kansızlık ya da kanda demir eksikliği gebe kalmaya etki eder mi?

eliffffffff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
107
1
[SIZE="2"]arkadaşlar kandaki demir eksikliği yaşayan ve hamile kalan ya da bu yönde tedavi gören var mı??????? hangi ilaçları kullandınız ve ne kadar sürede hamile kaldınız ??????[/SIZE]

kansızlık bende vardı gebelik öncesi ama önemsemiyordum fakat hamile kaldıkta sonra günde 2 tane sadece kan için ilacı almaya başladım diğerleri cabası önemli bi konu yani 36 haftama girdim hala devam ediyorum ilaca bence hamile kalmadan önce bi kntrole git bu konuyu hallet bence sonradan zor oluyo yani

canım öncelikle geçmiş olsun bende şuan kansızlıktan tedavi görüyorum demir eksikliğine bağlı kansızlık var.bu çok ciddi bi konu önce kan sayımı yaptırıp daha sonra kansızlığın nedenine baktırmalısın.ben hergün serum alıyorum bu 3 ay sürecek folik asit ve vitaminde alıyorum.şuanda hamile kalmam imkansız ama 3ay sonra yani iyileşince herşey normale dönecek inşallh seni hberdar ederim bu arada sende haber verirsen sevinirim ben beyre 1 buçuk senedir evliyim bebek hasretiyle yanıp tutuşuyoruz eşimle.allah hepimize nasip etsin.

elif kansızlığın ne boyutta onu yazmamışsın canım çok ilerleyen kansızlıklarda hamile kalma şansı çok düşük oluyor maalesef.

bebek:CüvCüv: eld ha mi le yiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmm

kansızlık hamile kalmaya engel degil bence. Cünkü bende de ciddi derecede kansızlık ve demir eksikliği var, bebişimizi ögrendikten sonra yapılan testlerle anlaşıldı. şu anda 15 haftalık hamileyim kan ilacı kullanıyorrum biraz daha zaman gecince iğneyede başlıcaz. üzülmeyin yani kızlar engel degil ama bebişte gelince zor oluyor, tansiyon düşüklüğü ve bayılma hissi getiriyor beraberinde ve erken doğum riski var bunları unutmayın

kansızlık hamile kalmaya engel degil bence. Cünkü bende de ciddi derecede kansızlık ve demir eksikliği var, bebişimizi ögrendikten sonra yapılan testlerle anlaşıldı. şu anda 15 haftalık hamileyim kan ilacı kullanıyorrum biraz daha zaman gecince iğneyede başlıcaz. üzülmeyin yani kızlar engel degil ama bebişte gelince zor oluyor, tansiyon düşüklüğü ve bayılma hissi getiriyor beraberinde ve erken doğum riski var bunları unutmayın

canm böyle rahatsızlıkların sencesi bencesi mi olur.senin kansızlığın gebe kaldıktan sonra gebeliğe bağlı kansızlıktır.benim demir depolarım bile boştu.bence kafadan konşmayalım......................................... :eek:lmaz:

canm böyle rahatsızlıkların sencesi bencesi mi olur.senin kansızlığın gebe kaldıktan sonra gebeliğe bağlı kansızlıktır.benim demir depolarım bile boştu.bence kafadan konşmayalım......................................... :eek:lmaz:

yaşadığım şeyi paylaştım, üstelik tahlil sonuçlarına dayanarak doktor kontrolünde.
doktor bile anlamadı sen nasıl anladın gebeliğe bağlı kansızlık oldugunu ilginç.
sen kafadan konuşma arkadaşım ben kafadan konuşurum! genelleme olmaz kansızlık gebeliğe engel değilşakkıdı

yaşadığım şeyi paylaştım, üstelik tahlil sonuçlarına dayanarak doktor kontrolünde.
doktor bile anlamadı sen nasıl anladın gebeliğe bağlı kansızlık oldugunu ilginç.
sen kafadan konuşma arkadaşım ben kafadan konuşurum! genelleme olmaz kansızlık gebeliğe engel değilşakkıdı

sen okurken anlamaya da çalış cnm ben çok ileri kansızlıktan bahsettim ben teşhis koymadım sen üstüne alınma tıpta budur alsanaalsanasmile

okduğunu iyi anla ozaman ben çok ileri kansızlıktan bahsettim vve engeller değil etkiler dedim

okduğunu iyi anla ozaman ben çok ileri kansızlıktan bahsettim vve engeller değil etkiler dedim

her yazılanı üstüne alınma sana cevap yazmak istesem senden alıntı yapardım ben topigi açan arkadasın yazısı için bi öneride bulundum. senin mesajınla ilgilenmedim bile. okudugumu anlama testimi yapıcaksın? kendinde uygulamalısın önce a.s

kansizlik hamile kalmaya etki yaparma tam olarak bilmiyorum
hamile kalmadan once mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durum
cunku kansizlik bebekte anomaliye sabep olabilir allah korusun
ayrica kan degerleri iyi ciksa bile hamile kalinca mutlaka doktorlar demir hapi veriyor

kansizlik hamile kalmaya etki yaparma tam olarak bilmiyorum
hamile kalmadan once mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durum
cunku kansizlik bebekte anomaliye sabep olabilir allah korusun
ayrica kan degerleri iyi ciksa bile hamile kalinca mutlaka doktorlar demir hapi veriyor

benm anlatmak istediğim buydu .biraz bilinçli olanlar anlıyr a.s

ben gecen ay 8haftalık hamileliğim boş gebelikle sonuçlandı kürtaj oldum. su an sıkıntı yok dedi dr , bi adet sonra tekrar isteyebilirsiniz demişti. ta ki bugün kan tahlili yaptırdım, demirim 3 e düşmüş normalde 11 alt sınır :KK43: pazartesiye 3 gün kan verecek damardan , bakalım. inşaallah hamileliği engellemez

X