magnesium ilacı kullanan var mı....

sema43

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
509
2
38
merhaba arkadaşlar 26 haftalık hamileyim doktoruma bacaklarımda kramp ve diş etlerimde aşırı kanama var deyince bana magnesium diasporal diye bi ilaç verdi suda eritip içiliyor sizde kullanıyormusunuz sizin ilacınızın ismi ne şimdiden teşekkürler hepinize kolay sağlıklı sıhatli doğumlar diliyorumhihoyyyt

selam canım bende 20haftamın içindeyim
banada kasılmalarım ve kasıklardaki kramplarım için vermişti aynen magnezyum diasporaldı ama ben içemedi tadı kötü geldi bana sonra doktorum hap verdi

osteocare kalsiyum+magnezyum+d vitamini kompleksi bi ilaç ama bunu ssk karşılamıyor10,50tl

Aynı ilacı alıyorum, iki günde bir kullanıyorum ben ama her gün alınmasında da bir sakınca yok. Zaten magnezyum bir mineral (ilaç diyemeyiz o nedenle pek) ve kramplarımı kesti benim.

Bir tavsiye de kramp girme anı için. Kramp girdiğinde (ki genllikle alt bacağa giriyor), bacağını havaya kaldırıp parmaklarını kendine doğru çek.

merhaba arkadaşlar 26 haftalık hamileyim doktoruma bacaklarımda kramp ve diş etlerimde aşırı kanama var deyince bana magnesium diasporal diye bi ilaç verdi suda eritip içiliyor sizde kullanıyormusunuz sizin ilacınızın ismi ne şimdiden teşekkürler hepinize kolay sağlıklı sıhatli doğumlar diliyorumhihoyyyt

bende aynı ilacı içiyorum canım elevit bide ferrum ford ama 36 haftamdayım magnezyumu bi gün içiyorum bi gün içmiyorum artık çok sıkıldım ilaç kullanmaktan çünkü..

bende içiyorum miyomum oldugundan günde 2 içiyorum sabah akşam fakat ilaç böbregimi büyüttü doktora gitcem h. sonu bakalım ne diycek arkadaslar aman fazla içmeyin böyle uğraşırsınız sonra böbrek ultrasonu falan 3 ay kaldı doğuma inş bişey olmaz:KK43:

bende içiyorum miyomum oldugundan günde 2 içiyorum sabah akşam fakat ilaç böbregimi büyüttü doktora gitcem h. sonu bakalım ne diycek arkadaslar aman fazla içmeyin böyle uğraşırsınız sonra böbrek ultrasonu falan 3 ay kaldı doğuma inş bişey olmaz:KK43:

inşallah canım Allah sağlık versin senide bebeğinide korusun..

inşaallah güzelim allah şifanı versin sağlıklı sıhatli doğumlar diliyorum rabbim yardımcın olsun:Saruboceq:

canım bende kullandım ilk hamileliğimde bende çarpıntı vardı o yüzden kullandım...şimdi 2. ye hamileyim dr um tekrar verdi...çarpıntılarım başlayınca kullanıcam ...bir sakıncası yok merak etme...

bende aynı ilaçtan kullanıyorum. çok şiddetli kaburga agrılarım ve dişeti kanamalarım vardı. 2. kutuya başladım ve dişeti kanamalrım azaldı ayrıca hiç kramplarım falanda olmadı. tabi kaburga agrılarımda geçti. portakal suyuna karıştırıp günde 1 kez içiorum. sadece portakal suyunu biraz ekşilestiriyor. birde içerken başka şeyler düşünüyorum. artık ultrason kagıdında yazan tarihe göre 28 gün kaldı.bitsin artık canıma yetti kızım gelsin ama zamanında:CüvCüv:

canım banada dr'um verdi sırt ağrılarım için hergün içtikçe kutuya bakınıyom bu ne zaman bitcek die tadı ve kokusu bana sirkeyi anımsatıyo ıyyyyyyyyy.

gercekten bende çok zor içiyorum elimde bardak yarım saate zor bitiriyorum tadı gerçekten kötü bide midemi ekşitiyor

Aynı ilaç bendede var.birgün magnezyum birgün kalsiyum içiyorum ama tadı iğrenç.ilk zamanlar çok düzenli içtim ama artık içim almıyo.nerdeyse hiç denecek kadar az içebiliyorum

ben de 28 haftalık hamileyim ve kasık ağrılarım var, kemiklerim bile ağrıyor o yüzden yeni başladım 2 gündür içiyorum ama ağrılarım henüz geçmedi, sizce faydasını ne zaman görücem çünki bazen yürürken bile zorlanıyorum hem de şimdiden :KK43:(((

Ben magnezyum ve kalsiyuma çok erken başladım.sanırım 20.hafta falandi.çok sırtım ağrıyordu...şuan 30.haftadayım ve belki hafata 1 kere falan içiyorum ve hiç ağrım yok.hatta o sırtımdaki ağrı bile kalmadı.demekki faydası olmuş.şuan kullanmadığım halde hiçbir rahatsızlık duymuyorum

kızlar bu ilaçlarında yanı sıra yürüyüş yapıyormusunuz
ben yürüyüş yapamadığım günlerde hem ayaklarım fecii halde şişiyo hemde sırt ağrım çok fena oluyo gece uyuyamıyorum.......

kızlar bu ilaçlarında yanı sıra yürüyüş yapıyormusunuz
ben yürüyüş yapamadığım günlerde hem ayaklarım fecii halde şişiyo hemde sırt ağrım çok fena oluyo gece uyuyamıyorum.......

evet yürüyüş yapmayıncada oranda buranda ağrın çok oluyor akşama kadar evin içinde dolanıyorum ama dışarıda yürümek gibi olmuyor haftada 3 kere falan yarım saat dolaşıyoruz eşimle

evet yürüyüş yapmayıncada oranda buranda ağrın çok oluyor akşama kadar evin içinde dolanıyorum ama dışarıda yürümek gibi olmuyor haftada 3 kere falan yarım saat dolaşıyoruz eşimle

ewt canım yaaa evde sağa sola çok dolandığımda benimde her tarafım kırılıyo doğru dürüst temizlikle bile ilgilenemiyorum buda benim canımı sıkıyoÇok üzgünüm çoook

X