Tuvalet Eğitimi geçmeyen kabızlık ( 3 yaş )

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
çocugum 3 yaşında ve sürekli kakasını yapamıyor yapacagı zaman çok sancılanıyor ve sürekli aglayıp yerinde zıplıyor doktor ilaç veriyor ilaç bitene kadar düzene giriyor sonra yine aynı oluyor ne :anne:yapmalıyım?:KK12:
geçmiş olsun kardeş. elme ile kaysı kaynat mixere geçer. meyve suyu olarak içsın.ya da taze yesın.domates. kabak yemeği... ıyı olur inşallah. bol hareket etsin zıplasın atlasınn bol su ve yoğurt....geçer inşallah

merhablar arkadaşım senin halini benden iyi kimse anlamaz çünkü 3 yaşındaki kızmın 1 senedir tek problemi kabızlık sorunu ancak ben lagman yada fitil atarsam yaptırabiliyordum ki buda kızımda psikolojik olarak tuvalet alışkanlığını etkiledi götürmediğim doktor kalmadığını düşünüyordum ancak bir çoçuk gastroenteroloji uzmanına götürene dek ve alahıma şükürler olsun ben bu ğünleri asla yaşamayacagımı zannederken kabızlık sorunumuzun çoğunu hallettik lütfen çoçuklarımızı bu problemi inceleyen bir doktora götürelim malesef aynı hatayı bende yaptım ve çoçuk pediatrisine götürdüm ilaçlar ve fitil veriyorlar ama buradaki doktorumuz bize bir diyet listesi yazdı aslında diyet listesi denemez bunun adı bence saglılı beslenme ve kesinlikle lagman fitil yapılmaması gerektiğini bagaırsaktaki faydalı sıvıların lagmanla atıldığını söyledi 3 ayımızın içindeyiz ve kızım 2 gün aralıklarla kendisi tuvalete yapıyor burdaki amacın sadece lifi hücrelere metobolizmaya depolamak olduğunu ve takiben ne kadardır kabızsa iyleşmeninde o kadar zaman alacagını söyledi ve bu diyetin dışında agız yoluyla alınan sadece gliserin şurubu verdi ve şu anda o kadar rahatızki tuvalet korkusunu yenmiş devamlı karnındaki şişlikten dolayı ağlayan bir çoçugumuz yok sizede geçmiş olsun diliyorum
Iyı aksamlar 2009 da yazmısıınız bu mesajınızı ama ben de suanda kızımda kaka tutma problemı 1 senedır bnde yasıyorum doktorunuzu merak ettım gastroenterolojı uzmanınız kımdı.bırde ben ıstanbuldayım.gercı ama burdada oyle uzman doktoruna gıtsem olurmu cocuk cerrahına gıtmeden once

merhablar arkadaşım senin halini benden iyi kimse anlamaz çünkü 3 yaşındaki kızmın 1 senedir tek problemi kabızlık sorunu ancak ben lagman yada fitil atarsam yaptırabiliyordum ki buda kızımda psikolojik olarak tuvalet alışkanlığını etkiledi götürmediğim doktor kalmadığını düşünüyordum ancak bir çoçuk gastroenteroloji uzmanına götürene dek ve alahıma şükürler olsun ben bu ğünleri asla yaşamayacagımı zannederken kabızlık sorunumuzun çoğunu hallettik lütfen çoçuklarımızı bu problemi inceleyen bir doktora götürelim malesef aynı hatayı bende yaptım ve çoçuk pediatrisine götürdüm ilaçlar ve fitil veriyorlar ama buradaki doktorumuz bize bir diyet listesi yazdı aslında diyet listesi denemez bunun adı bence saglılı beslenme ve kesinlikle lagman fitil yapılmaması gerektiğini bagaırsaktaki faydalı sıvıların lagmanla atıldığını söyledi 3 ayımızın içindeyiz ve kızım 2 gün aralıklarla kendisi tuvalete yapıyor burdaki amacın sadece lifi hücrelere metobolizmaya depolamak olduğunu ve takiben ne kadardır kabızsa iyleşmeninde o kadar zaman alacagını söyledi ve bu diyetin dışında agız yoluyla alınan sadece gliserin şurubu verdi ve şu anda o kadar rahatızki tuvalet korkusunu yenmiş devamlı karnındaki şişlikten dolayı ağlayan bir çoçugumuz yok sizede geçmiş olsun diliyorum

siz hangi şehirde hangi dr götürdünüz bende cocuk gastrosuna götürdüm ama magnee calcıe verdi gercekten cok zor gececek mi bılmıoru

Merhaba, konu çok eski ama bu işlemle rahatladı kızım. Uzun süre yaşadık çözüm olduğu için yazıyorum. Duphalac düzenli kullanınla beraber hametan-madecasar-anestol kremleri karıştırıp. Her kakadan sonra anüse sürdük. Bu işlemden sonra rahatlıkla kaka yaptı kızım. Ama düzenli devam etmelisiniz. İnşallah sizede çözüm olur.

Kaka tutma sorunlarında mutlaka önce doktor kontrolü yapılmalı. Eğer çocukta fiziksel bir engel / sıkıntı yoksa altında farklı psikolojik dinamikler var demektir. Bu nedenle bir kaç seans çocuk ergen psikoloğundan danışmanlık alırsanız süreci kendiniz için de çocuk için de kolaylaştırırsınız. :KK25:

Bazı çocuklar inatlaşıyorlar bu yüzden de kakasını tutabiliyorlar

X