Klomenin bize yaptığı yan etkileri paylaşalım

E

EU3

Ziyaretçi
Kızlar ben mahvolmuş durumdayım..Geçen ay 1.ay kloemen tedaviye başladık günde 2 doz içtim fakat 1yumurta oda gelişmemişti...olmadı...Bu sefer 2.aya geçtik dr ilacın dozunu arttırdı...günde 4 doz olarak verdi.yani anlıcagınız 5 günde 2 kutu klomen ediyor-tatlicadiarzu-Geçen ay ilacın yan etkisi sadece bulantı ve aşırı iştahsızlık yapmıştı.Ama bu ay MAHVOLDUMM nedemek öldüm :KK43: İlaca başladığım gibi iştahım kapandı yemek görünce miğdem kalkıyorr sanki hamile gibi :KK43: bulantılar daha şiddetli başladı...kafamçokkarıştı5 gündee süzüldüm iyicebenneyaptımkiHadi bulantı ve iştahsızlağa dayanıyorum ama:çok üzgünüm:Pazar günü fenalaştım ağlama başladım sebebsizzz.ağlıyorum kendımee nedne ben sebebi yokken ağlıyorum fenalıkkk başladı sonrasında..senağlamaÇarşamba yumoş takibine gidiceğim gün artıkk dr herşeyi anlatıcaktımmm.O gün muayne için gittim ama kendimi Acilde buldum :1no2:Tansiyon yükselmişş ,çarpıntılarr panik atak gib karıştımm mahvoldumm .Daha sonra akşamında tansiyon yerlere düştü acilde serum takıldı :KK43: bugün 4 gün oldu tabiki şimdi daha iyiyim ama hala içimdekii sıkıntııı ,fenalıkk geçmediii mahvetti beni bu ilaçlarr :KK43:patlıcak gibiyimm :KK43::1no2:Dr muayne günü söyledım dr bey tansiyonum çıktı çok kötüyüm bulantı ,iştahsızlıkkk ,fenalıkk, bayılcak gibi şikayetlerim var çok kötüyüm dedimsenağlamaBunlar ilacın yan etkileri fakat sen duygusall olarak hassas olduğun için seni daha çok etkilemiş dedi....Dayanıcaksın dedii ilaç işe yaradı sağlıklı 4 yumurtan oluştu dedi :1no2:nasıl dayanıcam off allahımm yardım et bana yumurtalara bilee sevinemedimmm ben yeterkii iyi olayımda bu ay bebe gelmesin varsın gelmesin ben sağlık istiyorum ...HORMONLARIMI mahvetti...kötükedihüsoAllahım emeklerimizin karşılığını kısa zamanda hayırlı zamanda verir inşallahh:çok üzgünüm:Allahım sen yardım et bana ..Ablam geçen sakin ol dedii arkadaşımdada bu tür yan etkiler yapmış dedi üstelik kusmaları vardı dedi oda devamlı yatıyordu mahvetmiş dedi :KK43::Saruboceq:KIZLARR SİZDE İLACIN NASIL YAN ETKİLERİ OLDU MERAK EDİYORUMM ?ACABA SADECE BU ŞİKAYETLERİ BENMİ YAŞADIM İÇİM İÇİMİ YİYİORR.kIZLARR EĞER BUNA BENZER ŞİKAYETLERİNİZ OLDUYSA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM:a015:

balcım bende klomen kullanıyorum biliyosun canım ama bende çok şükür bulantı kusma tansiyon gibi şeylere neden olmadı ama psikolojık açıdan çökmüş durumdayım bende durduk yere ağlama krizleri şu tatilim inan en ufak şeye ağlamakla geçti mahvoldum bu psikolojıyle o bebek bu ay da gelmez biliyorum ama dua ediyorum yinede

canım inşallah sende tez vakitte hamiş olursunda artık o klomen pisliğini kullanmak zorunda kalmazsın canım benimm

Bende kaıklarımda çok kötü ağrı batma olmuştu oturamıyorum nitekimde kist oluşturmuştu o zamanlar
Balım BALSURAT ım umarım en kısa zamanda toparlanırsın seni fazlasıyla etkiledi senağlama
Hayatta önce sağlık di mi? Rabbim bizlere sağlık verecekki bebişimiz olsun
sonradan hatırladım tüp bebek iğnelerimi yaparken eşime gıcık bile olmuştum her ağrıyı sancıyı ben çekiyorum diye

Son düzenleme:
balcım ..ufacık bıseyde kavga cıkartıp alınganlık yapıp sonrada aglıyordum..senağlamasenağlama
yagmurda soylemıs kasıklarım cok fena agrıyor hatta wc ye gıderken zorlamnıyordum....şişkınlık olurdu..yemek kokularından mıde bulantısı..
ıgneyle olan tedavıler dahada fazla oluyor etkısı...
en son puregon vurunmustum..esımle sebebsız yere kavga edıp ayrılma noktasına gelmıstım az kalsın..senağlamasenağlama
ama bu ılaclar sende baya bır etkı yapmıs....rabbım acıler sıfalar versın...:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

oyy balımmm kıyamam sanaa.tatlım bende de yan etkiler olduu...bende çok duygusaldımm....yüzüm sivilce dolduu...sonra acayip belimm ağırdıı....kasıklarımda çok ağrılar olduu.....bak bu ay kullanmadımm sadece başağrım var her ay oldugu gibi normal bişey yani bide bi tane sivilce....canım balımmm sen daha önemlisin sağlığın önemli....kendine dikat et...inşallah çabalarımızın sonucunu alıcazz..allah büyükk..görüşürüzz öptümm

ay benim geçen ay yüzümde çıkan o iki eşşek kadar sivilce de klomenin marifeti yaniiii 15 günde inmedi kızlar nohut kadardı büyüklüğü nerdeyse yaaa bende stresten sanmıştım ama öle sivilce çıkmaz benim yüzümde bu ayda çıktı bitane yine eşşek gibi hep klomenden yani bak ben bunu düşünmemiştim hiçç

bide bikaç gündür karın bölgemde bikaç yerde allerji gibi bişiyler farkettim küçük kabarcıklar kaşınıyo o da mı klomenden yoksa

balım çok çok geçmiş olsun canıma.s. benim bu konuda çokbigim yok.....

bende aşılamalarım öncesinde 3 ay yumurta takibi ve klomen kullanmıştım böle bir etki hatırlamıyorum ,, tamam bulantı ve iştahsızlık olabilirde bence sen biraz psikolojik olarak abartmışsın canımm rahat olmaya bak bu ne panik,, hani inş. gerek kalmazda ilerde aşılama tüp bebek gibi aşamalarda ne yapcaksın canımm ,, bu kadar salma kendinii topla dirayetli ol birazz,, bizler cesaretli cesur yürekli anneler olcağız inş.. baştan böle salmak olmazzz,, hadi balsuratt topla kendini canımm:1hug:

balım canım benim bende 2 ay klomen kullanmıştım ama ben günde 1 doz kullanıyodum bende pek bir etki yapmadı demek kişiden kişiye değişiyo rabbim acil şifalar versin....

balsuratcım öncelikle çok geçmiş olsun canım,rabbim kolaylık versin bu yolda verdiğimiz emekler boşa çıkmayacak inşallah :Saruboceq:

Çok sağolun kızlar iyiki varsınızzz .rabbim hepimizee önce sağlık sonra bebe versin:1ninca:

balım benim geçmiş olsun ..hayır benim anlamadığım neden dr un klomen diye ısrar ediyo..ben onun yan ürünü gonaphene ile hamile kalmıştım kızıma..neden bu hapı yada iğne tadavisi uygulamıyorda hala doz arttırıp ısrar ediyo..bir de dalga geçer gibi bişey olmaz diyo..canım sıkıldı valla.:jeyyar:.canım balım sen olmazsa baktın hala ısrar ediyo klomen diye,dr unu değiştir canım..senin sağlığın herşeyden önemli..öptüm canım benim tekrar geçmiş olsun..:1hug:

Balıııımmmmm çok çok geçmiş olsun canım benim.
Hadi kendini toparla artık.
Aramıza dön....
Bak 4 tane yumoşun var.
Onları değerlendir.
Bu ayı sakın es geçme....
Öpüyorum senii....

yan etkileri tabiiki oluyor benimde bulantı yapıyor akşama kadar midem ağzımda geziyorum. ama bebiş için katlanıyoruz ne yapalım. benim yumoşlar normaldede oluşup çatlıyordu fakat gebelik elde edemediğimiz için başladık klomene halada tk yok ))) herşeyin vakti zamanı vardır stres yapma kendine bu günlerde geçecek kucağımızda uyusun diye çabalar durumda bulacağız kendimizi. mevlam isteyen herkese nasip etsin.

Balımmm Allah acil şifalar versin.. a.s. Yan etkileri oluyordur elbet. Bünyeden bünyeye değişen şeyler bunlar. Allahım inşallah mükafaatını tez zamanda gönderir. Seni seseyommm. :asigim:

öncelikle geçmiş olsun canım. ben geçen sene sadece bir kez kullanmıştım bu ilacı. bende halsizlik, bulantı vs... gibi şikayetler olmadı ama sayesinde hayatımda ilk kez kocaman bir kist sahibi oldum. hayatımın hatasıydı bu ilacı kullanmak hemde yumurtlama sorunum olmadığı halde. klomen duyunca tüylerim diken diken oluyor.:kızgın:

kıslar benim 2 tane doktorum var
1.si kaç aydır klomen kullandırıyo bu ay aşılamaya geçicez galiba yine klomen kullandıracağını söyledi yumurtlamamda problem yokmuş
2.si birdaha klomen kullanmamamı artık iğnelerle devam etmem gerektiğini söyledi çünkü;
bir kadın hayatı boyunca en fazla 12 kutu klomen kullanabilirmiş ama en fazla çünkü rahim kanseri riskini artırıyomuş bilginize ALLAH dilediğinizi verir inşallah

klomen kullanıp da kist oluşan ve tedavi gören var mı aranızda:uhm:????????????

sizce bu kist erimezse:a015: hamilelik şansım kaybolmuş mu olur?????fisfisfis

balım bende kullandım klomen bende de iştahsızlık bulantı fln olmuştu ama dier belirtilerin tamamen delüüü naniknanik :roflol: kaydirigubbakcemile3 olmadan kaynaklanioo..bilmem anlatabiliyor muyum..(kıss delü dedim die alinmadin demi delüüü:))kızım ne bu stes böle yaa varya azicik relax olsak herşey olcak...biz birazda kendimize edioz....

X