorun ne diyor şimdi belki sabırsızlanıyorsundur ama bence doktorunu dinle geç olsun güç olmasın.

Ben ameliyat olmamışdım ilaçla sonlandırılmışdı ve 4 ay korundum doktorun ne diyor şimdi belki sabırsızlanıyorsundur ama bence doktorunu dinle geç olsun güç olmasın.

canim doktorum hemen tekrar basla dedi. sadece 1 regl donemi beklemen yeterli dedi. ama benim bebek alindi ve ben regl olarak normal yoldan duvarlarim vs yikildi. bazilarinin doktor aliyormus duvarlarini. ama doktorum her zaman dogal olani onerdigi icin kendi yikilsin dedi.

gecen gebelik testi yaptim yeniden. bhgc sifirlandi mki diye. hala hamileyim:) ama cok silikti. bir iki gun sonra tekrar yapacam. insallah hgc bitmistir vucutta. ama goguslerim halen aciyor bastirinca.

bu konu hep gundemde olsun ki yasayan arkadaslar deneyimlerini yazsinlar.

Arkadaşlar geçtiğimiz kasım ayında dış gebelik geçirdim.13 aralıkta ilaçla sonlandırıldı. doktorum iyiydi. Moralim çok bozuktu sürekli forumları okudum araştırdım. Doktorum rahim filmi istemedi diye kızdım. Doktrum dediki 1 kez dış gebelik geçiren birinin bir daha dış gebelik geirme olasılığı hiç geçirmemiş biriyle aynıdır. 2 adet dönemi bekle ve korunmayı bırak. ve ben korunmayı bıraktım 1 ay sonra hamile kaldım. Şuan 4,5 aylık. Hiç canınızı sıkmayın. Birdaha olacak diye bişey yok. Umarım en kısa zamanda dileğiniz olur.

Merhaba arkadaşlar
Bende dış gebelik geçirdim 2 ay olucak.Doktorum ameliyatan sonra doğum kontrol hapı verdi desolett, amacı adet düzenini tekrardan sağlamak sanırım.10 tane kaldı bitince kontrole gidicem ve tekrar çalışmalara başlıycam Allahın izniyle inşallah tekrar hamiş kalabiliriz

ben bir sey soracam. benim sol tup alinirken laraskopi mi laparoskopi mi neyse iste o yontem kullanildi. delik actilar uc yerden. ameliyattan sonra doktor kontrolumde doktor dedi ki sag tupune de baktim normal dedi. tabi dis gebeligin tek sebebi tuplerdeki tikaniklik degil. gene olabilir. Allah korusun dusunmek bile istemiyorum.

simdi benim hsg cektirmeme gerek var mi sizce?

Bu hsg den ben çok korktum ,çektirenlerin tecrübelerini okudum fena oldum yaa.İşkence gibi ve çok ağrılı bir işlemmiş.Ben birkaç ay denemeden hsg çektirmek istemiyorum doktorda aynısını söyler herhalde.Çektirirsemde kesinlikle anestezili bir yer arayıp bulucam galiba alman hastanesinde varmı.Off off ne zor şey kadın olmak ne zoor!!!!!

bu başlığı bulduguma öyle sevindim ki umarım bu başlıga yazan ark biri bunu görür ve cevap verir ben tüp bebek yaptırdım ilk beta hcg 57 sonra 215 sonra 939 sonra 1000 üzeri ama tam deger bilmiyorum ama ist tüp bebek yaptırdığım dr dış gebelik olabilrsin dedi burdaki tüp bebekte dış gebelik mi olur dedi ve güya keseyi gördüğünü söyledi 3,5 mm miş yani şaşırdım kaldım tüp bebekte diş gebelik çok yaşanırmış burdaki dr daha ondan haberi yok ya benim keseyide yanlış yerde görüyorsa çıldıracagım

bu başlığı bulduguma öyle sevindim ki umarım bu başlıga yazan ark biri bunu görür ve cevap verir ben tüp bebek yaptırdım ilk beta hcg 57 sonra 215 sonra 939 sonra 1000 üzeri ama tam deger bilmiyorum ama ist tüp bebek yaptırdığım dr dış gebelik olabilrsin dedi burdaki tüp bebekte dış gebelik mi olur dedi ve güya keseyi gördüğünü söyledi 3,5 mm miş yani şaşırdım kaldım tüp bebekte diş gebelik çok yaşanırmış burdaki dr daha ondan haberi yok ya benim keseyide yanlış yerde görüyorsa çıldıracagım
Ben bu dış gebeliği süreklü okuyor ve araştırıyorum.Doktor nası öyle bişey derki Allahallah bir yerde okumuştum dünyadaki ilk tüp bebek dış gebelik olmuş.Tüp bebek konusunda hiiç bir bilgim yok nasıl olur nasıl bitiyor en ufak fikrim yok ben rahime yerleştiriliyor zannediyordum ,rahime yerleştirildiğini düşününce de dış gebelik nasıl olabilir diye düşünmüştüm ama şöyle bişeyde var illa benim gibi tüplerde olacak diye bişey yok tabi rahim ağzıda karın içinde oluncada dış gebelik oluyormuş.
Bu değerler birergün arayla yapılan testlerdemi,ilk üç değer eğer birer günlük değerlerse fazlasıyla artmış ama sonuncu testte ciddi bir düşüşvar normal bir hamilelikte bu düşüşün olmaması lazım değilmiCADIARZU
Sen bir doktora daha göster bir kez daha testi tekrarlaman gerekebilir sanırım

canim ben de sefamolsun'a katiliyorum. tup bebekte dis gebelik riski vardir. ama belki kullanilan yontem farklidir. degerlerin iyi ama son deger dusundurucu. eger kese gorundu ise dis gebelik yok insallah. bu arada neredesin? yani merak ettim neresinin doktoru oyle soyledi sana? ABD ise hic sasirmam.

sakin bekleme yapma. surekli doktor kontrolunde ol.

KİBELE doktorun sana ne kadar korunma verdi canım, bana 2 ay verdi bir hafta sonra bitiyor kontrole doktoruma gidicem.Çok sabırsızlanıyorum.İnternette dış gebelikle ilgili tüm yaazıları soruları cevapları okudum nerdeyse Doktorumonline sitesindede doktorlara sorulan sorular var dışgebelikle ilgili hepsinde 1 yıl korunmanız gerekir diye cevap vermiş doktorlar.Aklıma takıldıCADIARZU

canim ben de doktorum online dasordum ve bana 1-2 ay korunma yeterli dedi. benim doktorum birinci tremensterde oldugu icin hemen baslayin 1 ay yeterli dedi. burada bu konuda uzman bir doktor var. o da vucut ve psikoloji kendini toplar toplamaz dedi.

O bir yil diyen doktora gercekten sasarim. ben 1 ay bile korunmayi dusunuyordum. simdi zor bekliyorum vallla. aslinda hic de bos gecmek istemiyorum. yumurtlamam yaklasiyor sanirim bu ay:KK43:

Sorma ya bende sabırsızlıktan çatlıycam ,sonrasınıda çok düşünüyorum korkuyorum hele HSG aklıma gelince tansiyonun oynuyo valla:çok üzgünüm: kadın olmak ne zor :1no2:

Arkadaşlar benimde 4 gun önce doktordan sevinçle çıktığım gundu hamile olduğumu öğrendiğimde deliye dönmuştum nerdeyse 1,5 senedir bizde bebek istiyorduk ilaçlar falan derken artık bu ay doktıor iğneyle yumurtayı çatlatacağını sölemişti ama adetim 9 gun gecikince içime kurt düşt ü ve bende eczanelerde satılan testklerden yaptıydım pozitif çıktı doktara gittim orda test yaptırdım ordada pozitif ama özel doktoruma gitiğimde kan değerimin 155,83 olduğunu ve pazartesi tekrar ölçmek istediğini söledi bana ya dış gebelik yada ded,i bebek henuz rahme düşmemiş dedi çok korkuyorum bende acaba pazartesi gunu ne gibi bi durumla karşılaşırım bilemiyorum aranızda bu değerlerde olupta bi kaç gun soınra normal değerlere ulaşan varmı yoksa ben fesfesemi yapıtyorum kendimce doktor cok yeni bi hamilelik dedi ama bilmiyorum cvp verirseniz sevinirim .)

arkadaslar bende dis gebelik yasadim bügun hastaneden taburcu oldum 6haftalik hamileydim 2haftadir kanamam vardi agrisiz sonra birden karnimda cok kötü bi agri oldu hemen hastaneye orda bayilmisim acilen ameliyata aldilar karnimin ici kan dolmus onu durdurmak icin karnima 4tane delik acmislar biri göbek deligimden sol yumurtaliktan bi parca kesmisler ve iptal olmus cok kötü günler yasadim insallah kimse böyle seyler yasamaz.
ne kadar beklemeliyim acaba hamilelik icin buara hepinize gecmis olsun arkadaslar dis gebelik ve düsük yapanlar.

gecmiş olsun arkadaşım bende kandeğerlerim 155,83 çıktı ultrasonda doktor göeremedi ve dediki henuz yeni bi hamilelik ıolduğu için olabilir dedi ama pazartesi gunu tekrar ölçum istiyorum dedi herşey olabilir dedi sen nasıl anladın fazla vaktım olmuyor bana hızlı cvp verirsen sevinirim arkadaşım

Arkadaşlar benimde 4 gun önce doktordan sevinçle çıktığım gundu hamile olduğumu öğrendiğimde deliye dönmuştum nerdeyse 1,5 senedir bizde bebek istiyorduk ilaçlar falan derken artık bu ay doktıor iğneyle yumurtayı çatlatacağını sölemişti ama adetim 9 gun gecikince içime kurt düşt ü ve bende eczanelerde satılan testklerden yaptıydım pozitif çıktı doktara gittim orda test yaptırdım ordada pozitif ama özel doktoruma gitiğimde kan değerimin 155,83 olduğunu ve pazartesi tekrar ölçmek istediğini söledi bana ya dış gebelik yada ded,i bebek henuz rahme düşmemiş dedi çok korkuyorum bende acaba pazartesi gunu ne gibi bi durumla karşılaşırım bilemiyorum aranızda bu değerlerde olupta bi kaç gun soınra normal değerlere ulaşan varmı yoksa ben fesfesemi yapıtyorum kendimce doktor cok yeni bi hamilelik dedi ama bilmiyorum cvp verirseniz sevinirim .)

canım öncelikle bu değeri adetin geçtiğinde yada kaç gün geçtiğinde yaptınız da bu değer çıktı..eğer adet geçmeden yapıldıysa değer malesefki düşük gözüküyor.. umarım dış gebelik değildir.. ama testi yinelemniz daha doğru.. değerin artışı önemli.. ben de dış gebelik yaşadım.. değerime iki gün arayla bakıldı.. istenilen artış olmadı.. sonrada muaynede ile usg den bakıldı zar zor tespit edilebildi dış gebelik:KK43:geçen ayda kimyasal gebelik yaşadım.. adetim 10 gün geçti..ve klan da değerim 34.5 çıktı.. daha sonra gene yapıldı.. değerim 7 idi ve kanamam başladı. yani kimyasalmış.. umarım bu saydıklarım değildir.. sağlıklı bir gebeliktir..

ARMAĞAN TEŞEŞKÜR EDERİM CVB İÇİN SON ADET TARİHİM 07.08.2008 PAZARTESİ GUNU ULTROSONDA BİDAHA BAKCAK DOKTOR KAN DEĞERLERİME BAKACAK BENDE SADECE HAFİF Bİ AKINTI VAR GÖHUSLERİMDE ŞİŞLİK KARNIMDA ŞİŞLİK VAR VE ACABA STERSTENMİ BİLMİYORUM MÜTHİŞ Bİ SİNİR SENCE BEN NASIL Bİ SONUCA ULAŞIRIM SAOL CVB IN İÇİN:nazar:

ARMAĞAN TEŞEŞKÜR EDERİM CVB İÇİN SON ADET TARİHİM 07.08.2008 PAZARTESİ GUNU ULTROSONDA BİDAHA BAKCAK DOKTOR KAN DEĞERLERİME BAKACAK BENDE SADECE HAFİF Bİ AKINTI VAR GÖHUSLERİMDE ŞİŞLİK KARNIMDA ŞİŞLİK VAR VE ACABA STERSTENMİ BİLMİYORUM MÜTHİŞ Bİ SİNİR SENCE BEN NASIL Bİ SONUCA ULAŞIRIM SAOL CVB IN İÇİN:nazar:

canım inşlalh değilsindir bende bundan 3 ay önce dış gebelik ameliyatı oldum armağının dediği gibi test sonucu cok önemli..akıntının rengi nasıl bu çok önemli.. koyu hahve hani adetten önceki lekenmelerin gibimi...

burcu evet sanki adet görmeden önce akıntı gibi hafif kokulu ama bugun okadar yoğun deil umarım cvp veririsiniz:)ii ki varsınız sürekli buraya grip kendimi teselli ediyorum saplun arkadaşlar kusadasından kocaman sevgilder sağlıklı mutlu gunler hepinize

burcu evet sanki adet görmeden önce akıntı gibi hafif kokulu ama bugun okadar yoğun deil umarım cvp veririsiniz:)ii ki varsınız sürekli buraya grip kendimi teselli ediyorum saplun arkadaşlar kusadasından kocaman sevgilder sağlıklı mutlu gunler hepinize[/QUOT
canım benim yerleşme kanamsıdaolabilir dış gebelik belirtisde.. yer ıkısındede benzer durumlar yaşanabiliyor... bunlar varsayımlar canım hiçmoralini bozma pazartesi yaplacak 2.testin sonucu cok önemli.. sonucunu buran bizde haber ver olurmu canım sanada kocaelinden kucak dolusu sevgiler canım birşey sormak stersen cekinmeden sorabilirisn oldumu

X