Tüp Bebek Merkezleri Anatoliaya şubatta gidenler..

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
1.244
12
Arkadaşlar
Anatoliaya şubatta gidenler, burada buluşup izlenimlerimizi paylaşsak? Ben şubatta uzun protokolle tedavime başladım, daha 6. günüm, doktorum Bülent bey..Aslında kendi doktorum takip edecek, beni Anatoliaya yalnızca yumurta toplamaya, ve transfere yollayacak, bu durumda olanlar var mı? ya da Anatoliada şu an tedavisine başlayanlar? burda tedavimizi, aşamaları paylaşsak? veee bir sorum daha var Anatoliada hamile kalanlar, moral vermeniz için sizin desteğinize ihtiyacımız var...

Yok mu Anatolia'ya gideeeeeeeen şubatta ya da ocakta ya da daha önce? nerdesiniiiiiiiiiiiz?

canım merhaba.bu ay bende anatolyada tedavi görüyorum.yumurtalarım toplandı dün.sen hangi aşamadasın.inşaallah sağlıkla hayırlısıyla bu defa bebişimizi veya bebişlerimizi kucağımıza alırız.kendine iyi bak sevgiler...

benim uzun protokol, iğnelerin 8. günü, ama lucrine 18. gün başladığım için adet olmayı bekliyorum.. sonra da gonal-f lar başlayacak, bakalım ne olacak? senin kısa protokol müydü? ne zaman transfer? bir de bir soru daha; yumurta toplamada hoca da oluyor mu? nasıl bir işlem? anlatırsan sevinirim, Lucrin adet geciktirir mi? ooo ben de soru çok:)

benim uzun protokol, iğnelerin 8. günü, ama lucrine 18. gün başladığım için adet olmayı bekliyorum.. sonra da gonal-f lar başlayacak, bakalım ne olacak? senin kısa protokol müydü? ne zaman transfer? bir de bir soru daha; yumurta toplamada hoca da oluyor mu? nasıl bir işlem? anlatırsan sevinirim, Lucrin adet geciktirir mi? ooo ben de soru çok:)

canım ben ınternetiol da tedavi gördüm şimdi donrulumus embiryı ıle deneyecm yenıden kısmetse:Saruboceq:
bende uzun protokol gördüm tedavi 2 ay kadar surdu
yanlı hatırlamıyosam 1 sene once yapmıstım
yumurta toplamada hoca oluyo transfer
yumurta toplandıktan 2 gün sonra oluyo
lucrib bende herhangi bi gecıkme yapmadı canım hihoyyyt

canım yumurta toplamada aneztezi uyguluyolar hiç bişey hissetmiyosun
canın acımıyo lutfen sımdıden dusunup canını sıkma delikafadulden

benimde uzun protokoldü canım.adetin 21. günü başladım.bu 3. denemem ve her defasında da lucrin bende 2-3 gün adet gecikmesi yaptı.tabi bu kişiden kişiye değişebilir.hiç gecikmeyenlerde var.bizim problem kromozom translokasyonu olduğu için 3. gün pgt denen bir işlemden geçiyor embriyolarımız.Allahtan bi mani olmazsa pazar günü transferim var.yumurta toplamada genelde hoca oluyo ama bu defa benimkini mehtap topladı.kanamam falan olmadı sorun yok yani rahat ol.mehtapta işini güzel yapıyo bence.10dk sürüyo toplama işlemi toplam 15 dk uyuyorsun uyandığında çok hafif kasıklarında adet olacakmışın gibi bi ağrı oluyo.çok kolay bi işlem.transferde hoca mutlaka oluyo.bende senin gibi bulunduğum ilde yaptırdım yumurta takibini.başka sorun olursa seve seve yardımcı olmaya calışırım.Allah bu yolda emek verenlerin yar ve yardımcısı olsun.Allaha emanet ol sevgiler...a.s.

Hituci,şimdiden hayırlı olsun, inşallah hayırlısı ile bebeklerimize kavuşacağız, dua edeceğim senin için.. 3 denemeni de Anatoliada mı yaptırdın?

canım yumurta toplamada aneztezi uyguluyolar hiç bişey hissetmiyosun
canın acımıyo lutfen sımdıden dusunup canını sıkma delikafadulden

İkrar hem ben iğnelerden korkarken hem şimdi yine yumurta toplamadan korkarken bana çok destek oluyorsun sağol, teşekkür ederim, sen ne aşamadasın?

evet canım 3ü de anatoliada oldu.çok mükemmel olduklarını söyleyemem ilgi falan göremiyorum yoğunluktan dolayı ama işlerini iyi yapıyorlar.bizim için önemli olanda bu değil mi?sağlıcakla kal canım sevgiler

hituci nası gidio canım?iyimisin?ne aşamadasın?

merhaba canım.bugün embriyolarım pgt ye girecek.sağlıklı olup olmadıkları yarın belli olacak.sağlıklı çıkarsa pazar günü transferim var Allahtan bi mani olmazsa.çok dua et nolur.bu defa Allahın izniyle hayırlısıyla sağlıkla bebeğime yada bebişlerime kavuşmak istiyorum.hepimiz için istiyorum bunu.sen napıyosun nasılsın?görüşmek üzere canım sevgiler...a.s.

canımmmmm...inşallahh.çokdua edicem.ben iyiyim.senden mutlu habrler alırsam daha ii olucam.sewgilerde benden :)

canım benim ben donrurulmus embiryı ıle deneyecem
ilaç kullanıyorum suanda adet olmak için :nazar:

arkadaşlar ben hakan yaralıya gittim ama hiç memnun kalmadım.adam konuşturmadı bile

merhaba canım.bugün embriyolarım pgt ye girecek.sağlıklı olup olmadıkları yarın belli olacak.sağlıklı çıkarsa pazar günü transferim var Allahtan bi mani olmazsa.çok dua et nolur.bu defa Allahın izniyle hayırlısıyla sağlıkla bebeğime yada bebişlerime kavuşmak istiyorum.hepimiz için istiyorum bunu.sen napıyosun nasılsın?görüşmek üzere canım sevgiler...a.s.

canım allah yardımcın olsun.sana soracagım kromozom translokasyonu var diyorsun bunun için nasıl testler yapıldı benim için çok önemli.kaç.embriyo pgt ye gitti.ve ücret olarak ne alıyorlar .pgt için.benim 13 tane pgt girdi 1 tane kaldı o da tuttu ama düşük olacak bekliyorum.

hituci bugün transferin varrrrrr...allahım inşallah tutar bu kez......

canım evet embriyolarım sağlıklı çıksaydı bugün transferim olacaktı ama olmadı 5 embriyo pgt ye girdi ama hiç sağlıklı embriyo bulunamadı tedavim iptal oldu çok üzgünüm.senağlama duaların için iyi dileklerin için düşündüğün için HERŞEY için çok çok sağol canım arkadaşım.buradan güzel haberler vermek isterdim.evet hamileyim diye haykırmak isterdim ama olmadı.nasip değilmiş diyorum başka yapacak bişey yok.tedavisi devam edenlere bekleyenlere hep dua ediyorum inşaallah sizler hayırlsıyla sağlıkla yavrularınıza kavuşursunuz.sağlıcakla kal :a015::a015::a015::a015::a015:

canım allah yardımcın olsun.sana soracagım kromozom translokasyonu var diyorsun bunun için nasıl testler yapıldı benim için çok önemli.kaç.embriyo pgt ye gitti.ve ücret olarak ne alıyorlar .pgt için.benim 13 tane pgt girdi 1 tane kaldı o da tuttu ama düşük olacak bekliyorum.

canım bizim sadece spermlerde sorun vardı.tüp bebek yapılmasına karar verildiğinde hakan hoca eşime kromozom testinide yaptırmasını önerdi.eşim ankarada genlab labaratuvarında kan verdi.13.14. kromozomlarda translokasyon olduğu ortaya çıktı.eşimde spermler dışında bi sağlık sorunu yok genetik olarak taşıyıcı durumunda.süpriz oldu bize bu sorunun çıkması.ilk tüp bebek tedavimizde 3 embriyomuz pgt ye girdi hiç sağlıklı çıkmadı.ikincide 2 tanedi pgt ye girdi ikiside sağlıklı çıktı birisi transfer edildi ama tutmadı.3. de ise 5 tane embriyo pgt ye girdi hiç sağlıklı embriyo bulunamadı ve trasferim iptal edildi.tüp bebek tedavimi ankarada anatolia tüp bebek merkezinde yaptırıyorum.pgt yi de muhterem bahçe yapıyor.embriyo başına 100 euro ödüyoruz.
sen tedaviyi nerede yaptırdın?pgt yi kim yaptı?sizde problem nedir?hangi kromozomlarda?neden düşük olacak pgt yapıladıysa?bu sorunları yaşayanların sayısı çok değil o yüzden birbirimizin deneyimleri çok önemli.sende uzun uzun yazarsan geçirdiğin tedavile ayrıntılarıyla sevinirim canım.Allah bu yolda emek verenlerin yar ve yardımcısı olsun.görüşmek dileğiyle sevgiler...:a015:

ben 2 defa anatolıa da tüp bebek denedim.maalesef başarılı olamadı.merkezden de hiç memnun kalmadım.doktorumu yani hakan beyi doğru düzgün görmedim bile.transferimi de bület hoca yaptı.o kadar çok insana bakmaya çalışcaklarına başarı oranlarını artırmak için daha az insanı kabul etsinler bence.bu para hırsından başka bi şey değil.heleki şehir dışında takibiniz yapılıp oraya gidiyorsanız yabancı gibi oluyorsunuz.orada tüp bebek yaptıranların moralini bozmak istemem.umarım bebekleriniz size sımsıkı tutunur....:ecrin_bebek:

X