bebeğim gece kaka yapmıyor

muslukum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
308
0
kızlar sizinde öyle mi çok merak ettim, bebeğim artık gece kaka yapmıyor. sabah yapıyor. aklıma gelmişken size de bi sorayım dedim

canım benım bebısımde oyle cok nadır gece yapıyor normal gun boyu yapıyor zaten bunu sorun etme.:))

valla benin bebeğim daha yeni yeni düzenli kaka yapmaya başladı 5 gün yapmadığı bile oluyodu maşallah şimdi hemen hemen hergün yapıyo hatta geçen gün 1 günde 3 kere yaptı rekor kırdı:lepi:

bütün gece yapmıyor sadece çişini yapıyo altını açıyorum temizliyorum yeni bezini takıyorum kiiiiiiiiiiiiiii kakasını yapıyoooooooooooooo

kızlar tekrar başlık açmayayım dedim eski bir konu buldum kakayla ilgili benim oğlum günde bir defa sabahları katı kaka yapıyor çok zorlanmıyor sanırım uzun zamandır böyle kabızmı acaba sizinkiler nasıl
doktora sordum fitil verme su ver dedi suda verdim ama halen aynı

kızım günde 2 kere falan yapıyor, ama ek gıdalara başladığımız için artık kakaları katılaştı, bence 1 defa yapıyor olmasında sorun yok, günlerce yapayan bebekler var canım, ama tabi biz önceden alıştık her açtığımızda kaka yapmış olmasına :) bence gayet normal.

benimkisi cok uzun süredir geceleri kaka yapmiyor artik..iyide bu cok normalki

artik büyüdüler cünkü.

Benimki günde 2 kere yapmazsa rahat edemess:) 1 kere de normal olabilir ama katı yapıyorsa duphalac verebilirsin şurup bu. her zaman katı yaparsa dedi doktor poposu çatlarmış çok uğraşırmışızz.yani katı yapmaması lazım bence.sen su da ver bol bol ama şurubuda dene istersen.muz falan mı çok veriyosun yada bebe bisküvisi falanda yapar.

Benimki günde 2 kere yapmazsa rahat edemess:) 1 kere de normal olabilir ama katı yapıyorsa duphalac verebilirsin şurup bu. her zaman katı yaparsa dedi doktor poposu çatlarmış çok uğraşırmışızz.yani katı yapmaması lazım bence.sen su da ver bol bol ama şurubuda dene istersen.muz falan mı çok veriyosun yada bebe bisküvisi falanda yapar.

muz değilde bebe bisküvisi veriyorum o da yoğurduna koyuyorum başka türlü yemiyor çünkü

aslihan her defasinda organik zeytinyagi koy yedirdiklerine,cok faydasini görürsün,

aranizda en gec yapan benimki olsa gerek 4 gunde bir yapiyor bakiyorum cok zorlaniyorsa kulak copunu yaglayip sokarak zorla yaptiriyorum onceden hic bir bezini kakasiz attigimi hatirlamiyorum ama simdi yapmasini degil 4 14 gozle bekliyorum insallah kiziminda bu sorunu biter

aslihan her defasinda organik zeytinyagi koy yedirdiklerine,cok faydasini görürsün,

herhangi bir marka var mı bu ürünleri pek bilmiyorum

NaturaTürk, Gıda, Zeytinyağı, Dizem, Dizem Organik Sızma Zeytinyağı 1Lt

canım ben birkaç yıldır bu markayı kullanıyorum çok memnunum şimdide bebeğim için kullanıyorum, sakın tariş, kırlangıç falan alma bununla karşılaştırınca çok kötüler, dene çok beğeneceksin

Bende tam bunu araştırmak için girmiştim foruma kızıma 1 haftada 1 paket bez anca yetiyordu şimdi yapmıyor :KK43: bende yapmadığı için acaba ağrısımı var neden yapmıyo diye takıyordum uykuda uyumak istemiyor pek bu ara hep kucakta geziniyoruz belim koptu gece yataktan kalkamıyorum ağrısından yatınca tutuluyo bu günleride bi atlatsak :KK43:

katı gıdaya geçince bağırsaklarının buna alışması biraz zaman alacaktır benim oğluşta günde 1 defa yapıyor ilk ek gıdaya başladığımızda 2-3 gün sürüyordu bol su verin ve mamalarına 1 çay kaşığı zeytin yağı koyun düzelir endişelenecek bir şey değil

Benim ufaklık geceleri çiş bile yapmıyor. Sabah açıyorum kup kuru. Sonra uyanınca bi başlıyo iki bez değiştiriyorum 1 saatte :) Doktor böbrekleri çabuk gelişmiş ondan dedi. Yani Büyükler gibi o da uyurken daha konsantre idrar biriktiriyormuş. Sabahta hepsini birden çişşşşşşşşşş kaydirigubbakcemile3

Benim oğlumda başta çok yapıyordu, demir damlasına başladım 4 günde bir yapmaya başladı ve çok acı çekiyordu.
Damlayı vermeyince normal, günde muhakkak 1 yada 2 kez yapıyor,
1 gün damla versem, ertesi gün çoook katı yapıyor.
Birkaç gün damlayı verince 4 gün sonra yapıyor.
bizde böyle bir veriyoruz, bir vermiyoruz idare ediyoruz.

Muhtemelen bu kaka yapmayan bebeklerde damladan dolayı yapamıyordur.

X