Saç Şekillendiriciler saçlarınızı kıvırcık yapmak için kolay bir yöntem

register

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2009
34
0
Akadaslar bu onerecegım yontemle saclarınızı yıpratmadan kıvırcık yapabılırsınız.Banyodan sonra saclarınızın ıslaklıgını alıp tepeden sıkı bır lastık tokayla topluyosunuz ve örüyosunuz, saclarınız kuruyana kadar beklıceksınız o yuzden aksam banyo yapıp uygulamanızı tavsıye ederım.... saclarınızı actıgınızda su dalgası olucak. saclarım ınce tellı ve az oldugu ıcın ısıme cok yarıyor bı deneyın bakalım :eek:

İyi bir yöntem teşekkürler paylaştığın için ama sonra gelsin bütün gün sürecek baş ağrısı. Biraz riskli gibi geldi bana

doğal olmazki diplerle uçlar farklı olur
onun yerine sarmak daha mantıklı bence

bilmiyorum bana hiçbir zararı olmuyo vede bunu kesfettıkten sonra cok rahat ettım. bence bı deneyın tabı rahatsız olmayanlar :)

banyodan sonra en fazla 20 dakikalik tarakli fon ile kivir kivir oluyo saclarim, bu sekilde yatarsam sabah bas agrisi ile uyanirim ben,denedim cunku,,,,

banyo yaptıktan sonra ıslakken 2 örgü yapın saçınıza sonra kurutma makinesi tutun nemi alınsın iyice böylece şekil alsın . saç diplerinizide iyice kurutun ki hasta olmayın =) o şekilde uyuyun sabah açtığınzda su dalgası şeklinde ve düzgün bir bukleniz oluyor mesela benim saçım şuanda örgülü bugün çıkmadığın için açmadım yarın aşkumla buluşcam yarın sabah açıcam =))))

benim saçımda şimdi örgülü :)) ama dalgalı olsun diye degil,evde rahat etmek için örüyorum....
ama arkadaşın dedgi gibi ıslakken yapınca dalgalı oluyo

teşekkürler fikirleriniz için bence de örmek mantıklı hem biraz nemi alınırsa baş ağrısı da yapmaz.....

akşm duş alıp dipten ormenz qerekır sahbhta jole waya şekıllendırıcınz warsa sekl wererk quzl bşi çıkrtablrsnz denemeye deqer...

bende yaparım hep bunu ama hahıf kurutuyorum,nemlı oluyor oruyorum sabah ac sprey sık .oh mıss gıbınndelikafadulden

Akadaslar bu onerecegım yontemle saclarınızı yıpratmadan kıvırcık yapabılırsınız.Banyodan sonra saclarınızın ıslaklıgını alıp tepeden sıkı bır lastık tokayla topluyosunuz ve örüyosunuz, saclarınız kuruyana kadar beklıceksınız o yuzden aksam banyo yapıp uygulamanızı tavsıye ederım.... saclarınızı actıgınızda su dalgası olucak. saclarım ınce tellı ve az oldugu ıcın ısıme cok yarıyor bı deneyın bakalım :eek:

ama bu yöntem sadece saç uclarına ( örülebilen kısma uygulanır ) dıpten-örgünün baslangıç yerine kadar olan kısım ? orda bir etkisi olmaz bu yöntemin artı bahsettiğim kısımda elektırıklenme tüytüy girünme oluşur ( saçı cok sıkı topladığın için bahsettiğim kısım fazla gerilmekten dolayı yatarken yastığa değen kısımda porsuk oluşur :nazar:
bu sebeple pek kullanışlı değil gibi geldi bana..
kızkardeşimin bir yöntemi var ,
duştan sonra şekillendirici sürüp gevşek şekilde iki örüp yapıyor.
sabahta kalkıp üst kısımlara çok kalın maşa ile maşa yapıyor.
maşası baya kalın ama diğer maşalardan 3 tanesinin kalınlığında..
çok güzel duruyo saçları pisliğin :kahve::nazar:

ya tabi bu benım gıbı ınce tellı sacı olan arkadaslara bırebir, ben bu sekılde cok rahat ettıgımı soyleyebılırım o cansız goruntusunu engelledım. Funnyda arkadasım yapmadan sana oyle gelebılır ama cıdden dogal ve guzel bı gorunum verıyo benım saclarıma. Süniziti olan arkadaslarda sac ıslakken örüp fönle kurutabılırler oyle daha kalıcı oluyo

ben saçıma inceck gevşek şekilde bi tel toka taksam yarım saatte şeklini alır asla bozulmaz :KK43: ki akldıki tepeden sıkıca toplayıp yatcam kalkcam :KK43: tokayı çıkartsam sabah öle tepemde kalır saçlarım çok kötü bi durum oluyo ya :KK43:

X