sütü fazla olan anneler diğer göğüsten akanları ne yapıyorsunuz?

gamren

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2008
122
6
ya arkadaslar ben emzirirken diger gögsüm fıskırıyo .bu durumda gecede 3 kez pijema degıstırıyorum yada diger gögsüme biberon tutuyorum ama kolum cok yoruluyor.aynı sorunu yasayan var mı?ne gibi çözümler buldunuz?ben cok sıkıldım üst baş degışmekten yaaa:tomato:

Aman nazar değmesin, tabiki medelanın süt poşetleriyle derin dondurucuda saklayacaksın, senin süt veremeyeceğin zamanlarda biberonla bebişe içirecekler :)

canım ben bez koyardım.Parmağınla ucuna bastırınca da akması durur.O kadar yoğunsa sağıp buzluğa atsana,ağrı yapar

4 aylık oğlum var.aynı olayı bende yaşıyorum, bazern düşünüyorum o akan sütlerle kaç çocuğun daha karnı doyacaktı diye.aslında stoklamak çok mantıklı keşke baştan beri yapsaydım.-

benimde 6 haftalık bi kızım var
sütüm çok akıyodu
gögüs kalkanı aldım birini emerken diğerinde birikiyo
hemen dondurucuya atıyorum
ilerde işime çok yarayacak

Emzirmeden önce biraz pompa ile çekmeyi dene. İkiz pompalar ile bunu çok kolay yapabilirsin. Biraz çekip sonra emzir. Böylece akan sütlerin heba olmaz. Çok dolduğubda zaten bazen bebekte baş edemiyor. Yok eğer akan çok değil ise parmağın ile göğüs ucunu tutarsan da akıntı durur. Bunun haricinde gün içerisinde göğüs pedi kullanamanı öneririm çok rahat oluyor.

göğüs pedi kullan canım.ama zaten sütün çok maşallah verimliymiş benimde öyleydi şellale gibiydi saklamana gerek yok.tazesi varken dimi. ben ateş yapmasın diye sağmıştım annem de o fazlalığı komşuların bahçesindeki incir ağacının köküne döktü.eskiler öyle yaparmış.hani süt kesilmesin gibilerinden yani.eskileri bazen dinlemekte fayda getirir

aynı sorun bende de var.sürekli giysi değiştiriyorum.çocukta çok rahatsız oluyo çok geldiği içn baş edemiyo ve gaz olup ağlıoyr.emmek istemiyor.göğüs pedinde bile çıkıyor.

arkadaşlar güğüs pedi diye bişi varr niye kullanmıyorsunuz ben sürekli kullanıyorum yoksa her yer yapış yapış süt oluyor bu da beni çok rahatsız ediyor

Sütü çok fazla olan arkadaşlar pompayla sağın fazlasını, çalışacak olanlar saklasın bence... Benim gibi evde olanlar taze taze versin... Bizim kızda göğsümün ucunu tutana kadar her yerimiz batıyor, onun dışında göğüs pedi kullanıyoruz...

gogus kalkanı dıye bır sey var
takıyorsun gogsunden aksa bıle onun ıcıne doluyor hıcbır yere dokulmuyor bulasmıyor
sonra onu sut saklama posetlerı ıle dondurabılırsın
ıllede cocuga sut olarak vermek zorunda degılsın
ek besıne gecınce yogurt yaparsın
mama verıyorsan mama yaparsın
meyve puresıne katarsın vs.
hıcbır zaman heba olmaz merak etme

gogus kalkanı dıye bır sey var
takıyorsun gogsunden aksa bıle onun ıcıne doluyor hıcbır yere dokulmuyor bulasmıyor
sonra onu sut saklama posetlerı ıle dondurabılırsın
ıllede cocuga sut olarak vermek zorunda degılsın
ek besıne gecınce yogurt yaparsın
mama verıyorsan mama yaparsın
meyve puresıne katarsın vs.
hıcbır zaman heba olmaz merak etme

canım arastırdım ben de gögüs kalkanını.internetten baktım.ama hacmi küçük geldi bana bilmiyorum elime alıp bakmadıgımdan.yani yaklaşık kac cc alıyodur o gögüs kalkanı?cunku ben bıberon tutunca 50 cc yi gecıyo cogu zman.eger o kadar hacmi varsa alayım.poşet de alırım buzluga atarım.:asigim:

ya arkadaslar ben emzirirken diger gögsüm fıskırıyo .bu durumda gecede 3 kez pijema degıstırıyorum yada diger gögsüme biberon tutuyorum ama kolum cok yoruluyor.aynı sorunu yasayan var mı?ne gibi çözümler buldunuz?ben cok sıkıldım üst baş degışmekten yaaa:tomato:

hanımlar maşallah sizlere imreniyom valla..ben sütüm artsın diye yapmadığım şey kalmıyo..ne duysam içiyorum..incir suyu,ısırgan otu,nar,ayva,helva,üzüm suyu...günde 2-3 litre süt...maşallah Allah nazardan korusun...

minik kalimero tebrikler çok güzel demişsin ben düşünmemiştim bunu
fazla sütü stoklayıp ek besine katmak yoğurt yaparak vermek süper fikir yaaaa
zaten hazır mama tozu katmak içime sinmemişti hazır yoğurdu bebeğime asla vermem normaldede evde yoğurt yapıyorum...teşekkrler

sihri dut pekmezinden şerbet yap iç ben ondan iki bardak içince çeşme gibi akıyodu bilimsel bişey dutun arttırdığı, kurusunu da kaynatı hoşaf olrak içebilirsin ama pekmezi daha iyi geldi bana

hanımlar maşallah sizlere imreniyom valla..ben sütüm artsın diye yapmadığım şey kalmıyo..ne duysam içiyorum..incir suyu,ısırgan otu,nar,ayva,helva,üzüm suyu...günde 2-3 litre süt...maşallah Allah nazardan korusun...

canım ıkı uc litre süt gaz yapmıyo mu bebekte.dr 2 bardaktan fazlasını içme diyo.2 3 lt su tüket gelir bol sütün.hoşaf falan cok ıcma kılo aldırır en ıyısı su.iç bol bol.:emir_bebek:

canım ıkı uc litre süt gaz yapmıyo mu bebekte.dr 2 bardaktan fazlasını içme diyo.2 3 lt su tüket gelir bol sütün.hoşaf falan cok ıcma kılo aldırır en ıyısı su.iç bol bol.:emir_bebek:

canım su yazacağıma süt yazmışım:)içilirmi 3 litre süt:KK66: teşekkürler önerilriniz için deneyeceğim..

sihri dut pekmezinden şerbet yap iç ben ondan iki bardak içince çeşme gibi akıyodu bilimsel bişey dutun arttırdığı, kurusunu da kaynatı hoşaf olrak içebilirsin ama pekmezi daha iyi geldi bana

canım saolasın..dutu bende duymuşdum ama nerden bulacam diye düşünüyodum.dut pekmezi hiç aklıma gelmemişdi.yarın heman alıp deneyeyim...

X