Eşimde Sperm azlığı ve hareketsizlik belirlendi ne yapıcam? :(

deniz0509

Birgün geliceksin bebeğim
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
742
10
39

merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır burda da bahsediyordum bazı mesajlarımda. Gebelik denemelerinden hiç sonuç alamadık diye. En sonunda haftasonu tum cesaretimi toplayıp doktara gittim. Rahimde ve kesede hiç bir problem yoktu herşey temiz yumurta oluşumum bile vardı adetlerimde çok duzenlidir. doktor eşimden spermiyografi istedi o da dun gitti yaptırdı ama sonuç beni çok endileşendirdi ne yapıcam. sperm sayısı cok az ve hareketsizlik varmış. bu ne demek oluyor tedavisi zor mu çok bunaldım. çok mu uğraşmamız gerekecek doktorlarla. eşimden tekrar sperm alınmış ve tomografi gibi bişey cekiceklermiş ?
çok mutsuzum ve etrafımda bunu söyleyebilecek konuşabilcegim kimse yok.senağlamasenağlama:çok üzgünüm:

canım bizde 9 ay uğraştık 10. ayın sonunda oldu benim eşiminde düşüktü sayı ben o ay yaptıklarımı anlatıcam sana zaten bunları yaptığım ay hamile kaldım şimdi ilk işin aktara gitmek olsun keçiboynuzu al kürünü yap içir eşine ve aktardan çakşır kökü al zaten sperm yükseltici olarak biliniyor aktar sana anlatır nasıl yapıcağını eğer keçiboynuzu kürünü bilmiyorsan ben anlatırım sana birde eşine bol bol fındık, ceviz, badem yedir ve yine aktardan karakovan balı al onuda yedir eşine bize bunu dr. söylemişti birde eşin sana arkadan yaklaşsın sende hemen kalkma yüz üstü yat yani ben bunları uyguladığım ay hamile kaldım.inşalla sende en kısa zamanda hamile kalırsın..

aynı sorun benim eşimdede vardı çok basit bi operasyon geçirerek sorun çözüldü..varikosel ameliyatı demişti doktor korkulcak bişey değil yani...

canım bizde 9 ay uğraştık 10. ayın sonunda oldu benim eşiminde düşüktü sayı ben o ay yaptıklarımı anlatıcam sana zaten bunları yaptığım ay hamile kaldım şimdi ilk işin aktara gitmek olsun keçiboynuzu al kürünü yap içir eşine ve aktardan çakşır kökü al zaten sperm yükseltici olarak biliniyor aktar sana anlatır nasıl yapıcağını eğer keçiboynuzu kürünü bilmiyorsan ben anlatırım sana birde eşine bol bol fındık, ceviz, badem yedir ve yine aktardan karakovan balı al onuda yedir eşine bize bunu dr. söylemişti birde eşin sana arkadan yaklaşsın sende hemen kalkma yüz üstü yat yani ben bunları uyguladığım ay hamile kaldım.inşalla sende en kısa zamanda hamile kalırsın..

canım yazdıkların içimi rahatlattı ama yaptığın kurleri anlatabilir misin acaba ?
biz test sonucunu dün aldık ve dünden beri eşim çok kafaya taktı ve benimle konuşmuyor öyleki gece yanıma bile yatmadı inanılmaz mutsuzum.senağlama

canım keçiboynuzlarını 6-7 tanesini küçük küçük kırıp yarım litre suya atıp 3 dk. filan kaynat sonra 20 dk. demlendir ve suyunu süz zaten 2 bardak çıkıyor 1 bardak sabah aç karnına diğerini de gece yatmadan önce içicek canım. 3 ay boyunca devam et ama ilk bir hafta sabah akşam daha sonra adet olana kadar akşamları ve diğer 2 ay ara ara içicek..

merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır burda da bahsediyordum bazı mesajlarımda. Gebelik denemelerinden hiç sonuç alamadık diye. En sonunda haftasonu tum cesaretimi toplayıp doktara gittim. Rahimde ve kesede hiç bir problem yoktu herşey temiz yumurta oluşumum bile vardı adetlerimde çok duzenlidir. doktor eşimden spermiyografi istedi o da dun gitti yaptırdı ama sonuç beni çok endileşendirdi ne yapıcam. sperm sayısı cok az ve hareketsizlik varmış. bu ne demek oluyor tedavisi zor mu çok bunaldım. çok mu uğraşmamız gerekecek doktorlarla. eşimden tekrar sperm alınmış ve tomografi gibi bişey cekiceklermiş ?
çok mutsuzum ve etrafımda bunu söyleyebilecek konuşabilcegim kimse yok.senağlamasenağlama:çok üzgünüm:

merhaba canim , bu sorunu bizde yasadik ilk baslarda fakat tedaviden sonra esimdeki sorun ortadan kalkti ve ben su an ikinci bebegimize hamileyim ALLAH im sanada nasip eder insallah hic endiselenme ve esinde bunu dert etmesin , öncelikle sormak isterim esin bir urolog tarafindan muyane oldumu ? sprem tahlili yaptirmadan önce ? benim esimde sprem kalitesi düsüktü doktora gittik ve varikosel tehsisi koydu varikosel nedir diye sorarsan Varikosel; erkeklerde, torbalardaki ( testislerdeki ) toplardamarların genişleyip varisleşmesi sonucu içerisinde kan birikmesiyle oluşan bir hastalıktır. Genelde 20 yaşından sonra ortaya çıkar. Kısırlık problemi çeken erkeklerin yarısında varikosel vardır. Sonradan kısır olan erkeklerde ise bu oran çok daha fazladır. Yani şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; varikosel kısırlığa yol açan ciddi bir hastalıktır. Varikosel, yüzde 90 oranında sol testiste görülür. Sağ testiste ya da her iki testiste görülme olasılığı düşüktür. Fakat bir tarafta ortaya çıkan varikosel, daha sonra diğer tarafı da etkilemektedir. Genelde sol tarafta görülmesinin sebepleri arasında; sol testisin daha yukarıda olması, bulunduğu pozisyon açısından kanı rahat boşaltamaması, solda basıncın daha fazla olması, sol toplardamarın daha uzun olması yer alır.

bunu bilgi edinmen icin kopyaladim , esin kendinde bir rahatsizlik hissediyormu yani testislerinde bir agirlik gibi veya hafif agri gibi ? en buyuk belirtisi buymus birde iyice dokununca bazen kucuk bir damar toplanmasi seklinde hissediliyormus benim esimde oyle idi kucuk bir operasyon gecirdi ve hersey yoluna girdi , panige kapilmadan esinle konusarak bu isin ustesinden gelirsiz insallah eger sorun bu degilse esine bir arkadasimizin yazmis oldugu gibi kurlerden deneyebilirsin , mutlaka cevabini yaz :) hic üzülme esimde ilk dönemler tuaflasmisti ama sorun ortadan kalinca hersey duzeldi birbirinize destek olun o zaman hersey guzel olacaktir canim kaydirigubbakcemile5

Merhaba İlkay,
Ürolog gördu ve renkli spermiyogram istedi, çarşamba gunu onu yaptıracak. ama geçen hafta yaptırdığımız semen testinin sonuçları söle
bana yardımcı olabilir misiniz doktorlar sonucun çok olumsuz olduğunu ve başka testler yapmamız gerektiğini söyledi. bu sonuçlarla normal yoldan gebe kalma sansım var mı sizce ?
viskozite normal
volum 3 ml
sayı 100.000 ml
total motilite 50 %
ileri hızlı hareketli 0 %
ileri yavaş hareketli 30 %
yerinde hareketli 20 %
hareketsiz 50 %
normal morfoloji 2 %
mikreoskopi R.C 100.00 ml

denizcim eşinin spermlerinin yarısı hareketli yarısı hareketsiz cnm yani ölü
bu hareketli olanlarında çoğu yavaş hareket ediyor yani yumurtaya ulaşması zor cnm
ama bu demek değildir ki hamile kalamazsın
biraz zorlaştırıyor
sanırım ameliyat gerektirebilir

denizcim eşinin spermlerinin yarısı hareketli yarısı hareketsiz cnm yani ölü
bu hareketli olanlarında çoğu yavaş hareket ediyor yani yumurtaya ulaşması zor cnm
ama bu demek değildir ki hamile kalamazsın
biraz zorlaştırıyor
sanırım ameliyat gerektirebilir

saol canım ,
bende bu durumlardan çok korkuyorum
varikosel ameliyatı çok önem arzeden ve iyi yerde yapılması gereken bir ameliyatmış.
bu ameliyatın dinlenme suresi nasıl. uzun sürüyor mu ne kadar sure sonra çocuk sahibi olabiliriz.

denizcim bu konu hakkında pek bir bilgim yok tatlım
labaoratuar teknisyeniyim o yüzden tatlillerden az çok anlıyorum da
dr.unuz ne öneririse artık
çok zor bir ameliyat olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası
belki dr.unuz ihtiyaç bile duymaz ameliyata
geçmiş olsun cnm
en kısa zamanda bebğine kavuşman dileğiyle..

çok teşekkür ederim tatlım
ben biraz araştırdımda varikosel ameliyatları olumlu sonuç vermesi 1-2 seneyi buluyor
acaba biz o kadar bekeleyemezsek istege bağlı aşılama veya tup yaptırabilir miyiz

merhaba arkadaşlar,

canım sakın üzülme benim eşimdede aynı sorun vardı doktorumuz eşime e vitamini birde sperm hareketliliğini çoğaltan ilaç verdi düzeldi şimdi nazar değmesin 15 aylık bir kızım var....:1hug:

Denizcim hiç üzülme aynı sebeplerden dolayı ben bir kez tüp bebek tedavisi gödüm, başarısız oldu. İkincisine başladık, tedavide kullanılan iğnelerin yan etkisiyle yumurtalıklarda kist oluştu ve ara vermek zorunda kaldık çok zor zamanlar yaşadım ama Rabbim çok şükür 4-5 ay sonra kendiliğnden doğal yollarla hamile kalmama izin verdi. hiç moralinizi bozmayın ve hep Allaha hayırlı zamanda hayırlı bir evlat vermesi için dua edin. Ben duanın gücüne çok inanıyorum. Rabbim hakkınızda hayırlısını versin. Eşine de söyle, böyle zamanlarda birbirinize daha sıkı bağlanmalı ve birbirinize eskisinden çok daha fazla destek olmalısınız. Moralinizi yüksek tutun canım...

selam
ben 1 yıllık evliyim.2 kez düşük yaptım ama 5 aydır hamile kalamıyorum.eşime sperm sayımı yaptırdık ama oligospermi çıktı.değerler aşağıda.bana bir çözüm yolu gösterirmisiniz.tşkler
ejakülat miktarı- 4.5ml
renk-gri beyaz
reaksiyon-7.4
viskozite-normal
likefaksiyon süresi-30dk
spermatozoid sayısı-2milyon ml.
spermatozoid sayısı-(total)9milyon ml.
ileri hızlı hareketli %40
ileri yavaş hareketli %20
yerinde hareketli %15
hareketsiz %25
normal morfoloji %8
furuktoz miktarı 241mg/dl
direkt mikroskopi:1-2 lökosit görüldü
eşimin değerleri bunlar.bu rakamlar ne anlama geliyor ve ne yapmalıyız.tşkler

kendini sakın hiç üzme önce bir şeyi iste ve ona inan bende 4 yıllık evliyim aynı sorunu bizde yaşadık eşimin spermleri hareketsiz ve az sayıdaydı ilk önce tedaviye başvurduk ilaçla biraz sayısı arttı ama doğal yolla olmuyordu spermler yumurtaya ulaşana kadar ölüyorve bunun üzerine tüp bebek merkezine gittik ama eşimde problem olduğu için mikroenjeksiyonu tavsiye ettiler benim yaşım 25 genç olduğum için başarı oranıda o kadar yüksekti ve tedavi başladı bu durumda kadınlar çekiyo tabi ne kadar sorunlar eşlerde de olsa iğneler ilaçlar ama olsun bir bebek sahibi olmak için herşeye katlanıyorsun ve benim kasım2008 de aşılamam oldu ve biz ilk kez deniyorduk umutsuzdum herkez ilk seferde tutmuyor dedi ama ben çok inandım ve çok istedim ve ben şu an 16 haftalık hamileyim allahıma şükür bize ilk seferde bunu verdi yani sonuç olarak inanman ve hiç üzülmemen gerekir şunu sakın unutma erkekte 1 tane bile sperm olması çocuk sahibi olabileceğin anlamına geliyor tatlım kendini üzme...

kendini sakın hiç üzme önce bir şeyi iste ve ona inan bende 4 yıllık evliyim aynı sorunu bizde yaşadık eşimin spermleri hareketsiz ve az sayıdaydı ilk önce tedaviye başvurduk ilaçla biraz sayısı arttı ama doğal yolla olmuyordu spermler yumurtaya ulaşana kadar ölüyorve bunun üzerine tüp bebek merkezine gittik ama eşimde problem olduğu için mikroenjeksiyonu tavsiye ettiler benim yaşım 25 genç olduğum için başarı oranıda o kadar yüksekti ve tedavi başladı bu durumda kadınlar çekiyo tabi ne kadar sorunlar eşlerde de olsa iğneler ilaçlar ama olsun bir bebek sahibi olmak için herşeye katlanıyorsun ve benim kasım2008 de aşılamam oldu ve biz ilk kez deniyorduk umutsuzdum herkez ilk seferde tutmuyor dedi ama ben çok inandım ve çok istedim ve ben şu an 16 haftalık hamileyim allahıma şükür bize ilk seferde bunu verdi yani sonuç olarak inanman ve hiç üzülmemen gerekir şunu sakın unutma erkekte 1 tane bile sperm olması çocuk sahibi olabileceğin anlamına geliyor tatlım kendini üzme...

Ben de 9 haftalık hamileyim. Allah hayırlısıyla tamamına erdirsin inşallah canım. Önceden söylemiştim, yine söylüyorum. Dua, dua, dua. Arkadaşlar gerçekten inanarak ve hayırlısını dileyerek dua edin. Bneim çok sevdiğim ve arkadaşlarıma tavsiye ettiğim dua: "Allah'ım neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin. Kendimi yalnız sana teslim ediyorum." Rabbim herkesin hakkında hayırlısını versin İnşallah.Amin.

merhaba arkadasim oncelikle canini hic sikma ve esine destek ol cunku erkek bun u sitres yaparsa daha verimsiz olur simdi iyi oku lutfen iki gun once ibrahim saracoglundan dinledim bir gun keciboynuzu kuru icecek esin diger gun taze sikilmis havuc suyu bunu sperm sayisi yukselene kadar devam edeceksiniz yalniz taze olacak puf noktasi bu allahin izniyle esinin sperm sayisinda yukselme olacaktir

çok teşekkür ederim,
işlerin yoğunluğundan bayadır bakamıyordum.
hepiniz çok ilgili ve çok doğru seyler yazmışşsınız. önerilerinizi ve motivasyonunuzu dikkate alıcagım.
çok öptüm

canım benim eşimde sperm hareketliliği yavaştı dr eşime ilaç verdi ve bu ilaçları düzenli kullandığı takdirde 3 ay içinde eşin hamile kalabilir allahın izni ile demişti tabikide ben ilk önce buna pek inanmadım ama sonra inanmaya başladım ve 2 ayın sonunda ben hamile kaldım inancını sakın yitirme tatlım

canım benim eşimde sperm hareketliliği yavaştı dr eşime ilaç verdi ve bu ilaçları düzenli kullandığı takdirde 3 ay içinde eşin hamile kalabilir allahın izni ile demişti tabikide ben ilk önce buna pek inanmadım ama sonra inanmaya başladım ve 2 ayın sonunda ben hamile kaldım inancını sakın yitirme tatlım

merhaba canım benim eniştemdede aynı sorun var varikosel ameliyatı oldu ilaç kullanıyor şuan keçi boynuzu kürü içiyor bekliyoruz senin eşin hangi ilacı kullandı

X