Sezeryanla doğum yapanlar

eftelyasu

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
2.171
1
43
Arkadaşlar sezeryanla doğum yapanların neler yaşadıklarını bilmek istiyorum eski yazılara baktım pek tatmin olamadım tam anlatılmamış genel ve epiduralde uyandığınızda çok ağrı oluyormu yürümekte ve fazda ağrı olduğunu duydum , kaç saat sonra ayağa kalktınız hastaneden 3 günde çıkılıyormuş 3 gün boyunca dikişlerde ağrı oluyormu yaşanan sıkıntılüan nedir birde 15 gün birilerine muhtaç olursun diyorlar kendi kendinize ne zaman yetmeye başlıyorsunuz sürekli birilerinin yardımına ihtiyaç duyuluyormu yatıp kalkmada ve daha bir sürü sorularım var, kusura bakmayın 28 haftalık gebeyim doğuma az kaldı sezeryan olma ihtimalim var, :emir_bebek:

Ben de 27 haftalık hamileyim aynı şekilde benimde merak ettiklerim epidural anestezide katater takılırken ağrı duyuluyormu, ameliyat sırasında uyanık olmak stresli olmıyormu, genel nestezi olursa da uyanırken çok ağrı duyuluyomu bunları çok merak ediyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

ben de 3 ay önce genel anestezi ile sezeryan oldum..ameliyat sonrası sadece o gün ağrım oldu o da adet sancısı gibiydi ..öyle dayanılmayacak bir ağrı olmuyor korkmayın..zaten serum veriliyor ve ağrı kesici..ilk gün ameliyattan 8 saat sonra kaldırıyorlar hafif bir baş dönmesi oluyor..ikinci gün yardımsız kalkıp kendim yürüyordum ..wc ye gidebiliyordum..3. gün çıktık hastaneden kendim giyindim,kimseden yardım almadım..1 hafta hafif ağrı oluyor o da oturup kalkarken sadece sonra hiçbişey kalmıyor..korkmayın yani öyle anlatıldığı gibi dayanılmayacak bişey değil..

teşekkürler arkadaşım ama insan yaşamayınca iyice tatmin olmak istiyor, sezeryanla ilgili hep zor oluyor kalkması ilk gazı çok zor oluyor diyorlar sonda vs şöyle yaptırırsan daha iyi olur rahat edersin denilebilen şeyleri duymak istiyoruz galiba , Allah hepimizin yardımcısı olsun

tatlım bende ilk hamileliğimde genel sezeryan olmuştum ameliyata nasıl girersen öyle çıkarsın derlerya ben çok rahat girdim uyanmam da çok rahat oldu ilk gün ağrın oluyor ama ağrı kesici ve serumlarla birlikte azalıyor 8 saat sonra yürütüyorlar zaten ilk kalkışta baş dönmesi oluyor ikinci günün daha rahat geçiyor bende bir haftada topalrlandım her işimi kendim yapmaya başladım
Allah hepimize kolay doğumlar sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah canım

bende spinal anesteziyle sezeryen oldum.ameliyattan çıktıktan sonra ağrım oldu tabi ama dayanılmayacak bişey deildi.ertesi gün yürüttüler beni yavaş yavaş .3.günden sonra oturup kalkarken yatarken hafif ağrı oluyo tabi.ben 4.gün bebeğimi beşiğinden alıp emzirip altını değiştirmeye başlamıştım.banyo yapıp üstümü giyinip kendi kendime yetebiliyodum.ama tabiki çok hareketli aktif olamıyosun ağır iş yapamıyosun bi süre.sezeryen olan biri 1 hafta sonra kendine yeter duruma gelir kısacası diyebilirim.3 hafta sonra doğumum var ve hiç korku yok rahat olun öyle aman amn bişey deil arkadaşlar.allah yardımcınız olsun

teşekkürler arkadaşlar sezeryanla ilgili çokda iyi şeyler duymuyorum , birilerine muhtaç olmakta istemiyorum annemin bakabilme imkanı yok şu anda, hayırlısı bakalım ne kadar erken toparlanabilirsem benim için o kadar iyi olacak, genel anestezi biraz daha ayılması zor galiba epidiralda da risk fazla diyorlar felç kalma olayı varmış galiba hayırlısı bakalım yinede tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak güzel iyi şeyledr duymak rahatlatıyoru insanı

teşekkürler arkadaşlar sezeryanla ilgili çokda iyi şeyler duymuyorum , birilerine muhtaç olmakta istemiyorum annemin bakabilme imkanı yok şu anda, hayırlısı bakalım ne kadar erken toparlanabilirsem benim için o kadar iyi olacak, genel anestezi biraz daha ayılması zor galiba epidiralda da risk fazla diyorlar felç kalma olayı varmış galiba hayırlısı bakalım yinede tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak güzel iyi şeyledr duymak rahatlatıyoru insanı

yok be güzelim kim korkutmuş seni bu kadar .kim diyo felç kalma riski varmış die yok öyle bişey artık çok usta ellerde çok dikkatli yapılıyor anestezi.hiç korkma geneldede ayılması zor falan olmuyo sadece bazı bünyelerde anestezi sonrası kusma baş ne kadar rahat girersen ameliyata o kadar rahat çıkarsın unutma

benim doktorumda epidural sezeryan önerdi.ağrı az diye.felç riski de yok dedi.ya sizce bu risk var mı?
epidural olanlar nasıl oluyor?

Arkadaşlar sezeryanla doğum yapanların neler yaşadıklarını bilmek istiyorum eski yazılara baktım pek tatmin olamadım tam anlatılmamış genel ve epiduralde uyandığınızda çok ağrı oluyormu yürümekte ve fazda ağrı olduğunu duydum , kaç saat sonra ayağa kalktınız hastaneden 3 günde çıkılıyormuş 3 gün boyunca dikişlerde ağrı oluyormu yaşanan sıkıntılüan nedir birde 15 gün birilerine muhtaç olursun diyorlar kendi kendinize ne zaman yetmeye başlıyorsunuz sürekli birilerinin yardımına ihtiyaç duyuluyormu yatıp kalkmada ve daha bir sürü sorularım var, kusura bakmayın 28 haftalık gebeyim doğuma az kaldı sezeryan olma ihtimalim var, :emir_bebek:

canım ben yaklasık 11 ay once genel anestezı ıle sezeryan oldum.benım hıc agrım olmadı cunku agrı pompası denılen bısey var ıstedıgını soylersen belırlı bır mıktar karsılıgında onu takıyorlar.agrı hıssettıgın anlarda onun dugmesıne basıyorsun hemen agrın kesılıyor.ben gece dogum yaptım sabaha karsı ayaga kaldırdılar benı kalkarken hıc agrım olmadı.ıkı gun hastanede kaldım eve geldıkten sonra hıc yatmadım gecelerıde kocamla ıkımızdık.kımse kalmadı yanımda sadece gunduzlerı annem geldı.dıkıslerımde bır ıkı kez agrı oldu dogumdan sonra.sormak ıstedıgın baska bır sey varsa cevaplarım.hastanede benı tek rahatsız eden narkozdan yada bogaza takılan hortumdan sanırım bılmıyorum.anı oksuruklerım oluyordu tabı oksurdugun anda en etkılenen yer dıkısının oldugu yer o yuzden oksurmemeye calısıyordum.agzıma kesme seker atıyordum oksurmıyım dıye.ayrıca cok acıtıyor denılen kum torbası benım canımı hıc yakmadı.en acı cektıgım yer sedyeden yataga konurkendı.yarı ayıktım ve oan dıkısım cok acımıstı ama korkma cok anlık

ben genel anestezıde odama getırılırken kendıme geldım.ama kımısı odada 1-2 saat ayılamıyor

arkadaslar bendede böbrek büyümesi var sağ böbreğim hamilelikden dolayı birde miyom var ondan dolayı bugun doktorum sezeryen dedi çok ama çok korkuyorum nasıl olcak o lavman yapmalarından sonda takmalarından ne yapcam nasıl oluyo bu işler yazın bana ne olur:KK43:

arkadaslar bendede böbrek büyümesi var sağ böbreğim hamilelikden dolayı birde miyom var ondan dolayı bugun doktorum sezeryen dedi çok ama çok korkuyorum nasıl olcak o lavman yapmalarından sonda takmalarından ne yapcam nasıl oluyo bu işler yazın bana ne olur:KK43:

hıc korkma arkadasım lavman sanıyelık bısey.hastabakıcı tupun ıcındekı lavmanı makattan sıkıyor.her sezeryanda olmuyor ama lavman ve sonda.bende ıkısıde olmustu ben onceden doktorumla konusmustum sondayı bana narkozu verıp bayılınca taktılar onu hıc hıssetmedım o yuzden

aaa bende öyle isterim uyutunca taksın peki o lavman nasıl oluyo yani makattan neyle sıkıyolar acıyomu ay ben fitil bile atamıyorum acıyo canım birde o dikişler çok mu kaç dikiş atılıyo

sağolun arkadaşlar inşallah benim bünyemde dayanıklıdır ve acı hissetmem amacanımm azdır kendimi biliyorum hayırlısı

aaa bende öyle isterim uyutunca taksın peki o lavman nasıl oluyo yani makattan neyle sıkıyolar acıyomu ay ben fitil bile atamıyorum acıyo canım birde o dikişler çok mu kaç dikiş atılıyo

lavman ılac tupu oluyorya onlardan onu anında bosaltıyor anlamıyorsun bıle.bende dıkıs yok canım yapıstırma seklınde.suan ızler cok azaldı hafıf bır pembelık var.ben estetık dıkıs olacak dımı dıye sormustum doktoruma.bende cok takıntılıydım netten arastırıp arastırıp sorardım kadıncagız bıkmıstı benden:)

ben genel anestezi oldum keşke epidural sezeryan olsaydım 1 ay midem bulandı narkozun etkisiyle yoksa sezeryandan memnunum öyle günlerce agrım falan olmadı ayagada yan dönüp kalkabiliyodum ama en kötüsü genel anestezi o uyanış igrenç birşey. lavman falanda yapılmadı ayrıca eve gelince 3.günü hiç yatmadım

ben de bir haftaya kadar sezeryanla doğum yapıcam inşallah. sizlerin güzel mesajlarını görünce baya rahatladım arkadaşlar. benim de çok endişem vardı çünkü. ben de genel anestezi ve epidural arasında kararsızım. ama son sözü doktoruma bırakıcam hayırlısı olsun.

X