Bebek Beslenmesi Bir Yaş ve Öncesi Çocuklarda Beslenmede Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
arkadaşlar,
kemik suyunun ya da et suyunun besin değeri açısından fakir olduğu söyleniyor sadece lezzet verdiği ...doğru mu acaba ?

arkadaşlar merhaba
8 aylık 11,5 kg bir oğlum var. hala emziriyorum günde 2 kere ek gıda veriyorum. 2 güne bir yumurta sarısı ve peyniri kerıştırıp veriyorum. sebze çorbası yapıyorum yarım kase kadar içiyor. mevye püresi veriyorum. ve bol bol emziyorum. acaba ek gıdayı az mı veriyorum diye düşünüyorum hiç ek gıda vermeden de günü bitirecek kadar sütüm var. yorumlarınızı bekliyorum...

ben yeni katıldım siteye.4 ay 5 günlük oğşum var anne sütünü çok az alıyor mama veriyorum.
5 gündür doktorumuz ek gıdalara başla dedi.şimdilik öğlenleri sebze çorbası ve akşamları milupa sütlü pirinç muhallebi veriyorum doğru yoldamıyım.cevap verirseniz sevinirim

benim bir türlü anlamadığım şey ek gıdaları ne miktarda vereceğiz? oğlum altı ayını bitirdi meyve suyu, sebze çorbası, yoğurt veriyorum eme ne miktarda vereceğimi bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim..

Bol bol sıvı gıdalar tüketmeli , çorba gibi. Benimde çok azdı. Birde öğün atlamasın kesinlikle.3 gün hiç gelmedi çok sıkıntı çekmiştim ama 3. gün geldi çok şükür.:KK3:

benim kızım 1 hafta sonra 5 aylık oluyor. bende ek gıdalara yeni basladım.çorba meyve püresi ve hazır kasık mamalarından veriyorum.son 2 ay fazla kilo almamıştı ondan basladım ek gıdalara.şu anda 6100 g. neler öneriyorsunuz?Birde ben kendim hazırlamak istiyorum.Kasık maması nasıl yapılır?tesekkürler

bebeğimi emzirirken nar yiyebilir miyim?hamileyken çok nar yedim fakat okuduğum bağzı yazılarda nar ilaç yapımında kullanıldığı için içeriğinde bağzı maddeler olduğu ve gebelikte belli bir aydan sonra az miktarda yenmeli diye yazıyordu. acaba şimdi anne sütü alırken bebeğe bir zararı olurmu ?

benim kızım 1 hafta sonra 5 aylık oluyor. bende ek gıdalara yeni basladım.çorba meyve püresi ve hazır kasık mamalarından veriyorum.son 2 ay fazla kilo almamıştı ondan basladım ek gıdalara.şu anda 6100 g. neler öneriyorsunuz?Birde ben kendim hazırlamak istiyorum.Kasık maması nasıl yapılır?tesekkürler

benim bebeğimde ayın 12sinde 7 aylık oluyor geçtiğimiz ay kontrolde 9300 g.dı hep kendim hazırlıyorum mamalarını patates havuç kabak çok az brokoli suda haşlıyorum bağzen pirinç katıyorum bağzen katmıyorum piştikten sonra 1 tatlı kaşığı zeytin yağı koyuyorum çatalla ezip öyle veriyorum. değiştirebilirsin hergün sadece patates havuç pirinç olabilir yada sadece kabak havuç pirinç. artık ben kahvaltıda veriyorum tavuksuyu çorba vermeyede başladım etinide iyice eziyorum çok azda varla yok arası şehriye koyuyorumdomates çorbası için size daha çok erken bende 9 aylıkken başlayacağım.baharatsız yayla çorbası verebilirisin.
muhallebiye 4-6 ay arası başlanıyor akşamüzerleri muhallebi verebilirsin 100 mlt süte 1 tepeleme tatlı kaşığı pirinçunu ekle pişir 1 çay kaşığı şeker piştikten sonra ekle çok severek yiyolar bebekler muhallebiyi.yoğurt verebilirsin evde kendin hazırlayıp.eğer yoğurdu yemek istemiyorsa içine meyve püresi katıp bir öğün olarakda verebilirsin.bu süt işini dr.umuza sordum ineksütünün bebek beslenmesinde yeri yok ama yoğurt ve muhallebi yapıldığında etkisini kaybettiğini yani mamamlarına katabileceğimi söyledi.

merhaba canim ilk once bende sasirmisdim ama hic bir faydasi yok cunki etdeki vitamin suya gecmiyor.yani versen zarari yok ama faydasida yok

arkadaşlar,

3 yaşındaki kızımla yaşadığım deneyimleri blogumda paylaşmaktayım. okursanız sevinirim.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar daha lezzetli oluyor diye mamalara şeker, çorbalara tuz atmayalım. ileride seker hastalığını, böbrek yetmezliğini tetikliyormuş.

arkadaşlar daha lezzetli oluyor diye mamalara şeker, çorbalara tuz atmayalım. ileride seker hastalığını, böbrek yetmezliğini tetikliyormuş.

kemik suyunun neden verilmemeis gerektiğini ben de anlayamadım
internette okuduğum kadarıyla dana kemiğinden ziyade kuzu kullanılması daha yararlıymış..
kuzu eti hem daha taze hem de hazır yemlerden fazla yemiyor sanırım

labne yerine beyaz peyniri 1 gece önceden suda bekletirsen de aynı şey.gıda mühendisinin tavsiyesidir.

deneyimli anneler allah aşkına söyleyin hepinizin bebeğimi ilk ek gıdaya geçtiğine istemeyip çığlık çığlığa aladı sonradan zamanla yedi benimki mi öyle ...kesinlikle hiçbişeyi sevip yemiyo..

Son düzenleme:
deneyimli anneler allah aşkına söyleyin hepinizin bebeğimi ilk ek gıdaya geçtiğine istemeyip çığlık çığlığa aladı sonradan zamanla yedi benimki mi öyle ...kesinlikle hiçbişeyi sevip yemiyo..
benim ilk oglum bir ay ugrastim ek gida icin 6. ayda baslamistik ikinci oglumda hemen kabul etti bence bebekten bebege degisiyor eninde sonunda yiyolar mesaji yazali bir ay olmus sanirim belkide yemeye baslamistir bebeginiz.

ben oğluma özene bezene çorba muhallebi meyve karışımları yapıyorum 3-4 kaşık yiyip bırakıyo ama büyüklere yapılan yemekleri afiyetle yiyo

Merhaba arkadaslar benim 20 aylik ve 3 aylik kizlarim var arada cok yas farki olmamasi sebebi ile cok Yoruluyorum sutum aksam saatlerinde seyreklesiyor doymuyor aksam ogunu icin mama aldik ve butun cesitleri denedik icmiyor oguruyor anne sutu istiyor asla cekmiyor biberonu ilerde sutum cok daha azaldiginda nasil bas edecegim bilmiyorum onerilerinizi bekliyorum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X