Siyah nokta ve sivilcelerimden nasıl kurtulabilirim:(?

brc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
37
0
28
Merhaba sevgili kadınlar kulübü üyeleri.Adım burcu 14 yaşında bir genç kızım.Sorunum sivilcelerim ve siyah noktalarım.Sitenizi uzun süredir zevkle takip ediyorum ve paylaşımcı ve yardımseverliğinizi içtenlikle kutluyorum.Umarım benim sorunlarımada bir çare bulabilirsiniz:KK43:
Ben karma ciltliyim bu yüzden burnumda sivilce ve siyah noktalarım çok fazla.hele bir tanesi varki siyah noktamın üstüne çıktı:Sve yenileri geliyor sanırım:Slütfen bir çare:S....
:çok üzgünüm::enbuyukkk:

Keşke yolunu bilsem de söyleyebilsem.:1no2: Benim tenim beyaz burnumun her tarafı dalmaçya gibi üstelik yanaklarıma da geçmeye başladı.:nazar: Bir de kupkuru zaten yüzüm pul pul dökülüyo....
Yani berbat haldeyim,kuruluk neyse de noktalara çözüm olsa hemen yapıcam:kızgın:

Keşke yolunu bilsem de söyleyebilsem.:1no2: Benim tenim beyaz burnumun her tarafı dalmaçya gibi üstelik yanaklarıma da geçmeye başladı.:nazar: Bir de kupkuru zaten yüzüm pul pul dökülüyo....
Yani berbat haldeyim,kuruluk neyse de noktalara çözüm olsa hemen yapıcam:kızgın:

benimde siyah noktalarım burnumu aştılar:S hatta 1-2tane alnımda ve dudağımın hemen üstünde 1tane çıktı:Slütfen bilenler paylaşsın konuyu açalı nerdeyse 1 gün oldu 20görüntüleme sadece 1 cevap var:S...:1no2:mirmirmirmir:sm_confused::çok üzgünüm:

canım benim de öyle.gören sivilce tarlası diyo.ben de senin yaşındayım.doktora gittim benzamycin diye bi ilaç verdi ama araştırdım ve çok iyi bişi olmadığını anladım bu yüzden kullanmıyorum.sitenin diğer bölümlerindeki önerileri deniycem.sen de bak.belki işine yarar bi formül bulursun.ayrıca sihay noktalarım da cabası!yağlı gözenekleri hiç saymıyorum bile.yani anlıycan cildimde ne arrsan var.offfff oooffffffffffffffff.:nazar::nazar::1no2::1no2:senağlamasenağlamasenağlamasen de benim gibi kader durbanısın demek.konuşalım olur mu.belki bi çözüm bulursun şekerim.sana şans dilemekten başka çrem yok ne yazık ki.sen de bana şans dile.öppücük.:1hug::1hug:kaydirigubbakcemile3:a015::a015::a015:

kızlar ben geçen sene bi formül duymuştum aynı sorun bendede var yaş sınrı varmı bilmiyorum ama ben 15 yalımdayken yani geçen yıl kullanmıştım

yüzünü yüz temizleme sütü ile yıka bu sütüde yeni öğrendim süt genç ciltler için daha iyimiş jellerinde bi zararı yokmuş ama süt le temizledikten sonra jel kullanılması gerekiyomuşş her neyse iyice temizledikten sonra biraz bekle sonrada hakiki zeytin yağı sür yüzüne ama çok aşırı bir şeklide değill gerçekten çok iyi geliyo hergün yatarken ve kalkınca yap iyi oluyo ama bi kötü yönü varmışş hakiki zeytinyağının besleyi özelliğinden dolayı yüzündeki tüzlerde besleniyo doğal olarak rengide koyulaşıyo ama süper oluyo cildin bende işe yaramıştı paylaşıyım dedimm

valla canım ne kadar maske denedim,cilt bakımı yaptırdım ama hiçbiride tamamen çözüm değil bu siyah noktalara.bi kaç hafta sonra çıkıyolar yine.kurtuluş yok sanırım bunlardan ):

kızlar ben de yeni bi ilaç aldım.kuzenim doktora başvurup ta almıştı bu ilacı.kullandı ve bi süre sonra sivilceleri yok oldu.Clamine-T diye bi losyon.eğer iyi olursa haber veririm.kaydirigubbakcemile5a.s.a.s.:1hug:

Siyah noktaların çözümü gözeneklerini buharla sıcakla iyice açıp cildini yumuşattıktan sonra yavaş yavaş sıkarak temizlemek. Ya da en iyisi bir uzmana düzenli temizletmek. Başka türlü kurtulamassın siyah noktaları temizler diye etiketi olan şeylere de inanıp paranı sokağa atma hiçbiri işe yaramaz. Peelingler de bu konuda pek işe yarıyor sayılmaz, onlar sadece ciltteki ölü hücreleri atıyorlar.

Siyah nokta gideren ilaçlar ilk başta yokediyor sonra kulanmaya devam ettiğin halde siyah noktalar geri dönüyor ve bu sefer ilacın hiç etkisi de olmuyor.

Ben önce buhar banyosu yapıp ardından kil maskesinin içine çeşitli yağlar ekleyerek sürüp sonra kil maskesini yıkayıp ardından gene çeşitli yağları sürüp biraz bekledikten sonra temiz bir bez yardımıyla hafif hafif burnumun üstünü sıkarak temizliyorum, 15 günde bir yapmam gerekiyor ama bu uygulama gözenekleri de küçültüyor. Biraz uğraştırıcı ama insan keyif alıyor.
Eğer bu tip birşey yapmak istersen cildini zorlama, sıkmaktan ötürü kızarıklık oluşabilir ve 1-2 gün geçmeyebilir.
Ancak diğer arkadaşlarında yazdığı gibi tamamen yok olacağını sanmıyorum. İleride yaşın büyüdüğünde baş edemessen fondotenle kapatırsın canım. Bu sorun neredeyse herkeste var...

Sakın sıkma cnm sen, ergenlık sıvılcesı onlar, ama ılerdede devamı gelırse o zaman saglıklı yontemler ararsın cnm kremler faln...yasın daha 14 sıkmaya baslama sakın..ıyı bak kendınee..

Ahh canım ya kim dertli değilki şu sivilce ve siyah noktadan ....:nazar: canım senin yaşında böyle olması normal bence bu kadar takma birde uğraşma onlarla fena olmasın yaşın ilerdedikçe geçer .....:kahve:

18 yaşındayım hala sivilcem çıkmadı.. ayda yılda 1 kez çıkar oda 1 gün içinde yok oluyor. sorun bendemii:)))))

sakın oynama siyah noktalarınla ve sakın sıkma onları :1no2:
benimde senin yaşlarında mayın tarlası gibiydi yüzüm
o günlerde sıktığım sivilceler sonradan bana güzel güzel çukurluklar olarak geri döndü :)
24yaşındayım daha cildim yeni yeni düzelmeye başladı yani biraz sabretmen lazım
sen şimdilik sadece yüzünü sabah akşam hergün iyi ürünlerle temizle cildini temiz tut
eğer makyaj yapiosan da sakın temizlemeden yatma

tamda ümidi kesmiştim kimse yazmayınca. tavsiyeler için teşekkür ederim.sanırım haklısınız, biraz sabretmeliyim:)hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim.dediklerinize uyucam kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile5 :1rolleyes:
tatli prenses sanada bol şans dilerim gelişmelerden haberdar et beni :eek:

bendede cok cikiyodu
aloe vera yuz temizleyicisi ile yikiyorum
ardindanda aloe vera tonik suruyorum
simdi baya bi azaldi tavsiye ederim bi dene istersen.

bnde de var aynısı limonu denedim ayvayı denedim ama hiçbiri olmadı birazcık geçiyo gibi oldu ama sonradan yine çıktılar bende şimdi saldım artık ne olursa olsun diyorum ve geçmeye de başladı :KK70:

benim arkadaşım advantan losyonu kullanyo çok güzelmiş bi deneyin isterseniz

bende banyoda yüzüm iyice yumuşadıktan sonra kese ama çok nazikçe fazla bastırmadan yapıyorum ama ince bir yüz havlusuyla çok etkili deneyin. çıkıncada nivea nın sütü var onunla güsel bir masaj yapıyorum süper oluyor tavsiye ederim...

Bende de var aynı sorun 15 yaşındayım..bi türlü geçmek bilmiyor:nazar: Bir ara Sebamed sabun kullandım aslında yüzü ferahlatıyor ama tam olarak geçirmiyor..Şimdi arada bir onu uyguluyorum akşam sürüp sabaha kadar onla duruyorum(kuruyor yüzde) yerimsenibenBirde her akşam eczanede yaptırdığım suyu sürüyorum aslında buda etkili ben sivilceyi sıktıktan sonra sürüyorum sivilce 1 gün sonra kuruyor soyuluyor..ama yinede tam olarak geçirecek bi çözüm yokmirmirmirmir

X