yalar idrar yolu ile atlyor...

necsel

Canım oglusumm
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
465
2
merhaba kızlar
yaklasık 4 5 sene once bır bayan bu tarıfı vermıstı bana oda dıyetısyen arkadasından almıs
bu karısım ıcılıp yaglarda ıdrar yoluyla atılıyormus
bunu o zamanlar yapmıstım ama suan ınanın kac kılo verdıgımı falan hıc hatırlamıyorum
sımdı dogumdan kalan 5 kılomu vermek ıcın dun aksam yenıden basladım
sızlerlede paylasmak ıstıyorum
50 gr bıberıye
50 gr kekık
malzemelerı bır kap ıcınde karıstırın
caydanlıgın alt kısmına suyu koyup kaynatın kaynadıktan sonra karısımdan 1 corba kasıgı koyup demlenmeye bırakın
en az 5 dakıka demlendıkten sonra 1 fıncana koyun tatlandırmak ıcınde lımon suyu kullanın
ıcımıde oldukca guzel kekık kokusunu sevıyorsanız dahada guzel gelıyor
yalnız lımon degıl hazır lımon suyu olucak banada oyle soylenmıstı
eger sızlerde yapmaya baslarsanız burdan haber verelım dedıgım gıbı bende dun aksam basladım
sıcak soguk yemek oncesı sonrası ne kadar ıstersenız ıcebılırsınız sınırı yok
umarım ıyı olur yaaa

teşekkürler verdiğin bilgi için ben de 5 i 1 yerde kullanıyorum sıkılaştırıyor ve ödem atıyorum bu şekilde ben bi şey sorcaktım su ne kadar olcak tok da tutuyor mu

teşekkürler verdiğin bilgi için ben de 5 i 1 yerde kullanıyorum sıkılaştırıyor ve ödem atıyorum bu şekilde ben bi şey sorcaktım su ne kadar olcak tok da tutuyor mu

bu 5 ı 1 yerdeyı bende cok duydum ve merak edıyorum ama bebekten dolayı dısarı cıkıpta alamadım bır turlu:1no2:
ben caydanlıgın alt kısmına suzgeclerın ustune gelecek sekılde koyup kaynatıyorum
evet tokta tutuyor ve cok fazla ıdrara cıkartıyor
bunu bana veren hatun ben herseyı yıyorum cay nıyetınıde hep bundan ıcıyorum dıyordu
eee hatunu gorunce fızıgı gayet duzgun ne bılım ınanmak ıstedım yaa :dance:

Merhaba;
Söylemeden geçemedim.Bitkilerin gerçekten çok güçlü etkileri olabiliyor.Prof.Erkan Topuz demişti ki;
Kekik suyunu günde 4 fincan için beyin kanamasından gidersiniz diye...
Bilginize...a.s.

Merhaba;
Söylemeden geçemedim.Bitkilerin gerçekten çok güçlü etkileri olabiliyor.Prof.Erkan Topuz demişti ki;
Bilginize...a.s.

Canım o kekik suyu farklı bişey zaten ondan bir fincan içmek bile çk zoryasakkelime
Bu kekik bildiğin baharat galiba yanılmıyorsam
Diğerine şeker hastaları bilinçli bi şekilde tüketmeli:kahve:

acaba biberiyeyi burda bulabilirmiyim ilgimi cekdi denemekde fayda var
paylasimin icin tskler

Merhaba;
Bilginize...a.s.

tesekkuer ederım uyardıgın ıcın dogrusu bılmıyordum kekıgın boyle bırseye neden oldugunu
ama bu kekık ve bıberıye karısımı hala aynı etkıyı yapar mı bılemıcem:uhm:
olmadı bızde gunde en az 3 bardak ıcerız hihoyyyt

arkadaşlar,bende zayıflamak istiyorum, bu bahsettiğiniz 5 i bir yerde çayın içeriği nedir ne şekilde tüketilir?bunları yazabilirseniz çok sevinirima.s

arkadaşlar,bende zayıflamak istiyorum, bu bahsettiğiniz 5 i bir yerde çayın içeriği nedir ne şekilde tüketilir?bunları yazabilirseniz çok sevinirima.s

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor. a.s.

merhabalar süzgeçlerin oraya kadar su koyuyorum demişin ama herkezin çaydanlığının boyu aynı değil mesela benim günlük kullandığım iki kişilik ve küçük bardakla ölçersen anlayabiliriz cnm

merhabalar süzgeçlerin oraya kadar su koyuyorum demişin ama herkezin çaydanlığının boyu aynı değil mesela benim günlük kullandığım iki kişilik ve küçük bardakla ölçersen anlayabiliriz cnm

merhaba sımdı olctum 6 su bardagı oluyor
sızınkı kucukse sanırım 3 su bardagı olucak bu durumda cok demlı olmadın dersenız eger bır corba kasıgı yerıne bır tatlı kasıgıda koyabılırsınız

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor. a.s.

teşekkürler canım:1hug:

merhaba arkadaslar.
Bende 5´i bir yerde cayini icmeye basladim, funda yapragi eksik olsada, danimarkacasini nedir birturlu bulamadim :kızgın:
Sizler gunluk ne kadar iciyorsunuz?
Ben hergun 2 litre icmeye calisiyorum, acaba yanetkisi olabilirmi?? Yaklasik 1 haftadir iciyorum, ama henuz faydasini goremedim Çok üzgünüm çoook

merhaba arkadaslar.
Bende 5´i bir yerde cayini icmeye basladim, funda yapragi eksik olsada, danimarkacasini nedir birturlu bulamadim :kızgın:
Ben hergun 2 litre icmeye calisiyorum, acaba yanetkisi olabilirmi?? Yaklasik 1 haftadir iciyorum, ama henuz faydasini goremedim Çok üzgünüm çoook

Canım bende içiyorum ama sabah ve akşam bir büyük su bardağı içiyorum,sanırım günde 4 bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini okumuştum onu bir araştır zayıflayayım derken zarar görme bence

tesekkuer ederım uyardıgın ıcın dogrusu bılmıyordum kekıgın boyle bırseye neden oldugunu
ama bu kekık ve bıberıye karısımı hala aynı etkıyı yapar mı bılemıcem:uhm:
olmadı bızde gunde en az 3 bardak ıcerız hihoyyyt

yok hayatım,o arkadaşın dediği kekik suyu saf kekik suyu canım o damıtılarak felan elde ediliyor ve içimi hiç basit değil,mide için onu anca çeyrek çay bardağı koyup üzerine su yada başka bişeyle içiyorlar,bizim yaptığımız kekik suyu,dağdan toplanan kekiği kaynatmak okadar..hiç bir zararı yoktur canım..korkmayın,her söylenilenede inanmayın,yanlış,eksik,ters duyum olabiliyor....

merhaba arkadaslar.

hayatım sen ne yapıyorsun?nerden duydun 2 litre içilecek diye?yapmayalım arkadaşlar abartmayalım...5'in 1 çayı yani beşibiyerde çayı,1 litre suya önerilen ölçülerde katılıp demleniyor ve her yemekten önce ve sonra 1 er su bardağı tüketiliyor...hatta benim bu 1 litreden ertesi günede 2 bardak karışımı9m kalıyordu..lütfen yaptıklarınızı doğru yapın sağlığınızdan olmayın....

yok hayatım,o arkadaşın dediği kekik suyu saf kekik suyu canım o damıtılarak felan elde ediliyor ve içimi hiç basit değil,mide için onu anca çeyrek çay bardağı koyup üzerine su yada başka bişeyle içiyorlar,bizim yaptığımız kekik suyu,dağdan toplanan kekiği kaynatmak okadar..hiç bir zararı yoktur canım..korkmayın,her söylenilenede inanmayın,yanlış,eksik,ters duyum olabiliyor....

tesekkuer ederım pınarım ıcımı rahatlattın valla :teytey: a.s.

Pin@rim cok haklisin bacim, ama artik biran once kilo veremezsem depresyona girecem kafamçokkarıştı

X