dış gebelik ve dış gebelik geçiripte hamile kalan varmı

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar 3 ay önce dış gebelikten ameliyat oldum... bu ay rahim filmi çektirdim.Hormonlarımada bakıldı, çünkü geçen ay 6 günlük adet gecikmesi yaşadım. çok şükür ki bütün tahlillerim ve filmim temiz çıktı.Doktorum herhangi bir problem olmadığını söylüyor. Ama ben endişeli bir bekleme süresi içindeyim.. Benim gibi veya bana benzer hikayesi olan arkadaşlar var mı? varsa deneyimlerini paylaşmak isterim

Benim Arkadasimda Dis Gebelik Gecirdi Ama Onunki Düşük Oldu Ameliyata Gerek Kalmadi...suanda Nur Topu Gibi Bir Hamile...hayirlisi Sanada

canım arkadaşın tekrar ne kadar zaman sonra hamile kaldı

2 aysonra takrar hamıle kaldı..tekrarlayan bır durum değil dışgebelık...

canım merhaba , bende yaklaşık 9 ay önce dış gebelik operasyonu geçirdim sezeryan şeklinde oldu ve sağ tüpüm iptal edildi, anne olmayı bende çok ama çok istiyorum ameliyattan 3 ay sonra korunmayı bıraktık 2 ay yumurta takibi ve klomen tedavisi gördüm,hamiş kalamadım,sevgi diye arkadaşım var o geçen ay hamiş kaldı yumurta takibiyle, geçen yıl temmuz ayında operasyon geçirmiş 1 yıl dolmadan hamile kaldı,allahım dualarımızı kabul etsin canım ve biran önce hayırlısı ile o eşsiz duyguyu bizede tattırsın...

Sevarcım allah kimseye yaşatmasın dış gebelik boş gebelik insanın psikolojisini dağıtıyor yüce rabbim anne olmak isteyen herkese sağlıklı nur topu gibi bebişler nasip etsin. Senin durumun nasıl bu arada nasıl geçiyor hamişlik

Merhabalar;
Benimde bir dış gebelik hikayem var sene 2003 Aralıktı. Mutfakta iş yaparken kasığıma bıçak saplanır gibi bi şey oldu lavoboya koştum ve sanki tüm bağırsaklarım iflas etmişti. Koridora çıktım ve yere düşüp kaldım ablam evdeydi hiç sesim çıkmıyordu. Ablam hissetmiş ve iç güdüsel olarak dışarı çıkmış, beni yerde görünce şok oldu eşim geldi ve hemen hastaneye götürdü ben ayaklarımı aşağı indiremiyordum, öleceğimi hastaneye yetişemeyeceğimi düşünüyordum ve sürekli bayılıyordum. Hastaneye gitttiğimde artık iptal olmuştum sürekli bayılıyordum ayıldığım zamanalarda çığlıklar atıyordum karnımın ağrısından öleceğim zannettim.saatlerce inanılmnaz dayanılmaz ağrılar çektim ve benden idrar tahlilii ultrason istiyorlardı ben hafif ayağa kalkmaya çalıştığım anda bayılıyordum. ve bir sürü tahliler yaptılar serumlar verdiler bana idrar yolları enfeksiyonu teşhisi koyup eve göndermek istediler ben bu arada bayılıyorum hala sık sık. Eşim bu helde eşimi kesinlikle eve götürmeyeceğim ne yapacaksanız yapın dedi. Bu sefer başka testler yapmaya başladılar.Gece saat 1 de gebelik testi yaptırmayı akıl edebildiler. Eşim başka bir hastanede bu testi yaptırdı ve doktorlara getirdi. Beni acilen ulrasona aldılar tüm kadın doğum doktorları amaliyata koştular benide sedye ile alıp. Nerdeyse ölüyormuşum karnım tamamen kan dolmuş dış gebelik geçirmişim ve bu patlamış enteresan olan şeyde tıp ile hiç bir alakası olmayan ablamın ilk tahmini dış gebelikti ama doktorların hiç birinin aklına 6,7 saat boyunca bu ihtimal gelmedi.
Amaliyat iyi geçti ama
Bu olayda tüm ailem tranva yaşadı. Ben aylarca her ay kan tahlili yaptırdım. Eşimin doktorlara güveni sıfırlandı .
şimdi iyiyim ve Tüp bebek yolu ile bir aylık hamileyim
sevgilerimle

zaman çok geçmiş olsun çok zor günler atlatmışsın işallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın da tüm o sıkıntıları unutursun canım

neşem canım Allah sanada tez zamanda hayırlı bir bebiş versin. Ben çok şükür ameliyattan 3 ay sonra hamile kaldım ama benim tüplerime hasar verilmeden sonlandırılmıştı dış gebelik. Yalnız tek tüplede hamile kalma şansın var olduğunu biliyorsun değilmi? o yüzden bozma moralini canım

zaman canım sende çok zooor günler atlatmışsın. ama çok şükürki geçmiş. Allah bebeğine sağ salim kavuştursun seni canım.

ebiscim seninde güzel dileklerin için canı gönülden amin diyorum canım. Allah sanada tez zamanda hamile kalmayı nasip etsin inşallah. Bu arada hamilelik iyi gidiyor çok şükür. şimdilik bir problem yok. Bakalım hayırlısı sonuna kadar böyle gider inşallah.

benimde ablam geçirdi dış gebelik hatta patladı ve zehirledi.sol yumurtalığı alındı.ama 2 ay sonra hamile kaldı.hamile kaldığını bilmedi ve ilaç kullandı ve çocuk düştü.2 ay sonra tekrar gebe kaldı.allaha şükür bişicik olmadı.

iyi olduğuna sevindim sevarcım benim psikolojim yerinde değil daha zaman var hamiş olmak için kısmet diyelim ya

ya ebiscim niye psikolojim yerinde değil diyorsunki . Canım ya dur daha yaşın kaç. Çok gençsin. Önünde güzel günler var onları düşün rahatla mutlu ol. dur bakalım hemen öyle psikolojini bozma canım. Daha bebişin olacak ona bakıp büyüteceksin. hem bebeğine sağlam duruşlu, dirayetli, ruh hali iyi olan bir anne lazım değil mi ama?Annesi onu şimdiden üzme :KK43:((((((.... Bu arada adetine kaç gün kaldı canım. ne zaman adet tarihin

zaman cım seninde benim gibi tüpün iptal edildi mi ve niçin tüp bebek gereksini mi duyuldu? benden de dokotum rahim filmi istedi ben yaptırmadım henüz ameliyatım çok yeni diye zamana bıraktım yarın regli olmam gerekiyor ne olur dua edin bana ve benimle beraber cümlemizin

zaman cım seninde benim gibi tüpün iptal edildi mi ve niçin tüp bebek gereksini mi duyuldu? benden de dokotum rahim filmi istedi ben yaptırmadım henüz ameliyatım çok yeni diye zamana bıraktım yarın regli olmam gerekiyor ne olur dua edin bana ve benimle beraber cümlemizin

Neşem canım, benim ameliyatın üzerinden 3 ay geçmesine ve doktorumun daha erken gerek yok demesine rağmen rahim filmi çektirdim. çünkü bir tüpte alınmamışta olsa bir nebze hasar kalmıştı. Bir de diğer tüpümün durumunu bilemediğimiz için bir meçhulü beklemek istemedim. eğer öbür tüptede bir tıkanıklık varsa tek çare tüp bebek kalıyordu. bende bir sene beklemek yerine neyse durumum bir an önce görmek ve tedbirimi ona göre almak istedim. tüp bebeksetüp bebek yani, beklemenin hiçbir anlamı yoktu benim için. iyikide çektirmişim rahim filmini çünkü ameliyatlı olan sağ tarafımında tam olarak iyileştiğini öğrendim böylece. ve filmi çektirdiğim ay hamile kaldım canım. Allah bilir ama eğer varsa diğerininde de ufacık bir tıkanıklık rahim filmi ile verilen basınçlı su sayesinde açılabiliyor canım ve rahatlıkla hamile kalabiliyorsun. Bence çektir derim canım faydası var çünkü. Genede sen bilirsin ama

arkadaşlar çok çok geçmiş olsun.zamann sende çok zor günler geçirmişsin.inşallah isteyen herkes hamiş olur tez zamanda rahat ve sağlıklı bir gebelik geçirir ve bebişini kucağına alır..çevremde çok sık duymaya başladım bu dış gebelik türünü.5.haftada doktora gittim.kesinleştirmek için.ne yalan söyleyimm bende endişeleniyordum.allaha şükür bir sorun yoktu.

teşekkürler arkadaşlar iyi dilekleriniz için
Amaliyattan sonra bana tüplerde veya yumurtalıklarda bir hasar kalmadığını söylediler, rahim filmindede sol tüpde tıkanıklık olabilir ama ilaçta gitmediği için kapalı gibi görünebilir demişti doktorum. eşimde ve bende aslında bir problem görünmüyordu buna rağmen hamilede kalamıyordum.troid teşhisi konuldu bu yüzden hamile kalamıyor olabilirsin demişlerdi troidim ilaçlar la kontrol altına alındı 2 yıl önce hala hamile kalamayıncqa artık dayanamadık tüp bebek yaptırmaya karar verdik.
Dış gebelik kimisi için daha basit atlatılıyormuş erken teşhisle. Ama ben hamile olduğumu anlamadım çünkü adet düzenim bozulmamıştı. benimki en zoruydu sanırım. Ama geçti şimdi bebeğimizi kucağımıza alacağımız günü özlemle bekliyoruz.İsteyen herkin olur dilerim.
sevgilerimle

X