Bacaklardaki tavuk yolunmuş görünümünü gidermek için??

çift taraflı banyo sungerı aldım bı tarafı sunger bı tarafı masaj ıcın bıraz sert onla bacaklarımı yumusatıyorum hem selulıte hem cıldı yumusatmaya ıyı geldı..saly hansen meraktayım bacak makyajı dıye gecıo nası bıse=**? bırde nıveanın sedeflı vucut losyonu vardı pıyasadan kaldrıdlı keske bulabılsem

kac tane dermatologa danistiysam bu konuyu bana verdikleri cevap bu goruntunun krem vs kullanarak gecmeyecegiydi :umursamaz:

killar kokunden alinsa da gozenekler belli oluyor tavuk derisi gibi..
haliyle istedigimiz puruzsuz bacaklara kavusamiyoruz..
tek cozum kalici olmasa da bacak makyaji, solaryum vs. gibi gorunuyor simdilik :eek:

kızlar ben ve annemde aynı sorunu yasıyoruz doktorların söledigi tek şeyy genetikk.bende ponza taşı.limon suyu.şeker.sac kremi dogal olan tum yolları denicem yarın.size kısa zamanda geri dönerim

arkadaslar konunuzu takip edıorum bendeede var batık deıl ama :KK6:kucuklugumden berı tavuk derısı hastalıgı mınık mınık kılkoku sıvılcesı gıbı kırmıızı seyler ustelık bacaklarımın ust tarafını almamama ragmen genede var dr a gıttım bı krem verdı 6 ay kullanıcaksın dedı bı tup kullandm faydası olsu aama dewam edemedım daha bırde epılasyondan sonra ne yaparsak yapalım o genış gozenekler kalıo onlar ıcınde mısır yemenızı tavsıye ederım bol bol mısır tuketın amerıkalılarn cıldının guzel olmasının sebeblrınden bırısı buymuşşş :KK12:

tavuk yolunmuşmuu:KK60: evet yaa aynı görüntü bendede oluyo ama nedeeen,,neyse bnun için bacak spreyleri var onlar işe yarıyo pürüzsüz bi nevi bacak makyajı yapmış oluyosunuz,yada

Bacaklarınızı temizledikten sonra, özellikle, tüylerin yeniden çıkma aşamasında, kılların düzgün çıkmaması sonucu bacaklarda, kötü ve pürüzlü bir görüntü meydana gelir. Tıpkı tüyleri yolunmuş tavukların derilerine benzer. Ne yaparsanız yapın her tüy çıkma döneminde bu durum tekrarlanır durur. Peki ne yapmak gerekir ?

Öncelikle, her duş alışınızda, bacaklarınızı kese ile, keseleyerek, ölü derilerin atılmasını sağlamanız gerekir.

Daha sonrası için ise ; Limon suyunu ve susam yağını karıştırın.Bacaklarınıza sürün. Bu uygulamayı, haftada 1 kere yapın. Kısa sürede, bu sorununuza derman olacaktır ve bacaklarınız istediğiniz gibi hoş, pürüzsüz görünüme kavuşacaktır.:KK34::KK34:

Son düzenleme:
tavuk gibi yolarsanız öyle olur işte bende tüy dökücü kullanııyorum ve cok az tüy vardır zaten
almasamda belli olmuyor
hele üst bacak sıfır tüy

Gideremezsiniz çünkü kıl köklerinin kuvvetli olduğunu gösteriyor öncelikle kökleri zayıflatmanız lazım cilt doktoruna danışın..

Arkadaşlar ben buğday tenliyim.Cildim normalde hassas da değil.Ama ağda ya da epilasyondan sonra kızarıklık hiç geçmiyor.Bunun kesin bi çözümü var mı?varsa lütfen yazın.

aynı sorunu ben de yaşıyordum. bacaklarımı ister ağda ister epilatorle alayım hep o görüntüden dolayı rahatsız oluyordum. taa ki avonun tüy seyrekleştiricisini alana kadar. işe yarayacagını en başta düşünmemiştim. ama beni yanılttı. tabi 5 sene önce uygulamıştım hala avonun öyle bir ürünü var mı bilmiyorum ama benim bacaklarım pamuk gibi pürünsüz görünüyor. avonun olması da şart değil bence herhangi bir tüy seyrekleştiricisi kullanırsanız bu sorundan kurtulursunuz diye düşünüyorum.

ben ağdayı bırakınca gitti bu sorun oriflame silk beauty traş jeli sürüp kesiyorum ardındn batık önleyici jelini sürüyorum 15 dk falan bekliyorum biraz keseleyerek duruluyorum mis gibi oluyo ben bu sorunumu böyle çözdüm

imdaaaaaaaaat ayni sorun bendede varrr bütün sayfalari okudum..limonlu olani denedim ama acikcasi pek bir yardimi olmadi.. bacak icin spreyi nerden bulabilirim ve bu tam olarak ne spreyi?? bilgisi olan varsa cok sevinirimmmmmm :KK43:

bendede aynı sorun vardı lazerle geçti fakat hamileliğim sırasında ablam tarafından üst bacağımdaki ince tüyler alındı( cihaz malum göremiyor ya ince tüyleri:KK47:)ve sanırım çok kuru olan cildim mikrop kaptı kuru, küçük sivilceler var sıkıyorum içinden cilt kurdu gibi garip beyaz bi şeyler çıkıyor ve tabi ince tüy her geçen gün daha kötü oluyor:18: cildiyeye gittim senin cildin yapısı bu dedi şaka gibi 25 yıl olmayan şeyi cilt tipime bağlayıp başından savdı doktorcuğumuzzz......:KK53:

Kızlar aynı sorun bende de var. Sanırım açık tenliler daha hassas olduğu için daha çok beyaz tenlilerde olan bir hadise. Yazın bronzlaşınca görünmüyor doğru ama sorun bronzlaşınca hallolmuyor. Fakat ağdadan sonra bacaklara sürülen limon suyunun kıl köklerini zayıflattığını bende duymuştum. Üstelik her banyoda bacaklara kese yapmak kıl köklerine iyi geleceği gibi bacağımızdaki kan dolaşımınıda hızlandıracaktır buda bana çok mantıklı geldi zaman zaman yapıyorum ama bundan sonra daha düzenli yapıcam. Son olarak arkadaşlardan biri banyodan sonra bebe yağı önermiş bu cildi nemli tutmaya yarıyor bunu bende yapıyorum ama ağdadan sonra oluşan kırmızı kırmızı noktacıkları engelleyemiyor maalesef. Sanırım en iyi çözüm zaman zaman ağdaya ara vermek hiç olmazsa arada bir de olsa tüy dökücü kullanmak.

X