Bebek Beslenmesi bebeğinizin en sevdiği mama hangisi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

anadolukizi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
158
2
merhaba arkadaşlar. ben daha bebeğime ek gıda yada mama vermedim, denedim ama mamayı beğenmedi sanırım. bebeklerinizin en sevdiği mamayı yazarsanız belki bende burdan bi fikir sahibi olabilirim. ayrıca ek gıda vereniniz varsa neler veriyorsunuz?

merhaba canım ben de yalnızca anne sütüyle doyuruyorum kızımı..bir iki haftadır da öğle saatlerinde elma bazen elma muz püresi yediriyorum az miktarda..bir de bebelac sütlü pirinçli mamadan almıştım muhallebi kıvamında yedirdim 1 kere.. sevdi onu da.. bunun dışında birşeyler vermedim henüz..6. ayda öğün olarak ek gıdalara başlamayı düşünüyorum ..
sütün yetiyorsa sen de şimdilik tadımlık ver istersen ...bebeklerimize sağlıklı bol iştahlı günler olsun inşAllah :emir_bebek:

benim bebeğim 5,5 aylık oldu ve işe başladım gündüz sağdığım sütlerden veriyorlar birde milupanın mamasından tattırdık beyendi onu birde elmalı 12 vitaminli prinç unundan almıştım onuda beyendi elma suyu onuda beyendi bide akşamdan küçük kase yoğurt yapıp tattırıyoruz 1-2 tatlı kaşığı sulandırarak onuda beyendi :nazar: maşallah kızıma... doktorumuz 6 ay dolmadan sebze ve tatlı besinleri vermeyi önermediklerini söyledi o yüzden hiç vermiyorum

3 gündür milupanın hazır toz muhallebisinin içine 3-4 tane bebe bisküvisi koyuyorum ve çok severek yiyor sıpam..
.meyva suyunu elma armut sevmiyoor yarında sebze çorbası yapacağım bakalımm sevecek mi?

çok üzülüyorum bu duruma ama uzun süredir sütüm yetmediğinden hazır mama veriyorum. milupa aptamil çok severek içiyor. ek gıdalara da başladık. yoğurt, elma armut ve havuç suyu karışımı sebze çorbası da. çok şükür hepsinide yiyor.

yok anam ne mama, ne muhallebi, ne elma ne havuç hiç bişey yediremedim ben bizimkine.. bazen bir damla bile sütüm olmuyo çocuk öylece sütün gelmesini bekliyo.. ağlamaz zaten maşallah oğluşum... üç gün aç kaldı mamayı yemedi.. boş boş göğsümü emdi..

şimdi de sütüm yok ben de emzirirken biberonu da kenardan katıyorum beni emdiğini sanıyo öyle yediriyorum.. başka türlü kesinlikle yemiyo...

yanlız babası çikolata vermiş onu güzel güzel emmiş.. zararlı ya ondan herhalde...kaydirigubbakcemile3

Beni artık emmediği için mılupa aptamil2 biberon maması kullanıyoruz,ara öğünlerinde mılupa organik şeftali-elma kavanoz maması,mılupa organik elma suyu,mılupa organik elmalı muhallebi kavanoz maması kullanıyoruz...Geçen gün havuç,patates,piriinç ve brokoli çorbası yaptım aç olduğu için yedi pek beğenmedi..Yavaş yavaş ayına göre her şeyi tattırmayı istiyorum..

benim kızım mılupa kullandım içmedi. hero babynın biberon mamasınını kavanoz mamalarını 5 aylık kızıma kullanıyorum. birde danıno veriyorum severek tüketiyor.

cam rendeden geçirip veriyorum ben canım, gerçi bu aralar vermiyorum hiç..
ama dr.un bana verdiği listede de cam rendede rendelendikten sonra verilecek yazıyor cokacimcoook

sağol canım ben meyva sıkacağı aldım o kadar şimdi eşim cam rende alıcağımı duyunca meyva sıkacağı niye aldın der:)gerçi sert meyveler için oldukça ideal

sağol canım ben meyva sıkacağı aldım o kadar şimdi eşim cam rende alıcağımı duyunca meyva sıkacağı niye aldın der:)gerçi sert meyveler için oldukça ideal

cam rendeyi cam ürünler satan herhangi bi yerden 4-5 tl ye alabilirsin canım.. hem ucuz hem çok işe yarıyor :)
suyuyla beraber posasını da vermiş oluyorsun böylece; elma. armut gibi meyvalarda..

benim bebeğim 5,5 aylık oldu ve işe başladım gündüz sağdığım sütlerden veriyorlar birde milupanın mamasından tattırdık beyendi onu birde elmalı 12 vitaminli prinç unundan almıştım onuda beyendi elma suyu onuda beyendi bide akşamdan küçük kase yoğurt yapıp tattırıyoruz 1-2 tatlı kaşığı sulandırarak onuda beyendi :nazar: maşallah kızıma... doktorumuz 6 ay dolmadan sebze ve tatlı besinleri vermeyi önermediklerini söyledi o yüzden hiç vermiyorum

fakat çok aç olmadan kesinlikle içmiyo içtiğide aç olunca 25 en fazla 50 ml içiyo uyurken veriyorum ama gece gündüz hiç içiremiyorum hep aç yavrum çıldırcam yardım edin

X