sezeryanla doğum yapan annelere bir soru?

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.110
12
öncelikle merhaba . sezeryanla doğum yapacak kişiler muhtemel dogum tarihinden önce mi doguma alınıyor.(yani şöyle mesela son adet tarihinize göre bir tahmini dogum tarihi veriyor ya doktor.sezeryan olacaklar bu tarihte mi doguma alınıyor)yoksa verilen tarihten önce mi?bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.eger önce doguma alınıyorsa bu ne kadar gün önce oluyor?
(ben de sezeryan oldum ama ben normal doğumdan sezeryana alındığım için bu konuda bir bilgim yok.)

Son düzenleme:
bende normal doğumdan sezeryana alınan biriyim ancak benim bildiğim kadarıyla 38. ile 39. hafta arasında bir gün veriyor doktorlar diye biliyorum. tabi direk sezeryan günü verilen anneler bu soruyu daha iyi cevaplar sanırım.

Tahmini doğum tarihinizden 1 hafta - 10 gun once sezeryan yapılıyor. Ama isterseniz 4-5 gun kala da sezeryana alınabiliyor. Ne kadar tahmini güne yaklaşılırsa o kadar normal doğum riski artıyor sadece.

ben tam 39.haftayi doldurdugumda sezeryana alindim..bebegin gelisimi tamamlandiktan sonra doktorlar gününü beklemiyorlar..

Bu biraz da gebeliğin gidişatıyla ilgili canım....

Evet gebeliğin başından hesaplanan tarihlerle ortalama bir tarih belirleniyor...

Ama bende sağlık sorunları çıkmıştı kontrole gittiğim gün (36+4) apar topar sezeryana alındım...

Bazen bu gibi durumlarda ortaya çıkabiliyor....

arkadaşlara katılıyorum gebeliğin gidişhatıyla ilgili hem gelişimi tamamlandıktan sonra boş yere kilo alıyor ki doğum sonrasında hemen gidiyor bu kilolar ben 10 gün kala sezaryene alındım.

X