Bacaklardaki tavuk yolunmuş görünümünü gidermek için??

aynı şey bende de var
yazın gidiyor ( güneşin etkisiyle ) yazın batıklarım da geçiyor ne hikmetse :/

tavuk yolunmuşmuu:KK60: Evet yaa aynı görüntü bendede oluyo ama nedeeen,,neyse bnun için bacak spreyleri var onlar işe yarıyo pürüzsüz bi nevi bacak makyajı yapmış oluyosunuz,yada

bacaklarınızı temizledikten sonra, özellikle, tüylerin yeniden çıkma aşamasında, kılların düzgün çıkmaması sonucu bacaklarda, kötü ve pürüzlü bir görüntü meydana gelir. Tıpkı tüyleri yolunmuş tavukların derilerine benzer. Ne yaparsanız yapın her tüy çıkma döneminde bu durum tekrarlanır durur. Peki ne yapmak gerekir ?

öncelikle, her duş alışınızda, bacaklarınızı kese ile, keseleyerek, ölü derilerin atılmasını sağlamanız gerekir.

Daha sonrası için ise ; limon suyunu ve susam yağını karıştırın.bacaklarınıza sürün. Bu uygulamayı, haftada 1 kere yapın. Kısa sürede, bu sorununuza derman olacaktır ve bacaklarınız istediğiniz gibi hoş, pürüzsüz görünüme kavuşacaktır.:KK34::KK34:

canım miktarlarını yazmamışsın ne kadar susam yağı ne kadar limon suyu konulması gerekli

canım miktarlarını yazmamışsın ne kadar susam yağı ne kadar limon suyu konulması gerekli

canım ben kendi kafama göre ayarlamıştım,1 bütün limonu,, bacaklarına yeticek kadar susam yağını koyup karıştırıp bacakların heryerine sürdüm(2-3çorba kaşığı yağ-1 limon)

Son düzenleme:
sağol canım deniycem çarşıya gidince alırım artık çok kötü bir görünüm yaa pütür pütür annem şakasına sana hamileyken çok tavuk yedim ondan böyle bacakların diyorrrr :)

kızlar bende sırf bu konu için siteye üye oldum. antalyanın göbeginde denize sıfırız plaja bile kotla gitmek zorunda kalıyorum.kıllar desen ayrı bir dert yerleri ayrı bir dert ama çok bronzlaşınca belli olmuyor yakından bakmayınca.yinede beni çok mutsuz etmeye yetiyorda artıyorlar bile.

Tvde gördüğümüz kadınların bacakları kolları her yeri pürüzsüz sanki anadan doğma kıl yok kadınlarda ben onları merak ediyorum ne yapıyolar acaba :KK37:

ondan bende şikayetçiyiimmm tavuk yolmuş gibii:KK43:( bende en sonunda bacaklarımı kesip atacam:KK70: ya benim bacaklar da yara bere içinde birde kıl dönmeleri var artı o tavuk yolunmuş görüntüsüüü sinirr bozuyoo.millet ne güzelll dolaşıyooo tin tinnnnn :kızgınn:kızgınnn

batıklar ve pürüzler için kahve telvesi etkili oluyor bir kaç derece. bendede aynı sorun var annem hep söyler tavuk gibi pütürlüsün diye :KK36: kahve telvesi kahve telvesi :KK49:

Kolumda çok fazla tüy var. Epilasyon cihazıyla alıyorum kökleri beyaz görünüyor. ve ilk çıktığı zamanlar çok sert oluyor kollarım. biraz uzadığında da kalkık kalkık oluyor yardım edin yazın biri koluma dokunacak diye korkmaya başladım

Ben kollarımı makineyle alıyorum ve tam olarak söylediğiniz gibi "yolunmuş tavuk" görüntüsü oluşuyor :KK70::KK70: bunu fark ettiğim için de tüm kıl tüy işlerimi geceden hallediyorum. buz tutmanın iyi geldiğini duymuştum ama hiç denemedim doğrusu

Arkadaslar benım bacaklarım cok kruu ve soluk bacaklarıma nemlendırıcı olarak bı bıtkısel yag surmek ıstıyorum ama badem yagını dusundum tuylenme yapar dedıler ne onerırsınız ?

ben hiç biçözüm bulamadım bu iştee:)) gözenekleri belli oluyor? bundans öz ediyosnz dimi ? bazıları batık şeklinde çıkıyoo:KK43:

yeni ağda yapmış olsam bile hiç pürüssüz olmuyo..
çok kötü bi durumm..

beyaz tenliyim ve daha çok belli oluyoo:KK43: denizde yanında belli olmuyoo çünkü :KK43: püf..

bnde beyaz tenliyim ve o görüntü bendede var bi ara nefret ettim kendimden ya elbiseyi eteği bıraktım sadece pantolon giyiyodum elbise giyersemde tül çorapsız asla giymem geçmiyo canım benim napsan geçmiyo ee yazın bronzlaşmanda zor oluyo beyaz tenli olunca ne biliyim yaa amaan koyver gitsiiinn ..:KK66:)

Herkeste aynı problem var ama kimse çözüm bulamamış doğrusu.Ben de aynı problemi yaşıyorum.Yazın şöyle üfül üfül etekler şortlar giymek istiyorum ama takıntı yapıyorum.Şimdi yaptıklarıma ve biraz da olsa çözüm bulduklarıma değineyim.Bir kampanya ile lazer epilasyon fırsatı satın almıştım.Tüylerimin biteceğini hiç düşünmediğim halde gittim zaten 5 seanstı.Bu arada IPL idi.Zaten daha önce de ıpl nin aslında bir cilt sorunu için üretilip daha sonra tüyleri de azalttığı görülünce bir epilasyon yöntemi olarak kullanıldığını okumuştum.Veee evett kızlar 5 seansta bacakta ne batık ne kırmızı noktalar ne de tavuk derisi görüntüsü kaldı.Fakat şunu da ekleyeyim o ara zaten lazer yaptırdığım için sadece jilet kullandım.Ben biraz da buna bağlıyorum.Ve ne enteresandır jiletle çok kötü olacağını düşünmeme rağmen tam tersi ağda yada makineyle aldığımdan çok daha iyi oldu.Yani huzurlu bir yıl geçirdim ama seanslarım bittikten sonra tüylerim jiletle fazla çoğalmasın diye tekrar makineye geri döndüm ve sonuç yine aynı tavuk derisi.Yani kızlar bence iş makine ya da ağdayla alakalı.Eğer ileride lazer yaptırmayı düşünen varsa kesinlikle vursun jileti ya da tüy dökücüyü.Zahmetsiz acısız ve pürüzsüz bacaklar.Bir de kesinlikle kuru kuru jilet yapmayın.İkincisi de dışarı çıkarken etek ya da şort giymişsem bir süngerle bacaklarıma fondotön sürüyorum kapanıyor o görüntü.Tabi bu anlık bir çözüm.Yada anlık bronzlaştıcılardan kullanıyorum mendilini ya da spreyini.En azından yaza başlarken.Neyse çok uzun oldu millet okumaya üşenecek.

Kızlar limon tavsiye edilmiş ama ben tüyleri azalttığını duyduğumdan beri limon kullanıyorum; benek benek görüntüye hiçbir faydası olmadı.

Kızlarrr, az önce çatlak için aldığım tarifi uygularken artınca bacaklarıma da sürdüm. Kahve telvesi yazınca arkadaş bir deneyeyim bir şey olmaz dedim, (cimri miyim neyim sürekli başka bi amaçla sürdüğüm şeylerden bi şeyler bekliyorum :KK70:) şimdi baktım sanki ufaldı, bazı yerlerde de görünmüyo hiç. Acaba bana mı öyle geliyo bilemedim. Yarın tekrar uygulıcam. Tarif de şuydu, türk kahvesiyle limon karışımını sürüp masaj yapıyoruz 5 dk.

Arkadaşlar aynı sorun bende de var bu konuyla ilgili biraz araştırma yaptım bu sorunun hep cildim kuru olduğu için olduğunu düşünürdüm ama bu Keratosis Pilaris adında genetik bir cilt hastalığıymış annede ve ya babada varsa çocuga geçiyormuş ve üzgünüm ki kesin bir tedavisi yokmuş benim bacaklarımda ve kollarımda bu sorun var ve çok rahatsız edici salisik asit tarzı şeyler iyi geliyormuş doktora gidicem en yakın zamanda.. Fakat ben banyoda kullanabilceğim nemlendirici bir peeling istiyorum tavsiyesi olan var mı? belki ölü deriyi atmaya yardımcı olur diye düşündüm..

X