Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Minoksil kullanan var m aranzda arkadalar ??

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

zlmm

artık böyle
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009
902
43
merhaba arkadaşlar benim saç dökülmemin nedeni bulunamadı doktor bana minoksil verdi ama ben kullanmakta kararsız kaldım.aranızda bnm gibi saç dökülmesinin nedeni bulunamayan var mı ??

evet ben kullanıyorum benim saç dökülmemi aşırı strese bağladılar 2 aydır tedavi görüyorum bakalım ne olcak

benimde erkek tipi dökülmem varmış bu ilacı tavsiye etti dr henüz kullanmadım inş işe yarar:Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:
Benim de nedeni bulunamayan ve 8 aydır süren yoğun dökülmem var.Bunun için araştırma hastanesine de gittim.Bulunduğumuz yerdeki cilt doktoruna da.Burdaki gittiğim doktor hemen geçiştirip priorin kataloğu verdi.Zaten 2 aydır revigen tablet kullanıyorum dedim.Sonra bir kağıda minoxidil yazdı.Alıp almamakta kararsız kaldım.Çünkü muayene etmeden,hiç bir şey sormadan yazınca tereddütte kaldım.Araştırma hastanesinde gittiğim doktora danıştım.Şimdi sakın kullanma kafandan dedi.Çünkü nedeni bulunmadıktan sonra istediğin kadar kullansan da çıkan saçlar geri dökülüyormuş.Artık en son çare dedi.Hatta kullananlardan da duydum kızlar.Kullanmayı kesersen-erkek tipi dökülmeler de dahil- çıkan saçlar dökülmeye başlıyormuş geri.

benimde dökülmenin sebebi hormonlarmı yoksa başka bi problemmi var henüz dr öğrenemedi.ama acayip ilgilendi bayan diğer dermatologlar birer kremle geçiştiriyodu ama bu dr baya ilgilendi sebepleri sıraladı konuştu fln.1 ay sonra hormonlara bakcaz o zamana kadar bu ilacı tavsiye etti p.tesi alcam, eczanede hazır şuanda.inş bi çare bulunur. dökülmeniz ne zmn başladıysa mutlaka anında dr a gidin derim.herkese acil şifalarrra.s.a.s.

benimde eşime verdi erkekler için dedi bize olurmu bilmemama zararsız dedi

Canım minoxidilin bayanlar için formu da var.Erkeklerinki %5lik.Bayanlarınki de %2lik.Eczaneler bilir canım.

doktor bana bişe verdi ama buna benser %2 lik bi formüll eczanede bulamadım ama saçına sürüceksin yıkamıycaksın saç çıkarıcak dedi. yazdığı kağıdını kaybetmişim bulamadım şimde buna benzer bişedii

valla arkadaşlar ben 3 haftadır kullanıyorum bi etkisini görmedim kullanmadığım ilaç,formül kalmadı pes etmek istemiyorum ama psikolojik olarak çöktüm

merhaba arkadaşlar benim saç dökülmemin nedeni bulunamadı doktor bana minoksil verdi ama ben kullanmakta kararsız kaldım.aranızda bnm gibi saç dökülmesinin nedeni bulunamayan var mı ??

merhaba...arkadaşlar ben de saç dökülmesi sorunuyla uğraşan biriyim.süper saçlarım vardı uzun ve gür.kızkardesımde de 3kısılık saç var:) öss'ye hazırlanırken birden dokulmeye basladı ve bir caresini bulamadım.gitmediğim doktor kullanmadıgın yontem kalmadı.sıgır ılıgı mı dersınız badem yagları mı bepantenler mı...en sonunda yıne cılt doktoruna gıttım.dedım 4senedır bu sorunum var ve bulamıyorum nedenini.doktor beni once kadın dogum uzmanına yolladı seks hormonlarıma bakılması ıcın.daha sonra guatr,kan degerleri,vitamınlere(b12)...bakılması ıcın tahlıle yolladı.ayrıca ozel olarak bır laboratuara çınko degerlerimi olcturmemi soyledı.bunlar uzun ugraslar tabı.ama A dan Z ye tum tahlıllerımı toplayıp gıttım yanına.agır bır depresyon gecırıp gecırmedıgımı sordu.hayır herseyım Allaha sukur iyi.aşırı bır stresım de yok dedım.hormonlar kan degerlerı hersey ınanılmaz normal.sadece b12 dusuk cıktı.bana ıgne verdı bıraz da cınko takvıye ve MİNOXİL verdi.ıgnemı dun oldum bugun de minoksil aldım.bılmiyorum işe yarıyacak mı?bılıyorsunuz ki uzun bir tedavı pat deyınce degısıklıgı goremıyorsunuz.degısıklıklerı yazıcam sızlere.umarım hersey gönlümüzce olur...yerimseniben

nesli bende 4 yıldır saç dökülmesi yaşıyorum inanılmaz gür saçlarıım vardı :çok üzgünüm: ama şuan dörtte biri bile yoksenağlamayinede en azından sebebi nedir diye dr. a gittim son olarak. hormonlara 1 ay sonra bakılacak şuan minoksil kullanıyorum bakalım inş toparlar össden sonra cerrahpaşa ya gitcem en iyisi bi prof a muayene olmak ama ücretler hakkında hiçbi bilgim yok aranızda bilgisi olan varmı???

cnm öncelikle geçmişi olsun ben de de saç koparma hastalığı başladı öss ye hazırlanırken sürekli saçlarımla oynuyodum koparıyordum ve bundan zevk alıodum yaklaşık 3 yıl kopardım bu süreçte hiç dökülmedi saçlar yandan hafif açılınc abıraktım koparmayı ama dökülmüyodu.kpss ye hazırlanırken de dökülme başladı ve 2 yıldır iğrenç dökülüyor çok üzülüyorum çokk.demir eksikliği dışında herşey normal çıktı.1 ay hap kullandım düzeldi ferritin ben de inanamdım işin gülünç yanı doktor da :)(gülsem mi ağlasam mı)

Allah herkesin şifasını versin çok zor

AMİN :Saruboceq:umarım en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur saçlarımız:1hug:

bende aldım bıkaç gün önce ama kullanmaya başlamadım..hem tiroidi olup hemde minoxsil kullanan var mı acaba?ben doktora sorcam ama o zamana kadar sabredemıcem sanırım..yanı tiroidi olanların kullanmasında bı sakınca var mı merak edıyorum..kagıdında yazmıyo tiroıdle ilgili bısey..

inşallah düzelir canım.benim yapmadığım bısey kalmadı.minoksil kullanıyorum işte.bakalım...

bende kullanalı 1 ay olcak henüz bi gelişme yok :1no2: büyük bi hastanede geniş kapsamlı bi tedavi olmak istiyorum yalnız sağlık güvencem yok acaba cerrahpaşa tıp ta bi prof. a muayene olmak kaça mal olur bilen varmı arkadaşlarCADIARZU

tedavinizi olduktan sonra eğer herhangi bir eksiklik yada hastalık yoksa kesinlikle minoxidil kullanın. benim erkek tipi dökülme vardı saçlarımda. minoxidilin bi markası olan rogaine kullandım üç ayda çok iyi sonuçlar aldım. şöyle anlatayım ilacı kullanırken ilk bir ay dökülmeler çoğalıyor ikinci ay dökülme tamamen duruyor ve üçüncü ayda yeni saçlar çıkıyor. ve sonra bi üç ay daha kullandım daha da iyi oldu.yani normale döndü saçlarım sonra bir yıl falan kullanmadım ama tabi sonradan tekrar cansızlaşmaya başlıyor tekrar saçlar o yüzden sürekli kullanmanız gerekiyor ama isterseniz azaltabilirsiniz saçlarınızın durumuna göre. şu andada daha ucuz bi marka minoxidil aldım onu kullanıyorum saçlarım eski haline dönmesin diye. Ama eğer saç çıkartmak istiyorsanız kesinlikle Minoxidil kullanın . ne kadar ürün denediysem tek işe yarayan kesinlikle minoxidil.

valla bende doktora sorcaktım tiroidi olanlarda kullanabılır mı dıye ama hala gıdemedım..yarın gıtcem kısmetse sorcam sonucu buraya yazarım artık.benım bı arkadas kullanıyomus ıyı geldı saç cıkardı demıstı bana..

tedavinizi olduktan sonra eğer herhangi bir eksiklik yada hastalık yoksa kesinlikle minoxidil kullanın. benim erkek tipi dökülme vardı saçlarımda. minoxidilin bi markası olan rogaine kullandım üç ayda çok iyi sonuçlar aldım. şöyle anlatayım ilacı kullanırken ilk bir ay dökülmeler çoğalıyor ikinci ay dökülme tamamen duruyor ve üçüncü ayda yeni saçlar çıkıyor. ve sonra bi üç ay daha kullandım daha da iyi oldu.yani normale döndü saçlarım sonra bir yıl falan kullanmadım ama tabi sonradan tekrar cansızlaşmaya başlıyor tekrar saçlar o yüzden sürekli kullanmanız gerekiyor ama isterseniz azaltabilirsiniz saçlarınızın durumuna göre. şu andada daha ucuz bi marka minoxidil aldım onu kullanıyorum saçlarım eski haline dönmesin diye. Ama eğer saç çıkartmak istiyorsanız kesinlikle Minoxidil kullanın . ne kadar ürün denediysem tek işe yarayan kesinlikle minoxidil.

teşekkürler canım ben minoksil kullandım ama minoksidil alıcam artık sen nerden alıyorsun

X