Kızlar bebişlere su veriyomusunuz?

kubra_suden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
76
0
41
Kızlar ya,bebeğim 2 ay 10 günlük oldu.kimi su verme diyo kimi ver diyo.ağızında pamukçuk oluşumunu engellermişim su verirsem,kimi verme doyar süt içmez diyo siz napıyosunuz su veriyomusunu:teselli:z............

canım ben ekim annesiyim kızıma 1 aylıktan itibaren azda olsa su verdim anne sütü karşılarmış ama ben yinede vrdim sonuçta su zararlı bişey değil şimdi kızım 4 ay 2 günlük su veriyorum ara ara.

memenin değilde mama yediği zaman onun ardından veriyorum.nette okumuştum hiç su vermemek veya fazla su vermek bebekte gaz yapıyormuş.benimkilerde fazla sevmiyor zaten

Anne sütünün %80 'i zaten su.O yüzden ekstra su vermeye gerek yok.
Mamada sonuçta suyla yapılıyor.
Sadece ek gıdaya başladıktan sonra su vermek gerekiyor.

Kızlar ya,bebeğim 2 ay 10 günlük oldu.kimi su verme diyo kimi ver diyo.ağızında pamukçuk oluşumunu engellermişim su verirsem,kimi verme doyar süt içmez diyo siz napıyosunuz su veriyomusunu:teselli:z............

kübracım eğer emziriyorsan gerek yok aslında ama bende günde 2-3 çay kaşığı vermeye çalışıyorum.suyu sevmiyor rezeneye bayılıyor.bende hem gaz için hem de su yerine 30 ml lik rezene veriyorum.ama suyun hiç bir zararı yoktur.sadece şişe suyunu çok iyi kaynatıp öyle ver :ecrin_bebek:

bizde sürekli mamayla beslendiğimiz için su veriyorum..
yeni elma suyuda vermeye başladım artık her mamadan sonra bir iki yudum su içiyorlar.. elma suyunuda sevdiler..

sımdıye kadar hıc sadece su vermedım
ama ıcme suyunu kaynatıp ılıttıktan sonra rezene verıyorum aksamları
benı emdıgı ıcın ekstra vermeye gerek duymadım

ben ara sıra bi iki kaşık kadar veriorum canım,karnını doyuracak kadar diil.ama doktorlar gerek yok dio??teyzem çok ısrar edince vermek zorunda kalmıştım ben..

doktorlar gerek yok dese bıle verıyorum ben. suyun yerını ne mama ne anne sutu tutar :) ben cok sevdıgım ıcın suyu oglumada verıyorum.(gunde 20 cc )

şimdiye kaar hiç su vermedim arada bi rezene çayı oda çok az sevmedigi için ama şimdi okunmuş su veriyorum dün ilk defa verdim cok sevdi

ben daha hiç su vermedim..emzirirken kayınvalidem o kadar çok ısrar ettiki su ver diye en sonunda doktora sordum hiç gerek yok anne sütü alıyor o yüzden ihtiyacı yok onun midesi daha çok küçük su ile doldurma demişti daha sonra mamaya başlayınca kayınvalidem tekrar başlaıd su ver diye bunun üzerine tekrar doktoruna sordum hayır ek gıdaya başlayana kadar su verme sonuçta mamada su ile hazırlanıyor ne zaman ek gıdaya başlayacaksın o zaman su vermeye başlıcaksın diyince sustu bizimkide.ama geçen gün korkudan öyle bir sıçrayıp ağlamaya başladı ki o zaman 2 kaşık su verdim onun dışında hiç vermedim.

bende mamayla beslediğim için veriyorumm
sonuçta suyun yerini bişey tutmaz diye düşünüyorumm

canım benimde 3 aylık bi oğlum var.doğduğundan beri su veriyorum hiç zararını görmedim.çokda severek içiyo.

X