gecelik mi pijama mı?

ugurnuriye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
220
29
belki biraz erken ama ben doğum için gecelik arayışına girdim. daha doğrusu gecelik mi almalıyım pijama takımı mı almalıyımbilemiyorum. siz aldınız mı. tecrübeli anneler varsa hangisini tavsiye ederler acaba.

canim ben tecrübeli diilim ama ikisinden de almayi düşünüyorum..artik hangisi rahat olcaksa onu tecrübe edicez :)) normalde geceligi hiç sevmem ama dogum için alicaz artik :)

cnm benden sana öneri olarak 2 önden düğmeli boydan gecelik ve bir takım pijama al derim.tecrübeli arkadaşlarımın tavsiyeleri bunlar.çünkü önden düğmeli gecelik bebeği rahat emzirmek ve kanamalar olunca (ki mutlaka olur) pijama sıkıntılı olur.ayrıca sabahlıkta bulundur.iki tane boydan gecelik dememin sebebi lekelenirse yedek bulunsun.birde buyuk boy alt çamaşır ve ince-kalın ped al. (hani çok kalın orkitler varya)

gecelik ben de sevmiyorum denedim bir çok yerde nine gibi oldum. göğüs altına kadar düğmeli olanlara bakıyorum. biraz da spor olsun istiyorum. güpürlü filan oluyor ama onlar hastanede biraz saçma olur. sabahlık mutlaka olmalı tabi. pijamanın pantolonu karnımı rahatsız eder mi diye düşünüyorum. evde giymek için zaten alıcam da hastanede pijama zor olanabilir. tuvalette indirip kaldırması bakımından....

Ben ikisindende almayı planlıyorum,çünkü hangisi daha kullanışlı olur karar veremedim deneyip görcesss

:nazar:

bende bir gecelik iki pijama takımı iki sabahlık aldım:))) sezeryanda ilk gün gecelik rahat oluyor ikinci günde pijama takımı

kızlar ben bir pijama takımı iki gecelik bir sabahlık aldım gecelik lerden biri sabahlığı ile takım pembe nede olsa kız annesi olucam göğüs altına kadar inciden düğmeleri var önünde gizli emzirme delikleri var diğeri de krem rengi üzerinde pembe şeritleri var sabahlığımla uyumlu olsun diye pembe şeritli oldu pijama takımımı yeşil aldım bir ara resimlerini koyalım bende çekerim sizilerinkinide görmek istiyorum

arkadaşım 5 ay önce doğum yaptı dün onlardaydım aynı şeyi ona sordum etekli gecelik mi yoksa pantolonlu pijamamı dedim oda sakın boydan pijama alma dedi pişman olursun dedi.dr sürekli kontrol ettiği için bütün eteğini beline kadar kaldırıyosun oda hiç hoş olmuyo dedi ben ilkinde öle yaptığıma çok pişman oldum dr her gelişinde çok utandım dediama normal pijamayla sadece üstten belinden acıp bakıyomuş drlar bende sonradan vazgeçtim zaten son haftalarda alttan muayenelirimi nasıl olacam diye düşünüp duruyorum bu aslında çok normal bi olay sonuçta doğum yapıyosun ama her seferindede bütün eteğimi belime kadar kaldırmak biraz zor gelir heralde zaten normaldede geceliğin altına çamaşır giyeceğiz illaki çıkaracağız bencede pijama daha mantıklı geliyo bana.çok yazdım galiba ama benim fikrim

Valla ben her ihtimale karşı hem pijama hem gecelik alacağım. Tecrübesiziz şimdi. Hangisiyle rahat edeceğimiz belli olmaz :bbo:

Canım ben 2 gecelik takımı aldım biri sabahlıklı sabahlıklı olan sezeryan olursa koridorda yürütüyorlarmış ondan geceliğin üstüne almak lazım kan man geçer 2. geceliğim şık bişey krem rengi başında bonesi falan emzirme yerleri çıt çıtlı birileri gelir hastaneye güzel gözükelim dimi birde lila rengi pijama takımı emzirme yeri var onunda içi kısa kollu altı büyüyebilen pijama üstündede dizlere kadar sabahlık gibi değişik bir fırfırlı şey var en çok onu sevdim.Biri geldimi üstüme alıp kamufle edebilirim koca göbişimi falan.

tutkun güle güle kullan aldıklarını.ama şimdi merak ettik resimlerinide koy bari görelim.:):):)

Kızlar gecelik ve pijama takımlarımın 2 si yalnız pijamanın paçalarını yukarı tuttum komik oldu galiba net değil fotolar.

Çok hoş görünüyorlar tutkuncum. Güle güle ve bebişinle giymek nasib olur inş.Bende böle süslü püslü bişeyler almak istiyoruma ama bitürlü karar veremedim.

Çok hoş görünüyorlar tutkuncum. Güle güle ve bebişinle giymek nasib olur inş.Bende böle süslü püslü bişeyler almak istiyoruma ama bitürlü karar veremedim.

tutkuncum güle güle kullan hayatım çok hoş bende akşama çekerim inşallah:))

Tutkuncum çok güzel canım güle güle kullan inşallah...
çok teşekkürler kızlar en güzelleri sizinde olsun.

arkadaşlar ben 2008 mayıs annesiyim. bende tedirgin olup hem gecelik hem pijama almıştım ama sadece pijamayı kullandım. gecelik hiç giymedim.

arkadaşlar gecelikte alın pijamada sayısı size kalmış.geceliği çok kısa süre için giydim doğumhaneden çıkana kadar.bir tanede sabahlıklı pijama takımı almıştım ama malesef sanki hep kilolu kalacakmışım gibi xxl almışım doğumda 26 kg alınca .onuda 1 hafta giyebildim şimdi 2. doğumu bekliyo pijamalar.ama sabahlık çok işe yarıyo kamufle amaçlı.

bana da geçen yıl doğum yapan arkadaşım gecelik al dedi. o pijamayla gitmiş doğuma,normal doğumda sürekli kontrol ediyorlarmış,çok zor olmuş giy çıkar. en son dayanamayıp kayınvalidesinin eteğini giymiş. ama sezeryan için nasıl olur bilemiyorum. bende her ikisinden de aldım. bir gecelik,bir pijama. bir pijama daha alıcam yedek olsun.
ama sabahlık kullanırmıyım bilmiyorum. mayıs sonunda çoook sıcak olur bizim memleket. malum, doğumda mersin'de olucam. bi tane alsam mı kararsızım?CADIARZU

X