Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Minoksil kullanan var m aranzda arkadalar ??

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
arkadaslar merhaba, tum sayfalari okudum, bu sac dokulmesi sorunu benim de basimda malesef:KK43:

Minoxil kullanmayi dusunuyorum, kullananlarin yorumlarini okudum, cogunlukla insanlar memnun.

yalniz benim merak ettigim su ki ; bu minoxil spreyin kullanim sekli gunde iki kez sabah aksam saclara surmek seklinde, hadi gece neyse, surup yatiyorsunuz da peki sabahlari surup disari ciktiginizda gunesten korundunuz mu?
Yani saciniza surdugunuz minoxil sprey gunes isigindan etkileniyor mu? olumlu ya da olumsuz? korumak gerekir mi?

benim de yaklaşık 8-9 aydır saçlarımda baya seyrekleşme vardı, bunun nedenini çok boyatmama bağlıyordum başta ama sonradan öyle olmadığını düşünüp bir doktora gittim bi sürü kan tahlili istedi bunun üzerine saçımdan bi parça kazıyıp bi makinayla baktılar ve olması gerektiğinden daha çok döküldüğüne karar verdiler. Bana televium ,minoxil (%2) ve bir şampuan verdi doktor. Başta çok işe yaramadığını düşünüyordum ancak 3- 3 bucuk ay oldu kullanmaya başlayalı ve saçlarımın daha canlı ve gür olduğunu düşünmeye başladım, dökülme kesinlikle durdu, artık saçımı elime atınca nerdeyse hiç tel gelmiyor elime. gelecek ay tekrar saçımdan kesit alıp çoğalıp çoğalmadığına bakıcaklar ama şimdilik saçlarım düzeldi, hatta gören insanlar bile saçların artmış diyorlar :lepi:

ben de 9- 10 kutu minoxidil var... 6-7 aydır kullanıyorm.. sıkıldım .. geri kalanları almak isteyen varsa özelden msj atsın..

ben 7-8 aydır minoxil kullandım hiç bir faydası olmadı ya, niye acaba bir bilgisi olan var mı?

Merhaba Arkadaslar..Dün Doktora Gittim Ve Bana Minoxili Önerdi 1 Bucuk Yıldır Sacım Dökülüyor.. Kullanmadıgım İlacta Kalmadı Zaten Hiçbir Kan Vitamin Eksikligimde Yok Nedeninide Bulamıyorlar Ama Kararsız Kaldım Yorumları Okuyunca Ve Zaten Eczacida Biraz İlk Baslarda Döker Dedi Zaten Cok Dökülüyor Kullanıpta Olumlu Etkisini Gören Varmı Acaba ..S

ben minoksili yaklaşık 4 ay kullandım ama hiçbir faydasını göremedim siprey şeklinde olduğu için sıkıldıktan sonra saçta sanki toz varmış gibi bir görünüm bırakıyor ,kepek yapıyor eşimde kullandı ondada bir faydası olmadı ve bize minoksili iyi bir doktor tavsiye etmişti ama biz hiçbir yararını göremedik.....

ben kullandım kullandığım anda etkisini görmüştüm fakat bırakınca yine aynı...

kızlar %2 lik bayanlar için biliyorum ama %5 lik olan Minoxili kullansak ne gibi zararı olur ki?

kızlar %2 lik bayanlar için biliyorum ama %5 lik olan Minoxili kullansak ne gibi zararı olur ki?

bayanların cildi daha ince olduğu için ve ilaç doğal olarak deri altına daha kolay geçtiği için %2 lik öneriyorlar. yani %5 lik kullanırsan belki biraz baş dönmesi yapabilir. fakat %2 liğin çok etkili olmadığı durumlarda %5 lik olanı da bayanlara öneriyor doktorlar. Ama illaki %5 lik kullanayım diyorsan. %2 lik olanı günlük 2ml. kullandığımıza göre %5 olanı da günde 1 ml kullanabilirsin. Bir doktora sormuştum bunu 5 lik olanı 1 ml olarak kullanabilirsin demişti.

Ferhunde şu anda nasıl saçlarının durumu . Ben 2 sene önce mezoterapi yaptırmıştım içinde minoksidille beraber bir sürü ilaç vardı fakat ilk seanstan sonra 5-6 saat sonra tansiyonum çok düştü ve evde tehlikeli bir şekilde düştüm başımdan yaralandım. Dolayısıyla devam edemedim.
Şimdi % 2 lik olandan aldım 3 gündür sürüyorum bakalım ne olacak...

Son düzenleme:
Ferhunde şu anda nasıl saçlarının durumu . Ben 2 sene önce mezoterapi yaptırmıştım içinde minoksidille beraber bir sürü ilaç vardı fakat ilk seanstan sonra 5-6 saat sonra tansiyonum çok düştü ve evde tehlikeli bir şekilde düştüm başımdan yaralandım. Dolayısıyla devam edemedim.
Şimdi % 2 lik olandan aldım 3 gündür sürüyorum bakalım ne olacak...

uzun süre kullanmadığım zamanlar tekrar başlıyor dökülmeye bende zaman zaman ara veriyorum sonra üç ay ar arda kullanıyorum ama şimdiye kadar hep yüzde 2lik kullandım. bi ara bendede baş dönmesi olmaya başlamıştı azaltarak kullandım. mesela günde 1 ml. yada iki günde bir üç günde bir şeklinde. bu şekilde de etkili oluyor gerçekten zaten eğer ki başınız dönmeye falan başladıysa zaten fazla gelmiştir miktarı. ona göre azaltabilirsiniz. şu anda çok sıkıntılı değil saçlarım idare ediyorum bu şekilde.

Çok teşekkür ederim cevabınıza... Ben 2 senedir giremedim foruma. Daha önceleri denemediğim şey kalmamıştı ve bunları yazmıştım o zamanlar... Benim lazerli tarakla bile anılarım var, sonu hüsranla biten. Neyse artık tek ümidim bu... Saçlar bir kadın için en önemli şey... İnşallah faydası olur...

ben 4gün kullandım ve saçlarımda kaşıntı başladı sivilce çıktı zaten yağlıydı daha fazla yağlanmaya başladı yarın dr a gidicem çok pişmanım danışmadan kullandığım için:KK43:

ben 4gün kullandım ve saçlarımda kaşıntı başladı sivilce çıktı zaten yağlıydı daha fazla yağlanmaya başladı yarın dr a gidicem çok pişmanım danışmadan kullandığım için:KK43:

ela genetik dökülme için kullanıyorsun değil mi? zaten bana da doktor önermişti ben de ilk kullandığımda aşırı kepek ve kaşıntı olmuştu. yine doktorum novocrin sulfur losyon vermişti iki kullanımda geçmişti. daha sonrada hiç oluşmadı kepek. hala zaman zaman kullanıyorum minoxil. ve bi çok şey kullandım eğer sorun genetik dökülme ise başka hiçbirşey işe yaramıyor. tabi bitkisel ürünlerle yağlarla yine saç bakımını yaparsın fakat minoxidil olmadan asla saç çıkaramazsın bunu anladım.

uzun süre kullanmadığım zamanlar tekrar başlıyor dökülmeye bende zaman zaman ara veriyorum sonra üç ay ar arda kullanıyorum ama şimdiye kadar hep yüzde 2lik kullandım. bi ara bendede baş dönmesi olmaya başlamıştı azaltarak kullandım. mesela günde 1 ml. yada iki günde bir üç günde bir şeklinde. bu şekilde de etkili oluyor gerçekten zaten eğer ki başınız dönmeye falan başladıysa zaten fazla gelmiştir miktarı. ona göre azaltabilirsiniz. şu anda çok sıkıntılı değil saçlarım idare ediyorum bu şekilde.

Ben bir de bunun kılları kalınlaştırmasından korkuyorum ... Yüzümüzde sakal olabilir demişlerdi... Acaba yıkarken önce başımızı ayrı bir şekilde yüzümüze değirmeden mi yıkasak ? Örneğin baş aşağı durarak...

Yatarken iyice kuruduktan sonra saçımızı sarmadan yatmamız bir sorun teşkil eder mi?
Yine de yüzümüze bir zararı olur mu ? Siz nasıl yapıyorsunuz? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler...

Bu arada dün karanfil aldım suya koydum. 3 gün bekletip karanlık bir yerde, onunla da saçlarımı tarayacağım bakalım ne olacak.

Ben bir de bunun kılları kalınlaştırmasından korkuyorum ... Yüzümüzde sakal olabilir demişlerdi... Acaba yıkarken önce başımızı ayrı bir şekilde yüzümüze değirmeden mi yıkasak ? Örneğin baş aşağı durarak...

Yatarken iyice kuruduktan sonra saçımızı sarmadan yatmamız bir sorun teşkil eder mi?
Yine de yüzümüze bir zararı olur mu ? Siz nasıl yapıyorsunuz? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler...

Bu arada dün karanfil aldım suya koydum. 3 gün bekletip karanlık bir yerde, onunla da saçlarımı tarayacağım bakalım ne olacak.

yıkarken sorun olmaz sonuçta suyla akıp gidiyor 2 saniye de yani bu kadar sürede bi etkisi olmaz yüze. fakat sürerken ve yatarken dikkat etmelisin kulaklarına alnına yüzüne değmemesine. ben sürüp parmaklarımla saç derime yedirdikten sonra sonra yüzümü iyice yıkıyorum. sonra kuruyunca yatıyorum. hiçbir sorun olmuyor. ama buna ragmen bi ara alnımda ve kaşlarımda daha belirgin olmaya başlamıştı diyorum ya kendin ayarlayacaksın onu baktın baş ağrısı baş dönmesi yaptı ya da yüzde tüylenme yapmaya başladı o zaman azaltarak kullanacaksın. ama ilk kez kullanacaksan ilk 6 ay kesintisiz ve düzenli kullanman gerekiyor. inşallah yardımcı olabilmişimdir tekrar sorunuz olursa cevaplarım.

Ben kullanmaya başlayalı 10 gün oldu. 3 gün önce doz fazla geldi herhalde baş ağrısı ve baş dönmesi yaşadım. Ara verdim 2 gün ve şimdi 3 fısfıs yapıyorum artık.

arkadaşlara merhaba, benim de dökülmelerim lise sonda başladı bir suru takviye ilacı kullandım, bakımlar yaptım hiçbir işe yaramadı. Çok doktor gezdim, geçen sene Cerrahpaşa da bir prof a gittim( dermatolog ), ayrıca bundan önce de endokrinoloji ve jinekoloji bölümlerine de çok yolum düştü hormonal dengesizlik var mı yok mu diye tespit edebilmek için. Çünkü ben regl düzensizliği de yaşayan bir insanım. Fakat yıllardır düzenli yapılan hormon testleri gösterdi ki hiçbir dengesizliğim yok. Daha sonra benim de saçlı derimden parça alınıp incelendi ve erkek tipi saç dökülmesi olduguna karar verildi. Prof bana da minoxidil verdi önce %5 lik kullanalım dedi. Ben o sıralar araştırıyordum zaten bu ilacı, ama tüylenme yapıyormus dedim, o da ellerini iyi temizleyip yuzune gozune bulastırmadgını surece ilacı hicbir sorun olmaz dedi. Ama sanki benim de yuzumde hafif tuylenme basladı. Ben ilacı geceleri 10 fıs olarak surup oyle yatıyorum ( doktor sbah kullanmam zor olur diye boyle yapablrsin demisti ). Acaba yastıgıma bulasıyor da orda etkileniyor olabilir mi yuzum ? Kullananlar, siz hepiniz tulbent baglayıp mı yatıyorsunuz? Bir de asıl aklıma takılan şey, ilacın kafada kaç saat kalması gerektiği...Benimki max 9 saat kalıyor cunku gece surup yatıp sabah evden çıkmadan yıkıyorum saçımı çunku cok yağlı yapış yapış görünüyor. Sizler nasıl kullanıyorsunuz tam olarak ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

arkadaşlara merhaba, benim de dökülmelerim lise sonda başladı bir suru takviye ilacı kullandım, bakımlar yaptım hiçbir işe yaramadı. Çok doktor gezdim, geçen sene Cerrahpaşa da bir prof a gittim( dermatolog ), ayrıca bundan önce de endokrinoloji ve jinekoloji bölümlerine de çok yolum düştü hormonal dengesizlik var mı yok mu diye tespit edebilmek için. Çünkü ben regl düzensizliği de yaşayan bir insanım. Fakat yıllardır düzenli yapılan hormon testleri gösterdi ki hiçbir dengesizliğim yok. Daha sonra benim de saçlı derimden parça alınıp incelendi ve erkek tipi saç dökülmesi olduguna karar verildi. Prof bana da minoxidil verdi önce %5 lik kullanalım dedi. Ben o sıralar araştırıyordum zaten bu ilacı, ama tüylenme yapıyormus dedim, o da ellerini iyi temizleyip yuzune gozune bulastırmadgını surece ilacı hicbir sorun olmaz dedi. Ama sanki benim de yuzumde hafif tuylenme basladı. Ben ilacı geceleri 10 fıs olarak surup oyle yatıyorum ( doktor sbah kullanmam zor olur diye boyle yapablrsin demisti ). Acaba yastıgıma bulasıyor da orda etkileniyor olabilir mi yuzum ? Kullananlar, siz hepiniz tulbent baglayıp mı yatıyorsunuz? Bir de asıl aklıma takılan şey, ilacın kafada kaç saat kalması gerektiği...Benimki max 9 saat kalıyor cunku gece surup yatıp sabah evden çıkmadan yıkıyorum saçımı çunku cok yağlı yapış yapış görünüyor. Sizler nasıl kullanıyorsunuz tam olarak ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Believer bayanlara genelde %5 lik vermezler ama sende çok açılma var sanırım onun için vermiştir dr. acaba fazla mı geldi de çünkü ondan da olabilir tüylenme. kullanımını sormuşsun sana tavsiyem damlalıkla kullan daha iyi olur. çünkü fıs fısla yaparkende yüzüne değebilir ve damlalıkla saç diplerine daha iyi ulaşıyor. bende akşamları yatmadan iki üç saat önce 2 ml. sürüp yatıyordum bu şekilde kullandım hep ve sabah kalktığımda da yağlı yağlı degil aksine daha kuru oluyordu. kullandığın minoxidilden fark eder belki sen hangisini kulanıyorsun. forte mi rogaine mi yoksa başka mı?

Believer bayanlara genelde %5 lik vermezler ama sende çok açılma var sanırım onun için vermiştir dr. acaba fazla mı geldi de çünkü ondan da olabilir tüylenme. kullanımını sormuşsun sana tavsiyem damlalıkla kullan daha iyi olur. çünkü fıs fısla yaparkende yüzüne değebilir ve damlalıkla saç diplerine daha iyi ulaşıyor. bende akşamları yatmadan iki üç saat önce 2 ml. sürüp yatıyordum bu şekilde kullandım hep ve sabah kalktığımda da yağlı yağlı degil aksine daha kuru oluyordu. kullandığın minoxidilden fark eder belki sen hangisini kulanıyorsun. forte mi rogaine mi yoksa başka mı?

Aslında benim aşırı bir acılmam yok, çok farkedilmiyor ama genel olarak seyrek saçlarım, niye oyle verdi ben de bilemedim. ben forte kullanıyorum, peki spreyi damlalıkla kullanmam mumkun mu ki

X