Topuklu ayakkabı giymek istiyorum ama ayaklarım taraklı..

cayvekahve

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
951
5
kzlar ya ben 18 yşndaym cok heves ediorm topuklulara ama bi derdm war oda ayagm taraklı:KK43: ne gysem kötu duruo zrf durmuo taraklı ayaklara hngı aykkabı modelleri gder kzlar dun annem almştı bı aykkbı cok gsldı gydm okdr crkn durduki baya uzuldum:KK43::KK43::KK43::KK43:

burnu sivri olmayan yuvarlak bir ayakkabı ya da çizme alabilirsin. geniş yüzlü olanlar ayağını hem sıkmaz hem rahat olur. hafif bir topuk düşünebilirsin. sivri burunlar çok şık oluyor ama ayağının rahatı ve sağlığı önemli.

benimde ayaklarım taraklıdır..dert etmiyorum ama çok şık modeller var.sivri burunlar var mesela onlardan alabilirsi.bende bazen incecik bantlı taşlı ayakkabılara bakıp ahhh diyorum ama napalım..halimize şükredicez.....

tarakların giderilmesi için bi ayakkabıcı bana"başparmağınla 2.pamağının arasına gece iplik makarası koy yat"dedi en az 3-4 ay yapmak lazımmış tarak kendiğilinden düzelir demişti,gerçi onun için aletler de var ortopedik olarak...

niltt in dediği gibi bi araştır taraklığın gidrilmesi için bi tür aletler var gece yatarken koyuyormuşsun geçenlerde gazetede çıkmıştı hatta bana bu sorunu olan bi arkadaşım anlattı
O da çok seviyor sivri burunlu topuklu giymeyi

benimde ayaklarım taraklı genelde dolgu topuk da olsa yüksek ayakkabılar giyiyorum.
ayrıca çok çesitli bir sektör ayakkabıcılık sivri de bulabiliyorum ben:)

O zaman giy istedigini.Kime ne?Kendini nasil hissetigin onemli.Sor bakalim buradaki hanimlara tekrar 18 yasina donen olmus mu....Ben basaramadim :sm_confused:

bende aynıd urumdayım ayaklarım taraklı çok gıcık bi durum okadar sinir bozucu ki benim için anlatamam:KK43:(

Canım aynı sorundan bende var. Eşim fizyoterapist olduğundan dolayı asla topuklu ve sivri burun ayakkabı giydirmiyor. Evde devamlı parmak arası makarasını kullanıyorum. Ama bunun tek tedavisi ameliyat o da kesin çözüm değil. Ameliyat sonrasında belli bir süre sonra tekrardan aynı durum olabiliyor. O yüzden ortopedik ayakkabıları tercih ediyorum.

Benimde cok sorun ettigim seydir bu konu.Bu yüzden de hic aldigim ayakkabilar
rahat olmuyor.Yani ben güzelligi gectim artik,rahat olsun diyorum.Ama rahat olsun diyede gidip heryerde spor ayakkabida giymek istemiyorum.Offf bende ne yapicam
böyle yasiyoruz iste ne yapalim.

bende gıymek ıstıyorum burdan ayakkabı uretıcılerıne seslenıyoruzzzzz
ayakları taraklı kıslere gore hem sık hem topuklu hemde onu dar olmayan genısss ayakabılar uretın lutfennn
bı gun topuklu gıyıyorum 3 gun ayagım agrıyorrr
bıktım bende topuklu gıyemk ıstıyoruum yaaa

Benim de ayaklarım taraklı,topuklu ayakkabı giymeyi de çok seviyorum.Tabi genelde 1-2 saat içinde ayaklarım agrımaya başlıyor hatta bütün gün giydiğim zaman artık gün sonunda yürüyemez hale bile gelebiliyorum.Eve gelince ayak banyosu,masajlar,kremler faslı başlıyor tabi:) Makara olayını ben de ilk defa duydum biraz araştırıcam.
Ayakkabı modellerine gelince ince bantlı modeller genelde yakışmıyor,kalın bantlı özellikle de taraklı kısmı kapatacak yerlerde bantları olan ayakkabıları tercih ediyorum.Ne yuvarlak ne de sivri ikisinin ortası burunlar daha çok yakışıyor bence.Aslında ben çok zolanmıyorum ayakkabı bulurken ,çok fazla çeşit ve marka var.Özellikle bazı markaların kalıplarının taraklı ayaklara çok uygun oldugunu düşüyorum.Ypılacak tek şey alışverişe çıkıp oldukça fazla ayakkabı denemek,böylece bir süre sonra kendi ayağınıza yakışan markaları keşfetmiş olursunuz...

benimde öyle canım yaa ah ahh çok uyuz bi durum bende hevesleniyorum ama fazla topuklu olanları giyemiyorum malesef..normal boyutta bir topuk ve burnu sivri olmayan yuvarlak yada hafif yuvarlak olucak anca öyle..birde bu ayakkabıları pantolonla giymekten başka çağremiz kalmıyor çünkü hiç güzel durmuyor:KK43:

peacock un da dediği gibi kalın bantlı birde burun kısmı çok sığa olmaması gerekiyor ayakkabının..
ama bazende çok seviyorum ayaklarımı inan bakıyorum bazı kişilerin ayaklarıda
çok incecik hiçte güzel durmuyor ayakkabılar:KK70:

Son düzenleme:
Vallahi taraklı olmasa da ayaklarım topukluyu çok uzun süre giyemiyorum.Eminim tüm bayanlar öyledir.Ayaklarda ağrı yapıyor.Hiç rahat değil ki...boshayallersmile

topuklu ayakkabı ile 5 dak. dan fazla duramıyorum ayagımda çok şiddetli agrı oluyor uzerine basamıyorum benım gibi olan var mı?

X