İp atlamanın faydalarını biliyormuydunuz?

bende sayaçlı ip aldım 10tl çok rahat ve en az 150 tane atlıyorum çocukluk yıllarından tecrübeliyim :)acayip yoruyor bacaklarda da sıkılaşma oluyor...

benim bacaklar kalın onda incelme yapar mı bende bugün başladım bir günde aralıklarla 500 atladım. gerçekten bacaklarım zayıflarmı.bilen yok muuuuu:44:

Isterim atlamak ama cok sIkI bir sutyen lazim. Yoksa ben zipladikca ziplayan goguslerle sarkma kacinilmaz olur. :26:

bugün 3. günüm günde 300 tane ip atlıyorum bacaklarım incelsin diye sonrada yürüyüşe başlıcam zaten.
benim gögüslerim ufak olduğu için sorun olmuyor ama inanılmaz bacaklarımda ağrı yaptı yani alt bacaklarım hamladı sanırım işe yarayacak.

Arkadaslar bir fizyoterapist olarak soyleyebilecegim su ki duzenli ip atlamak kisa surede kilo vermek ve zinde olmak icin yapilabilecek en iyi ve en cok kalori yaktiran egzersiz. Yalniz parmak uclarinda ziplamak ve vucudu dik tutmak ve karsiya bakmak onemli ve sert bir yer olmayacak zemin

bacak için ip atlamanın faydalı olduğunu duymuştum daha farklı faydalarıda varmış demek ama ben çok çabuk pes ediyorum bu konuda en fazla 50x2 yapabiliyorum :KK36:

X