Bebeklerde Yeşil Kaka?

benm kızmn kakasıda yemyesıllll ve su gıbı..4,5 aylık..ve kulagında sorun vardı dogdugunda iştme azlığı kontrole gıttık gectı dedıler ama gece sürekli kafasını saga sola savuruo ...doktra söledım glıserın verdı pislık var dedı bu sefer..ama halaaa savuruyo ya delrcem ılthapmı ar acabaa ya agrı yapıo belkıde..offfffffffffffffffffff

canım yıkarken file falan kullanıyormusun aman su kaçmasın dikkat et benim kzım 16 aylık bir kere senin kadarken su kaçırdık özellikle gece kıyamet koptu
yeşil kakaya gelince benim kzımda yapıyordu hemde nasıl siz kaka sorununu gelin birde bana sorun aylarca çektim bazen 1 hafta yapmıyordu birden yapıyordu her yer batıyordu mikrobu bilemem ama küçük bebeklerde özellikle 6 aya kadar bağırsakları tam gelişmediği için böyle sorunlar oluyor ben götürdüm normal dedi ozaman ama ihmal etmeyin yinede bazen altından çok şey çıkıyor ama genelde üşütmeyle alakalı ben bir gün hastaneye götürmüştüm idrara tahlili için bütün gün bezi açıkta bekledim ondan sonra eve gelince oldu çocuk birinden daha duymuştum oda üşütünce olmuştu yine hastanede
okadar bebeğe antibiyotik dr dediği gibi çok gerekmedikçe vermeyin hemen yan etki yapıyor

bebeğim 2 aylık, dünden beri kaka yapamıyordu ve çok sıkıntısı vardı yapamadığı için, bu akşam doktorun verdiği fitili kullandım ilk kez ve hemen yaptı ama yeşil yaptı. bu da beni çok korkuttu, oğlum gazlı bir bebek ve yeşil kakanın bir rahatsızlığa işaret olduğunu duymuştum, siz ne dersiniz?

merhaba arkadaşlar benimde 1 aylık kızım var 3 defadır yeşil kaka yapıyor bende anlamıyorum bizim gaz problemimiz vardı onun için bi kaç tane damla kullanıyoruz acaba ondanmı diyorum ama bilmiyorum gaz problemi yaşayan varmı aranızda siz nasıl kurtuldunuz bilen varsa lütfen anlatsın onun aglamasına dayanamıyorum

kızlar benim bildiğim kakası yeşil olunca çocuk üşütmüş oluyomuş kayınvalidem annemler hep öyle der zaten farkındaysanız yeşil kaka yapınca çocuk rahatsız oluyo ya ıkınıyo yada gazı pis kokuyo ama devam eden bi durUMSA DOKTORA danışmakta fayda var

slm arkadaşlar benimde 21 günlük bebeğim var çok ıkınıyo dr götürdük fitil ve zinco diye bi damla verdi bazen yeşil yapıyo kakasını çok azama genelikle sarı doğduğundan beri günde 4,5 kaklalı bez değişdiriyorum ama 2 ,3günden beri azalma var dünden beri ıkınmıyo fazla normal sanırım daha küçük olduğu için ama dizanteri demişsiniz kafam karıştı korkmaya başladım inşallah bişey yok ya rabbim korusun inşallah

bu konuda bende hep dertliydim.benim kızım sadece anne sütü almasına rağmen hep yeşil bazende kahverengi kaka yapıyordu.ben hep panikle doktora sorduğumda oda önemli değil dedi ve biz böylece ayları geçirdik hatta anne sütü alan bebekler ishal olmaz denir ama benimki hep suluydu..çok şükür bir sağlık sorunu yok.ama ben hala merak ediyorum çok araştırdım ama hep çelişkili bilgiler buldum.
hala bazen yeşil kaka yapıyor.acaba benim beslenmem yada üşütmeylemi alakalı diye düşünüyorum.
birde süt yaramıyor diyorlar yeşil kaka olursa ama kızım güzel kilo alıyordu...
forumunuzu takip edicem belki benimde işime yarayacak bir bilgi olur.

benım 3üncü bebegım 42 gunluk su anda ben yada bebek üşütünce yesıl kaka yaparladı mesela ben 40 içinde çok gezdım havalarada malum eve gelınce kusar peynır gıbı eger kokuyorsa kokunun sıddetıne göre üsütmüstür ve ertesı gun kakası yesıl olur dr bı durum yok zaten anne süyü alan çocuk 5 6 ay sıvı yapar kakayı geçenlerde bır kaka yaptı yarısı sarı yarısı yeşıl panık yapma arkadasım sende kendını üsütme kolay gelsınkaydirigubbakcemile

arkadaşlar kızım bugün yeşil kaka yaptı sizce neden labilir. 1 haftadır çok fazla gazı oluyor. hatta yüzüstü yattığında kendiliğinden çıkarıyor. çıkartmadan önce ağlıyor çıkarınca rahatlıyor ve susuyor.aynı zamanda çok hapşırıyordu.yani üşüttüğünden dolayı olabilirmi.emerken tıkanacakmış gibi oluyor ve kana kana hızla emiyor .
dizanteri ihtimali var diyen arkadaşlar olmuş bu beni dahada korkuttu.

kendı gazını çıkarıyorsa masallah 41 kere aman nazar degmedsın okumadın herelde mılletın gaz sancılarını bu çok normal ve ıyı altını degıstırdıkten yada kıyafet degısımınden snr hapsırırsa anlık üşümüstür kapıyı camı filan kapat yelek gıydır geçer kana kana emmesı çok acıktıgından 1 saattten fazla uyursa benımkıde öyle emer snr begenmez dılının tersıyle iter karnı doyunca canını sıkma (3 bebek annesınden korkulacak bı durum yok)

kızlar ben bebekken yeşil kaka yapmışım daha sonra yeşil isale dönmüş bende ateş yükselmeler baygınlıklar v.s doktor bişi yapamayız artık eve götürün ölecek demişler o sırada annem beni kucagına almış aglaya aglaya bizim mahalleye girmiş yaşlı bi komşu varmıştı demişki kızım niye aglıyosun annemde durumu anlatmış sen hiç üzülme demiş gel buraya bebegi getir demiş beni yatırmış kanepeye demiş anneme sen burda bekle ben bahçeye iniyorum demiş annemde şaşırmış bahçeden karalahana almış gelmiş su koymuş ocaga hemen su kaynayınca kara lahanayı suya batırmış ve hemen karnıma koymuş ben deliksiz uyumuşum aradan 1 gün geçmiş annem lahanayı almış eline simsiyah olmuş annem yaşlı teyzeye gitmiş göstermiş demişki teyze o içindeki zehiri çekti çevrende böle olursa bebekler anlatki hayatı kurtulsun demiş kızlar aklınızda bulunsun öle bişi olursa Allah korusun hemen uygulayın ben o yaşlı teyzenin vesilesiyle hayattayım

gerçekten böyle düşündüğünüze inanamıyorum....

benim oglumda 1bucuk ayliikken falan kaka düzeni degiti 3 güne bir cikti ilk haftalar günde 2-3 kereydi büyüdükce aralik artiyor...yaparken cok ikiniyor kipkirmizi oluyor ve birden cikiyor hafif civik bazen koyu bazen acik yesil...evime hemsire geliyordu o bi ilac verdi dogalmis ama faydasi olmadi doktora gittik karnina falan eliyle bakti bisiy yok cok saglikli yesil kakaya ve kötü kokuya takilmayin bebek bu daha gelisiyor demisti..dünde rutin kontroldeydik yesil kaka hala devam ediyor...doktor kotrollerde cok saglikli dedi...bu kaka olayi benimde sorunum 3 güne bir yapiyor yapacagi gün cok huzursuz oluyor...

sizleri okudum arkadaşlar ...tecrübelerimden bahsetmek istedim....
oğlum 14 aylık ...2 aylıkken oğlumda yeşil kaka yapmaya başladı...sürekli hastanelere taşınıyorduk....dizanteri teşhisi koydular ...6 aylık olana kadar antibiyotikler kullandık ....yavrum mahvoldu....zaten son aylar kilo alımı azalmıştı....normal kilo alıyordu o zamana kadar ....ben artık hastanelere ve doktorlara inanmıyordum....çünkü oğlum iyileşmiyordu....sonra nette dolaşırken bebeğimde besin alerjisi olabileceğini düşündüm .....çünkü gaz ve ishal yeşil kaka hat safhadaydı....ve bebeğime test yaptırdım....özellikle inek sütü alerjisi testi...ve gerçekten bebeğimde inek sütü alerjisi çıktı...4 ay anne sütü aldığı için ikimizde diyete girdik...inek sütü içeren hiçbirşey yemiyordum o da ek gıdalara başladığı için yemiyordu....özel mama kullandık...4 ayda alerjisi geçti....şükür...bence bir test yaptırın derim....

benım oğlumda 3ayalıkken yesil ama sumukumsu kaka yapmaya basladı mama yedıgı içinde 3 4 gunde bır kaka yapıyordu gazıda cok kotu kokuyorrdu ama oğlum sureklı aglıyordu dr gıttık kan ıdrar kak tahlılı ıstedı yapıldı kakasında mıkrop cıktı antıbiotık kullandık suan ıyı buarada gaz sorunu ıçinde sap damla verdı ıyı geldı bırde maması aptamıldı degıstırdım hipp gectık sımdı gunde 3 4 kez sarı kaka yapıyor normakdır herhalde sızce

slm arkadaşlar benim oğlumda 8 haftalık kakası sarı ama sümüksüydü diğewr oğlumda sdarı ve sümüksüydü amip kisti çıkmıştı şükür dr gittik temiz çıktı tabi dikkat edin içtiği sudan bile geçebilir insan korkuyo ne bersinler temiz ne sular artık çok kötü valla rabbim evlatlarınıza sağlık versin inşallah

Bende bebişimde yeşil kaka gördüm son bi kaç bezde. Ama bişey dikkatimi çekti altını en son aldığımda kaka sarıydı, sonra 2,3 saat sonra acaba kakası sıvımıydı katımı diye bezine bakayım dedim yeşil olmuş. Hemen banyoda poşette biriken eski bezlerine baktım hepsi yeşil olmuş. Galiba kaka bezde uzun süre durunca yeşile dönüyor. Bide ben kremli bebek bezi kullanıyorum ondanda olabilirmiki. Çok endişelenmiştim biraz rahatladım. Sizde bi deneyin böylemi sizdede acaba...

Bende bebişimde yeşil kaka gördüm son bi kaç bezde. Ama bişey dikkatimi çekti altını en son aldığımda kaka sarıydı, sonra 2,3 saat sonra acaba kakası sıvımıydı katımı diye bezine bakayım dedim yeşil olmuş. Hemen banyoda poşette biriken eski bezlerine baktım hepsi yeşil olmuş. Galiba kaka bezde uzun süre durunca yeşile dönüyor. Bide ben kremli bebek bezi kullanıyorum ondanda olabilirmiki. Çok endişelenmiştim biraz rahatladım. Sizde bi deneyin böylemi sizdede acaba...

evet kaka havayla birleşince yeşile dönüyomuş bizim doktorumuz söylemişti. yani bezdeki kaka beklediyse yeşil olabilir. onda problem edecek bişey yok ama direkt bebeğinn yaptığı kakanın yeşil olması farklı galiba.

oğlum iki aylık. bizimde yeşil kaka problemimiz vardı. tahlil falan yaptırdık hi. bişey çıkmadı.
Sonunda yediklerime dikkaet edince cipslerden olduğunu anladım.:KK17:
tabi bidaha en sevdiğim şeyi yiyemedim

yazılanları okuyunca cok korktum kızım haftada 1 kez kaka yapıyor... 2 hafta önce mama değiştirdik ve yesil kaka yaptı bu arada kızıma rezene cayıda verdim ve gazı cok kötü kokuyordu.. sonra eski mamaya döndük bu arada anne sütüde veriyorum. sonra 1 hafta yine kaka yapmadı bu gün tekrar yesil kaka yaptı ve içinde parcacıklar var... acaba kızımdada mikropmu var

yeşil kakanın sesbi şunlar olabilir;
1.dengesiz emzirme
2.üşütme
3.dizanteri
4.orta kulak iltihabı

küçük bebeklerde yeşil kaka bir memeyi bitirmeden diğer memeden emzirme yüzünden çok hava yutma sebebiyle köpüklü bir şekilde meydana gelebiliyor.En sık rastlanan bu.Umarım dizanteri gibi ciddi bir durum yoktur

26-05-2010 09:10 Konu Sahibi : Yesim83 #31 bersu_791
Profil bilgileri Forumdaki Cevaplarım Özel Mesaj Add as Contact

canım oglum:))

Giriş tarihi:Jun 2009
benım oğlumda 3ayalıkken yesil ama sumukumsu kaka yapmaya basladı mama yedıgı içinde 3 4 gunde bır kaka yapıyordu gazıda cok kotu kokuyorrdu ama oğlum sureklı aglıyordu dr gıttık kan ıdrar kak tahlılı ıstedı yapıldı kakasında mıkrop cıktı antıbiotık kullandık suan ıyı buarada gaz sorunu ıçinde sap damla verdı ıyı geldı bırde maması aptamıldı degıstırdım hipp gectık sımdı gunde 3 4 kez sarı kaka yapıyor normakdır herhalde sızce
Beğen Alıntı ile Cevapla Kötü İçerik Bildir .
--------------------------------------------------------------------------------

26-06-2010 11:15 Konu Sahibi : Yesim83 #32 kamilecan

Papatya

Giriş tarihi:Apr 2009
slm arkadaşlar benim oğlumda 8 haftalık kakası sarı ama sümüksüydü diğewr oğlumda sdarı ve sümüksüydü amip kisti çıkmıştı şükür dr gittik temiz çıktı tabi dikkat edin içtiği sudan bile geçebilir insan korkuyo ne bersinler temiz ne sular artık çok kötü valla rabbim evlatlarınıza sağlık versin inşallah
--------------------------------------------------------------------------------
17-01-2011 10:28 Konu Sahibi : Yesim83 #33 peehh

Papatya

Giriş tarihi:KK70:ec 2009

17-01-2011 16:18 Konu Sahibi : Yesim83 #34 engelk82

Nergis

Giriş tarihi:Apr 2009
peehh kullanıcısından alıntı
evet kaka havayla birleşince yeşile dönüyomuş bizim doktorumuz söylemişti. yani bezdeki kaka beklediyse yeşil olabilir. onda problem edecek bişey yok ama direkt bebeğinn yaptığı kakanın yeşil olması farklı galiba.

04-04-2011 19:36 Konu Sahibi : Yesim83 #35 ADRENALİNENJEKSİYON

Papatya

Giriş tarihi:Jan 2008
oğlum iki aylık. bizimde yeşil kaka problemimiz vardı. tahlil falan yaptırdık hi. bişey çıkmadı.
Sonunda yediklerime dikkaet edince cipslerden olduğunu anladım.
tabi bidaha en sevdiğim şeyi yiyemedim
10-06-2011 00:35 Konu Sahibi : Yesim83 #36 selene34

Nilüfer

Giriş tarihi:Aug 2010
yazılanları okuyunca cok korktum kızım haftada 1 kez kaka yapıyor... 2 hafta önce mama değiştirdik ve yesil kaka yaptı bu arada kızıma rezene cayıda verdim ve gazı cok kötü kokuyordu.. sonra eski mamaya döndük bu arada anne sütüde veriyorum. sonra 1 hafta yine kaka yapmadı bu gün tekrar yesil kaka yaptı ve içinde parcacıklar var... acaba

Bende ikinci bebeğimi büyütüyorum ve yeşil kaka ile karşılaştığım oldu. Kızım 3 yaşında oğlum ise 5 aylık. Sebebini üşütme olarak biliyorum ve pek üstünde durmadığım bir konu. Kızımda da oluyordu ara sıra. Şimdi oğlumda huzursuz sık uyanırsa anlıyorum ve üşütmüş olduğunu düşünerek kakasına bakdığımda yeşil olabiliyor. 4. aydan itibaren verilen kan ilaçları ve annenin yedikleride yapabilir. Bence anneler yeşil rengi görür görmez paniğe kapılıp tahlillere koşmasınlar.

iyiakşamlar...ya çok korkuyorum...dün kızım karnını tuttu çok kötü kustu....toplam 3 defa.....bu günde biraz önce yeşil kaka etti çok korktum .....................birbuçuk yaşında benim kızım bu arada.....................

X