Anket Sizce ülkemizde kadın erkek eşitliği var mı?

sizce ülkemizde kadın erkek eşitliği varmı?

• evet

OY: 7 5,9%
  • hayır

OY: 99 83,9%
  • emin değilim

OY: 12 10,2%

• Ankete Katılan
    118
Kadın ve erkek insan olarak eşittirler haklarıda eşit olmalıdır tabii ki..

Ama değil henüz değil...

Yinede Türkiyede doğduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi ve hergün şükrediyorun bunun için...

Tabiki de yok kadın erkek eşitliği...
Zaten türkiyede bir çok özgürlük sözde var ama sadece sözde icraata gelince hiçbir şey yok aynı kadın erkek eşitliğinde olduğu gibi.

exorcist canım fiziksel anlamda sormamıştım canım...............

zaten bende fiziksel anlamda demedim bir kere erkeklerin beyni bacaklarının arasında dolayısıyla o şekilde bakıyolar dünyaya, duygusal anlamda, kişilik, zeka her yönden erkek ve kadın eşit olamaz ha toplum kurallarını ve kanunları da koyanlar erkekler olduğuna göre yine eşitlik olması mümkün değil

Eşitliğe genel olarak bakılabileceğini düşünmüyorum.Türkiye farklı katmanlardan oluşuyor.İçinde çok çeşitlilik barındıran bir ülkeyiz.Bizim eşitliğimiz doğudan batıya, şehirden kırsal kesime, eğitimli vatandaştan cahil vatandaşa göre farklılaşmaktadır.Ama en fazla eşitliğin sağlandığı yerlerde bile erkek biraz daha eşit oluyor malesef =S

zaten bende fiziksel anlamda demedim bir kere erkeklerin beyni bacaklarının arasında dolayısıyla o şekilde bakıyolar dünyaya, duygusal anlamda, kişilik, zeka her yönden erkek ve kadın eşit olamaz ha toplum kurallarını ve kanunları da koyanlar erkekler olduğuna göre yine eşitlik olması mümkün değil

:1shok: :1shok: :1shok:
Erkeklerin nefsi daha zayıf olabiliyor bazı konularda,kadınların da nefslerine söz geçiremediği alanlar olduğu gibi..Yanlız bu apayrı bir husus..
Genelleme yapmamız doğru olmaz hele ki ilk cümledeki beyin ve yeri hakkındaki ifade hoşuma gitmedi:nazar:
Eşlerimiz babalarımız abilerimiz erkek kardeşlerimiz daha nicelerinin beyinleri ,orada mı,küllin yanikafamçokkarıştı
Bu tamamen inanç ve karakter meselesi..Bana göre ağır ve kısmen yersiz bir ithamgamyoncuiremsu

kadın cinsel meta olmaya devam ettikçe eşitsizlik var olacak.Çünkü günümüzdeki sistemde erkek kadına hakim oluyor gibi görünüyor.Örneğin, sertlesme sorununa iktidarsızlık deniyor =S yani erkek cinsel olarak aktif olamayınca kadının üzerinde olan hakimiyeti kayboluyor. Erkeğin iktidar kurma aracı penis etken, kadın edilgen bir varlık olarak görülüyor.Erkeklik etken oluyor.Aslında ülkemiz için bekarette ciddi anlamda erkeğin kadın tarafından ezilmesine neden oluyor.Kadın ve erkeğin eşitliği erkeğin gücünü kırmadan kendi kendine sağlanabilecek birşey değil

X