Sivilceli Ciltler Roaccutan kullandım ama yeniden sivilce çıkıyor :(

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

cgl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
15
0
arkadaslar merhaba bnde aranıza yeni katıldım bn gecen sene bu zmanlar roaccutan kullanmaya başladım 5 ay kadar kullandım sivilcelerden kurtulmuştum ama son bı aydır önce alnımda ufak ufak pütürler çıkmaya başladı şimdi ise agrılı ama başı olmayan sıvılcelere dönüyo o pütürler şakaklarımdan çeneme doğru yayıldı moralim çok bozuk hani kurtarıodu ilaç sivilcelerden :KK43:

slm bende 9 ay kullandım ma aradan 1 1 buçuk sene geçmeden tekrar uzak uzak başlıyo ama yüzümde hala sivilceler var

canım merhaba roacutune ilacı kullanıpta tekrar dan sivilcesi çıkanları duydum.tekrarlama ihtimaili var.bende kullandım 2 ay bırakmıştım. ama aradan 1 sene geçti sivilcelerim çok azdı tekrar verdi buğün doktar bana şimdi yine kullanıcam sonuna kadar bakalım ne olucak

bende gittim bugun doktora ama bu sefer benzamycin ve cleocin t verdi :KK43: bu ilaçların pek işe yaramadığını duydum bakalım nolacak CADIARZU

evet canım,bu ilaçlar pek işe yaramıyor,yani bende yaramamıştı.Kendimi bildim bileli sivilcem olur.Ergenlikte berbattı zaten.3 kez kullandım,6'şar ay roaccutanı.Etki etmedi diyebilirim.Şuanki aklım olsa kullanır mıydım bilmiyorum.Yıllar geçti,izler biraz var. Tek tükte olsa hala çıkar sivilcelerim.

arkadaşlar bir yıldır sivilcelerimle ugrasıorum kükürtlü sabun ve tonik kullandım arap kızı kremi imex
ve duydugum hersei yaptım arkadaşın verdigi tarcın limon karısımı o bu hersei denedim ama bi tanesini kurutuyorsun bi tane yanından cıkıyor care yok 1 aydır hersei bıraktım dokunmuorum banyodan sora sdce lifle cok hafif dogal sabunla köpürtüyorum ve inanılır gbi degil ama baya bi azaldı kızarıklıklarıda gecti bence en iyi si ugrasmamak artık bıraktım sizde deneyin

bende roaccutan kullandım 1.5 yıl önce, ilacın 5 ay boyunca yan etkilerini çekmekten başka hiç bi işe yaramadı. azalır gibi olan miktar, bıraktıktan iki ay sonra eskisinden daha beter duruma geldi. aslında kullanılmadan önce bir kaç kez düşünülmesi gereken bi ilaç. yan etkisi çok olduğu gibi geri dönme ihtimali de çok. ben hemen hemen bir aydır imex sabun ve kremini kullanıyorum. hem cildimin rahatladığını hissediyorum hem de sivilce ve pütürler oldukça azaldı.

arkadaşlar ben sekiz ay kullandım ve bir daha çıkmadı bence tedavi için 5 ay yeterli bir süreç olduğuna inanmıyorum

ben de bekarken yaklaşık 7 ay boyunca kullandım. rengim açıldı, yüzüm çok güzel oldu. ve bir daha hiç sivilcem çıkmadı.

bende bir buçuk yıl önce kullanmıstım bu ilacı ama yine çıktı sivilcelerim.yine kullanmaya başladım.yalını önceden kullandığımda ben doğru düzgün içmemiştim ilacı yan etkilerinden dolayı şimdi sabırla içiyorum.doktorum stresten diyor.her şeyin başı stresmiş...

ben de 4+6 ay şeklinde kullandım, 2 sene geçirdim sivilcesiz ama şuan çok stresli bi hayatım var ve maalesef sivilcelerim geri döndüler. demek ki roaccutane herkes için çözüm değilmiş, ayrıca kullanırken hayat iyice zorlaşıyor, kanayan bi burun ve dudaklar, sıkça yağlanması duran fakat sonuçta çatır çatır kuruyan saçlar, gerim gerim gerilen sinirler... kafayı salim tutmak lazım bu illetten kurtulmak için ama nerdeee...

X