karnımda sertlik

mineulusoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
34
0
Gebeliğin 35. haftasındayım.Özellikle yemeklerden sonra karnımda acayip sertlik, şişlik oluyor.Gerçi bebişin hareketlerini hissediyorum.Ama bu normal mi ? Sizlerin de oluyor mu acaba ? Acaba bebek çok yukarda ondan mı ?

canım bendede aynı sorun var,öyle olunca agrılarımda artıyor ama karnımı ovup biraz yürüyüş yapıyorum bi süre sonra geçiyor çok şükür,ben sinirlenip geriliyim yada üzülüyüm aynı sorunu yaşıyorum karnım taş gibi oluyor,bebeklerimiz artık büyüyor haliyle yer olarak daralma yaşıyor oda karnımızı davul gibi yapıyor.ama hareket ettiginde tüm agrılarımı sanki hafifliyor:emir_bebek: onun varlıgını hissetmek harika bişey

Üzülünce de aynı şeyin olması çok ilginç..Sertlik ve şişlik olunca birşey de yiyemiyorum.Korkuyorum bebiş zayıf doğacak diyee..

canim daha dun bu sorunu yasadim.30 haftalik hamileyim 3 gundur karnim cok sertti.once pek ilgilenmedim ama baktim gecmiyor sonra hastaneyi aradim ve doktorla konustum bana hemen gel bu erken dogum sancisi olabilir dedi.(agri olmayabilirmisde)dun geceydi ardigimda hemen gittik.makinaya baglayip sancilari kontrol etti ama sukur sanci degilmis.

gunde bu sertlik 10 kereden fazla oluyorsa bence doktorunu ara.korkutmak istemem ama bu sertliklerin cogu dogum belirtisiymis.

kızlar size tavsiyem yemekleri azar azar yiyn ve vazelini bilirsiniz onunla masaj yapın sertleşince ok..

X