Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebeğim Nasıl erken Yürür?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

karvar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2009
47
0
Erken yuruyen bebeklerin anneleri..ne ettini de bebekler erken yurudu..
Arisutu icir diyorlar dogrumu

annelerin bişey yapmasına gerek yok! bebek eğer hazırsa kendiliğinden ayağa kalkıyor. eğer istemiyorsa anne ne yaparsa yapsın ayağa kalkmayacaktır. arkadaşımın oğlu ileri zekaya sahip, IQ testleri bunu gösteriyor. şimdi 7,5 yaşında ama 19 ayda yürümüştü. kendisi isteyince kendiliğinden ayağa kalkıp koşmuştu. erken ya da geç olması bebeğin hazır olmasına bağlı!

cnm benım oglumda hıç emeklemedı dıyebılırız hemen ayaga, kalktı 10.5 aylıkken tek tek yuruyordu 11 aylıkken tam yurudu

Neden bu kadar erken yürümesini istiyorsunuz ki.Bırakın yaşında ya da daha da geç yürüsün.Nasılsa bir ömür boyu o ayaklar yeterince yorulmayacak mı?Keyfini çıkarsın bebekliğinin :emir_bebek:

ama benim bebek gorumcemin bebeginden daa gec yururse benimkine aptal muamelesi yaparlarkötükedihüso

ama benim bebek gorumcemin bebeginden daa gec yururse benimkine aptal muamelesi yaparlarkötükedihüso
ayyy çok komik hiç güleceğim yoktu.2009 yılındayız hala bebekler çocuklar kıyaslanıyormu?çok şaşırdım doğrusu ama fazla birşey yazmıcam gerekli görmüyorum.Bahsetmek istediğim alt komşumuzun oğlu 16 aylıkken yürüdü şuanda çok iyi konuşuyor daha iki yaşında değil doktoru zekasının üst seviyelerde olduğunu ve ailesinin dikkatli olmasını onun ayındaki çocukların daha yeni yeni kelimeler söylediğini söylemiş.

pes yani, bu çağda böyle bir düşünce ve sen de bunu ciddiye alıp problem etmişsin
daha neler görücez bakalım
arı sütü falan ne alaka canım ya, 1 yaştan önce bal bile verilmiyor, dokunmaz mı o
boşver bunları sen, bebeğinin büyümesinin keyfini çıkar, bırak istediği zaman yürüsün
zaten ne yaparsan yap öyle olacak ya neyse...

tamam sızler egitimli insanlarsiniz!!
Benkendimi gelistirmeye calıssam da benim ugrastigim insanlar cok cahil
oyle inaniyor iste,kocam da saygisizlik yapmak istemiyor.
ama benim de icim aciyor, benim yavrum isterse 20 aylillen yurusun benim icin farketmez ki, o benim yavrum ve dunyanin en akilli kizi olacak.
ama kayinvalide cok ayrımcı.
yani bunlari anlatmak istemezdim ama ben sizlerden sadece oneri istedim. kaltik kayinvalidemi cekirstiriyoruz. komik gelebilir size böyle seyler ama bizim dunyamız bu. lutfen kucumsemeyin.
ben sizden öneri sitedim, yargilayin demedim.
belki uzun uzun yuzu koyun birak diyecek biri, ben de yavrum sikilmadikca oyle tutacagım, bir umut iste caresiz bir annenin cirpinislari.
ben yurutec bile istemedim zarali diye de kayinvalide -cok biliyon ya- niye mahrum ediyon torunumu dedi. simdi gec yururse yurutece bindirmedin torunumu deyecek.
yeterki torunlari ayirmasin.
bir yerde okudum bu forumda anne istedikten sonra bebegine yaptirmayack sey yok die
bir umut, ben de bos bos durmim dedim
insan bebegi icin herseyi yapar bunu benden iyi bilirsiniz senağlama

canım biz burda çoook k.valide çekiştirdik
tuhaf değil yani bu olabilir
sen baştan konuya böyle girseydin biz de ona göre yorum yapardık, aileni bilemeyiz ki
onlar cahil olabilir ama sen annesin tavrını koy, tekrar tekrar anlat ki bir daha birşey diyemesinler
o kayınvalidelrden biz de de var canım, yalnız değilsin

----bebeğin kaç aylık yazmamışsın
ben 3 ayından sonra bastırmaya, 5 ayından sonra önüne oyuncaklar koyup ayakta koltuğa yaslandırmaya, 6,5 ayından sonra iki elinden tutup evde gezdirmeye başladım. 10 aylık yürüdü. pratik yaptırmak faydalı fakat ne yapacağına bebek kendisi karar veriyor. sen çalıştır yine de ama çok zorlama derim. her çocuğun gelişim sırası farklı sonuçta. kimi erken yürür, kimi erken konuşur, kimi oyundan iyi anlar, kimi sosyal olur 18 ay civarı tüm bebekler aynı yerde buluşuyor nasılsa.

k.validen tarz düşünen insanlarla anlaşmak zor gerçekten
herşey istediğin gibi olur inşallah

Benim bebeğim 16 aylık yürüdü hiçde kasmadım.Kuzenimin bebeği 9 aylık yürüdü.Ne var bunda kafana takıcak ya,sağlıklı olsun.16 aylık yürüdü fakat şimdi şakır şakır konuşuyor.Senin bebeğininde başka becerileri olur.Çok istersen Biraz alıştırma yaptırırsın bebeğine.Ayrıca da görümcende hala oluyor sonuçta neden dediğin gibi muamele yapsın ki

ne yaparsa yap zamanı gelmeden bebeğin asla yürümez..ister arı sütü ver ister kuş sütü onun bi zamanı var...lütfen kulaktan dolma şeyler yapıp bebeğinizim midesine zarar vermeyin...

zaten normali oymuş,1,5 yaş normal yürüme zamanı,erken yürüyen olabilir,kimisi kendini çeneye veriyor,doktor bir arkdsın oğlu 1 yaşına geldi basmıyodu bile-hiç bastırmamışlar-,ama neler diyordu,neyse sonunda 1,5 yaşında yürüdü.
biraz da pratik yapmak,teşvik etmek lazım tabi,ama vakti saati gelince oluyor herşey,biz bu ara dik tutup,bırakıp ayakta ttmaya çaılısıyoruz,day day diyorlar burda.

hepinize teşşekürler...
vakit buldukça yüzükoyun yatırıyorumbir de ayaklarını bastırıyorum
kızım 6 ayını geçenlerde doldurdu daha yeni dönmeye başladı
ben hayatımb oyunca ne kendimi biriyle ne de başkalarını birbirleriyle karşılaştırdım, kazanaa ziyade kaybedenle ilgilendim.. bunlar yeni şeyler benim için kaldıramıyorum hep bir aradyız görümceminki ki o kadar tatlı bir kız ki, nerdeyse benimki kadar seviyorum hep ovgü görüpte benim kzım görmeyince nefes alamıyorum böyle basımı bir kovaya sokmuşlar hem karanlık hemd ar hem havasız, sonr bütün gece uyuyamıyorum
dahada buyudukce bu cocuklar bırıbırıne dusaman olmasınlar allahım, kardes gibi buyuseler ama oyle yapmıyorlar ıste... hep kuzenı daha basarılı

arı sutu kasları guclendirir dediler ama o da bal gıbı ya, duşunemedım

canım takma olur böyle kıyaslamalar bende de var bu benim kızımda 8 aylık ve benimle beraber eltim 9 aylık bebeği ve yakınımda kilerde doğuranlar 6 ,7 , 8 yakın ayları felan çok yani hep yakınlar oldu onunki emekliyor ya senin ki onun ki yürümüş dikilmiş felan filan diye anlatıyorlar banada doğal sen yeterki stres etme ben ettimde zor oldu ama onlardan değil kendimden çünkü emeklemesi 8.ayda azda olsa olurmuş benim bebeğim 5 aylıkken kaya kaya az az giderken kesiverdi birden bu korkutmuştu beni gerilik mi var diye dr.isemiyor demek ki dedi oh beeeee dedim bende boşver....

canım sorun değil ki bu benim kızım 3 aylıkken döndü eltimin ki 6 aylıkken dönmeye başladı benim kızım her şeyi daha ayına göre bile çok erken yapıyordu ama şimdilerde maşallah eltimin oğluna emekliyor ne biçim 9 aylık 8 aylıkken hızlı kayıyordu bak benim meleğime 8 aylık kaymayı bile yapmıyor artık yüzükoyun yatırınca nebiçim ağlıyor ki yani bütün yakınlarımızda kızımn aşırı hareketli olduğunu söylerler ki eltinmin oğlunda hareketli değildi normalde bile benim kızda normalinden hareketliliğinden bile aşırıydı hareketli ve ayrıca 5 buçuk aylıkken arada anne baba derdi eltiminkide 7 aya girerken konuştu hep durmaz konuşur sürekli benim kızım da 8 aylık şuan ama onun kadar sürekli demez arada der halen ama erken konuştu eltimin oğluda bak emekliyor bizimki de emeklemiyor bunlar çok farklı şeyler.her şeyi aynı yapamazlar zaten bunu beklemeyin biri yapar biri hiç yapmaya bilirde biri geç yapar biri erken bu anun salak yada geri olduğunu göstermez ki ...bizimde dişlerimiz 7aylıkken çıktı başkaların dahada geç çıkıyor bu damı yani sorun olacak yada daha erken çıkarıyor kimileri olabilir yani böyle şeyler
hepinize teşşekürler...
ben hayatımb oyunca ne kendimi biriyle ne de başkalarını birbirleriyle karşılaştırdım, kazanaa ziyade kaybedenle ilgilendim.. bunlar yeni şeyler benim için kaldıramıyorum hep bir aradyız görümceminki ki o kadar tatlı bir kız ki, nerdeyse benimki kadar seviyorum hep ovgü görüpte benim kzım görmeyince nefes alamıyorum böyle basımı bir kovaya sokmuşlar hem karanlık hemd ar hem havasız, sonr bütün gece uyuyamıyorum
dahada buyudukce bu cocuklar bırıbırıne dusaman olmasınlar allahım, kardes gibi buyuseler ama oyle yapmıyorlar ıste... hep kuzenı daha basarılı

hepinize teşşekürler...

Sen çok kasmışsın kendini aslında normalde yeni doğum yaptın hormonlar yükseliyor düşüyor sonra içinde bulunduğun ortamda sanırım biraz kıyaslamacı tarafları var gibi.Oğlumun kendinden bir ay büyük bir kuzeni var altı aylıkken emekledi Taylan'da ık yok ben hiç umursamıyorum kendini ne zaman hazır hissederse o zaman emeklesin diye sonra bunlar sık sık telefon açıp soruyorlar Taylan emekliyormu?yok diyoruz bizimki sıralıyor diyorlar amann hiç umrumda değil en sonunda yanlış anlamasın lütfen okuyan ve bebeği erken yürüyen arkadaşlar inandığım için değil bu kıyastan kurtulmak için dedimki bazı çocuklar kollarını bacaklarını bazıları ise beyinlerini geliştirirler.Bundan sonra kimse ağzını açıp birşey diyemedi deselerde umrum değil hayatta en son takacağım şey budur ileride çocuklar arkadaş olurlarmı kardeş gibi büyürlermi valla artık buda çocuklara kalmış bu onları ilgilendirir ancak ikisinden akraba olmalarına rağmen aldıları kültür ve eğitim birbirinden o kadar faklıki paylaşacak birşey bulabileceklerine inanmıyorum.Neden bunları yazıyorum belkide bebeğin geç yürür o zaman üzülme,sıkma kendini önemli olan bebeğinin sağlığı mutluluğu.

canım sen kafana taktıkça daha da üstüne gelecekler, hiç umurunda değilmiş gibi davran sen
üstelik o etrafındaki çok bilmişlere de ki: erken yürümek, erken emeklemek, erken konuşmak vs. zeka belirtisi değildir kesinlikle. çocuğum erken yürüdü zeki olacak diye düşünmesinler
einstein mıydı 4-5 yaşında konuşan? tam hatırlaymadım kızlar

X